• |
ide | kryesore

Bie Instagram për shumë përdorues në të gjithë globin, çfarë ka ndodhur

F1, Stil

Instagram u raportua për probleme për mijëra përdorues në të gjithë botën, ndërprerjet e përqendruara në Nju Jork të ndjekura nga Los Angeles dhe Washington DC e më pas në të gjithë Europën.


Sipas DownDetector, raportet për ndërprerjet filluan të përshkallëzohen rreth orës 16:10 Ora Standarde Lindore të hënën dhe ishin rritur në gati 6,000 brenda orës.


Hashtagu #instagramdown filloi të qarkullojë në Twitter pasi përdoruesit migruan tek konkurrenti i teknologjisë ndërsa prisnin një rregullim.

Ende nuk ka një reagim nga gjigandi i teknikogjisë, por duket se ky problem po i tejkalon limitet.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu