• |
ide | kryesore

Del në shitje një copë tortë nga martesa e Princeshë Diana me Princ Charles (FOTO)

-Instant, Paparazzi, Slider

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se copa e tortës martesore të Princit Charles dhe Princeshës Diana ka dalë në shitje për 500 paund.


Sipas tyre torta iu dha Moyra Smith, një prej punonjësve të nënës Mbretëreshë në Clarence House, pas ceremonisë
në vitin 1981. Ajo u mbajt nga  familjen e saj deri në vitin 2008, deri  kur u ble nga një koleksionist i cili e nxori sërish në shitje.Dasma e Princeshë Diana dhe Princ Charles ishte c dasma e parë mbretërore e transmetuar në mbarë botën dhe që u ndoq nga 750 milion shikues, përvec 600 mijë të tjerëve që ishin jashtë Katedrales së Shën Palit në Londër.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.