• |
ide | kryesore

Receta e Coca Cola Zero Sugar do të ndryshojë.

-Instant, F1, Stil

Nëse jeni një fans i madh i Coca-Cola Zero Sugar, ky lajm mund të mos jetë dhe aq i dëshiruar: Receta e pijes suaj të preferuar do të ndryshojë.


Coca-Cola në një deklaratë të martën tha se po ndryshon pijen në një përpjekje për ta bërë të ngjashme në shije si Coca Cola normale. Kanaçja e produktit gjithashtu do të duket ndryshe.


Kjo vjen pasi Coca-Cola përqendron burimet e saj në produktet e markës tregtare, duke përfshirë Coke, Coke Zero Sugar dhe Diet Coke pasi ndërpreu disa marka që luftonin. Kompania shpreson që versioni i përmirësuar i Coke Zero Sugar do të tërheqë më shumë konsumatorë.

“Pavarësisht nga suksesi i saj i jashtëzakonshëm, Coca-Cola Zero Sugar ende përfaqëson një përqindje relativisht të vogël,” të markës Coke, tha CEO James Quincey

“Receta e përmirësuar e sjell shijen e saj edhe më afër ikonikes Coca-Cola,” tha ai, duke shtuar se “kjo u ndikua nga depërtimi i konsumatorit dhe përqendrimi ynë në përmirësimin e vazhdueshëm.”

Versioni i ri, i cili do të zëvendësojë atë aktual, do të dalë në Shtetet e Bashkuara këtë muaj dhe do të dalë në Kanada në Shtator.

2 Comments

  1. Ky ishte reklame apo lajm nuk e kuptova?
    Pse nuk thoni dhe qe cocacola ka nje fitim shume me te madh me cocacola Zero, pasi sheqeri ne versionin normal ze pjesen me te madhe te kostos, apo per kete nuk ju ka paguar njeri.
    Pse nuk thoni dhe qe ka disa studime qe thojne se embelsuesit artificiale mund te jene te demshem per shendetin.
    Portal leshi jeni, per para beni gjithcka.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu