• |
ide | kryesore

Vetëvendosje pranon humbjen në Prishtinë

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Kandidati i VV-së për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia e ka pranuar humbjen në këto zgjedhje.


Përmes një konference për media, Vitia ka thënë se tashmë Prishtina e ka kryetarin e ri, Pëprarim Ramën.


“Prishtina tashmë e ka një kryetar të ri, dhe ai është Përparim Rama. E falënderoj aktivistët e VV-së dhe qytetarët e Prishtinës, gjithashtu edhe zotëri Ramën… Prishtinës i dëshiroj sukses dhe të gjitha të mirat. Personalisht unë dhe VV-ja do të jemi krahë në cdo process që është në intetresin e qytetarëve. Do të bëjmë më të mirën për Prishtinën”.

Edhe lideri i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ia uroi fitoren Përparim Ramës.

“Do të qeverisim në Prishtinë me kujdes. Përparimi me ekipin e tij, do të shërbejë si një kryetar për të gjithë”, tha Abdixhiku.

3 Comments

  1. Zgjedhje te rregullta, pa manipulime e vjedhje, dalje e shpejte e razultatit, pranim i humbjes dhe

    urim i kundershtarit, duket se jemi vite drite larg edhe nga vellezrit tane ne Kosove .

  2. Z. KURTI, kujdes me njerezit qe afron dhe promavon, se e peson si me kete legenin sorosian lgbt, qe e kishe minister shendetesie, milleti ka sy e veshe, milleti kurre nuk gabon!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu