• |
ide | kryesore

Trofeu i parë me Argjentinën, Lionel Messi: “Një lumturi e çmendur, i them faleminderit Zotit”

-Instant, Sport

“Zoti e përgatiti këtë moment për mua, unë i jam mirënjohës atij që ma dhuroi.” Këtu janë fjalët e ngarkuara emocionalisht të Lionel Messit pas fitores së Argjentinës në Copa America, një triumf ndaj Brazilit në Rio de Janeiro që e shpërblen pjesërisht numrin 10 për shumë dështime të hidhura të gëlltitura me kombëtaren. “Unë kisha nevojë të hiqja pak mendjen për të qenë në gjendje të fitoja diçka me ekipin kombëtar, i shkova afër për kaq shumë vite, por e dija se do të ndodhte në një moment. I jam mirënjohës Zotit që më dhuroi këtë moment në Brazil,” tha kampioni i Barcelonës.


“Lumturia që ndiej është e çmendur, e patregueshme. Shumë herë kam ndjerë vetëm trishtim, por e dija që herët a vonë do të më ndodhte edhe mua të fitoja dhe nuk kishte kohë më të mirë”, shtoi argjentinasi. “Ky grup me të vërtetë e meritonte dhe unë isha shumë i sigurt për forcën e tij. Ne jemi rritur shumë që nga Copa America e fundit, por këtu kemi vuajtur dhe jemi mbajtur fort deri në fund. Tani jemi shumë të lumtur, do të jetë një ndeshje që do të hyjë në histori, sepse fituam finalen kundër Brazilit dhe në Brazil”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu