• |
ide | kryesore

Pas vaksinimit, Chris Rock rezulton pozitiv me Covid-19

-Instant, Paparazzi, Slider

Së fundmi, aktori i njohur, Chris Rock ka zbuluar se është infektuar me COVID-19.


Përmes rrjetit të tij social, Twitter, aktori tregoi se është infektuar dhe  i inkurajoi të gjithë fansat që të bëjnë vaksinën.” Hej njerëz sapo zbulova që jam me COVID-19 , më besoni që ju nuk e dëshironi këtë. Vaksinohuni!”, shkruajti Chris. Infektimi i Rock vjen pasi ai mori të dy dozat e vaksinës kundrejt virusit. Sipas studimeve, vaksinat me dy doza COVID-19 nga Pfizer dhe Moderna ishin rreth 95% efektive në parandalimin e sëmundjeve.


 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu