• |
ide | kryesore

Zjarr i madh në Fushë Arrëz, dyshohet i qëllimshëm

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Një zjarr i përmasave të mëdha ka përfshirë këtë mbrëmje edhe pyjet e Fushë Arrëzit.


Mësohet se zjarri është në një sipërfaqe pyjore me pisha pranë rrugës së Krrabit. Zjarri është shfaqur në orët e mbrëmjes, ndërsa dyshohet të jetë i qëllimshëm.


Shërbimet zjarrfikëse të Fushë Arrëzit kanë mbërritur pranë vatrës së zjarrit dhe po punojnë për shuarjen e flakëve. Raportohet se flakët janë përhapur në një sipërfaqe të konsiderueshme me pyje pishe.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu