• |
ide | kryesore

Zbulohen të pakënaqurit e parë te PSG, Wijnaldum nuk ka hapësira: “Nuk jam i lumtur, do ta zgjidh çështjen”

-Instant, Sport

Njëmbëdhjetë paraqitje për gjithsej 502 minuta, zero gola dhe zero asiste: një fillim i vështirë i sezonit me Paris Saint-Germain për Georginio Wijnaldum, i cili ka shprehur pakënaqësinë e tij nga grumbullimi i ekipit kombëtar holandez. “Isha vërtet i lumtur të filloja këtë përvojë të re dhe më pas ndodhi (të luaja pak)… Një situatë e re për mua, është e vështirë: nuk mund të them se jam plotësisht i lumtur sepse nuk është ajo që prisja “.


Holandezi 30-vjeçar shkoi në Paris me parametër zero nga Liverpool, në verë (duke nënshkruar një kontratë prej dhjetë milionë në vit), pasi ishte kërkuar më parë edhe nga Interi. “Futbolli është edhe ky – shpjegon ai për NOS – dhe unë duhet të mësoj t’i përballoj këto momente duke punuar shumë për të zgjidhur situatën. Unë jam një luftëtar dhe duhet të qëndroj pozitiv. Vitet e fundit kisha luajtur shumë, duke arritur një gjendje e shkëlqyer të formës dhe gjithashtu duke bërë mirë”.


Pak a shumë e njëjta situatë që po përjeton Donnarumma, i cili vetëm kohët e fundit gjeti hapësirë duke luajtur në dy ndeshjet e fundit kundër Manchester City dhe Rennes, pasi Pochettino kishte preferuar Navas para tij. Por deklaratat e ish-portierit të Milanit në lidhje me situatën e krijuar ishin përfundimisht më pak tensionuese: “Unë erdha te PSG për të luajtur, por në fillim është normale që nuk ndodh. Nuk ka asnjë problem dhe jam i sigurt se gjithçka do të shkojë mirë”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu