• |
ide | kryesore

Veliaj në krizë identiteti, imiton Sali Berishën (Foto)

Lajme, Pikante

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, i cili është dalluar në disa raste për mungesë origjinaliteti dhe natyrshmërie, këtë herë është shfaqur si imitues i ish-liderit të Partisë Demokratike, Sali Berishës.


Ndonëse shquhet për një skuadër të gjerë PR-i, stafi i Veliajt duket se është në ngërç idesh, sa këtë herë nuk ështē përpjekur fare t’i hedhë sytë diku larg për të rrëmbyer ndonjë model jo shumë të njohur për publikun, por të dembelosur, i kanë rënë shkurt duke imituar sloganet e Sali Berishës. Në stilin ligjërues propagandistik nga ana tjetër është vënë re një ngjashmëri mes tij dhe kryetarit të Partisë Socialiste, Edi Ramës. Këto shfaqje kundërshtuese të Veliajt, e bëjnë të duket sikur po vuan një krizë të thellë identiteti.


Në dy fotot e mëposhtme duket qartë imitimi që i është bërë një prej figurave politike më të sulmuara nga Partia Socialiste.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu