• |
ide | kryesore

Analiza / Pse po vjen Escobar para kuvendit të Berishës

-Instant, Kryesore

Pjesa më e madhe e hapsirës mediatike në Tiranë e ka komentuar vizitën e të dërguarit të posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, në 9 dhjetor në Tiranë, si një udhëtim për të mbështetur Bashën dhe goditur Berishën, duke ndërhyrë brenda betejës së PD-së. Po të shohësh pothuajse të gjithë titujt e shtypit, mediave online dhe titrat e TV, ato bëjnë një lidhje të drejtëpërdrejtë mes dy ngjarjeve duke e vënë theksin se diplomati amerikan përpos kryeministrit Rama do të takohet edhe me kryedemokratin dy ditë përpara se Berisha të organizojë kuvendin për shkarkimin e tij.


Kjo, hipotezë nuk përjashtohet po të shohësh se vendimi non grata për liderin historik të demokratëve është firmosur nga sekretari i shtetit Blinken dhe po të vëzhgosh qëndrimet që ka mbajtur ambasadorja Yuri Kim që prej kësaj vere, në luftën për pushtet brenda PD-së.


Por ka edhe nga ata që e shohin këtë si një vizitë rutinë.

Në një qëndrim të mbajtur gjatë një interviste në 25 shtator për Zërin e Amerikës, Gabriel Escobar nuk pati ndonjë qasje radikale (të tipit do hani bar) ndaj Berishës. Ai përsëriti se ai ishte ndëshkuar për korrupsion, nuk e lidhi këtë me periudhën parazgjedhore dhe së fundi pohoi se do të ketë non grata të tjera edhe nga radhët e qeverisë.

Së dyti, ai nuk po e kapërcen Atlantikun enkas për Shqipërinë. Ai e filloi javën nga Shkupi për të vëzhguar krizën politike në Maqedoninë e veriut dhe për të inkurajuar këtë vend për hapjen e negociatave me BE-në.

Nëse në Tiranë ai kryen një kthesë të fortë duke u bërë pjesë e lojës brenda garës në PD, ashtu sikurse kanë paralajmëruar një sërë mediash, kjo lëvizje do të tregonte disa gjëra.

E para, ky do të qe një tregues se ambasadorja Yuri Kim ka dështuar në përpjekjet e saj për ta bërë të përtypshëm për një pjesë të madhe të opozitës vendimin e sekretarit Blinken. Fuqizimi dhe mbështetja e Sali Berishës pas shpalljen non grata është edhe pasojë e rolit, shantazheve dhe përfshirjes së saj në mbrojte të qeverisë me çdo çmim. Ky rol që në 30 vite asnjë ambasador amerikan nuk e ka bërë kaq pa finesë dhe kaq brutalisht, ka lënë më shumë të kuptohet se goditja ndaj Berishës ka qenë një lëvizje për të dobësuar opozitën. Ndryshe do të kishte qenë nëse SHBA do kish shpallur vërtet non grata liderin historik të PD-së, por njëkohësisht do të përdorte të njëtin metër edhe të njëjtën masë ndaj qeverisë aktuale. Kjo asimetri politike ka bërë që Yuri Kim të jetë ambasadorja amerikane më shumë e sulmuar në këtë vend duke e zbehur rolin e saj si arbitre e së vërtetës.

E dyta nëse Escobar vjen ashtu sikurse thuhet për të konfirmuar goditjen ndaj Berishës, ky do të jetë një tregues që do të dëshmojë se nuk ka asnjë tërheqje apo lëshim në diplomacinë e SHBA kundrejt politikës së Tiranës. Pra një qëndrim i tillë do të shërbejë për të hedhur poshtë spekullimet se Amerika do të zbutet nëse Berisha tregon se ka fuqinë reale brenda partisë.

Por, pavarësisht nga këto, çfarëdo që të ndodhë duket se zbarkimi, në Tiranë, i të dërguarit të posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, nuk do të ketë ndonjë efekt mbi kuvendin e PD-së në 11 dhjetor. Delegatët e tij në shumicë dërrmuese janë tubuar pro Berishës dhe kundër Bashës duke qenë të ndërgjegjshëm për shpatën e Demokletut që i qëndronte mbi krye të parit.

Pra, e vetmja gjë që misioni i Escobar, që ashtu siç po thuhet është kundër Berishës, të ketë mundësi për sukses, është që i dërguarit të posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, të sjellë me vete një dosje të fortë. Vetëm nëse ai vendos të sjellë fakte të reja lidhur me atë se pse Berisha u shpall non grata, mund të shkaktohet pështjellim. Përndryshe emisari amerikan do të ketë zero efekt mbi kuvendin e 11 dhjetorit. 

©Lapsi.al

 

 

50 Comments

  1. Qe kur u shpall “nongrata”, perhere kur i eshte dhene rasti, ne cdo postim ne Facebook per kete gje, ne cdo deklarate apo interviste, ne shtyp e televizione dhe , natyrisht, ne te gjitha Foltoret, Sali Berisha ka perseritur e perseritur papushim, deri ne bezdi madje, kerkesen per prova dhe fakte, duke i sfiduar te gjithe dhe duke theksuar ne fund, me bindje, qe ” nuk ka as edhe nje fakt, prove a dokument” ne lidhje per cfare akuzohet.
   Menjehere sapo u shpall “nongrata”, ai hodhi ne gjyq Sekretarin e Shtetit. Dhe, perseri, duke sfiduar per provat… aq shpesh e perserit kete gje, sa me duket sikur perhere kur del ne media dhe flet, me duket si ato regjistrimet e prishura te kasetave: prova, prova, prova ! Nje gje te tille e ben vetem nje njeri qe eshte mese i bindur ne pafajesine e tij.
   Logjika me minimale, me bazike, te thote qe ajo cka thote Berisha te jete e vertete.
   Nese hamendja e Lapsit qe Escobar mund te sjelle nje “dosje te forte” te jete e vertete, kjo mund te behet vetem ne kete menyre: elemente te dosjes se pergatitur me pare, mund te paraqiten ne kete dosjen hipotetike, ne nje menyre te tille sikur te jene provat e shumekerkuara. Eshte nje truk qe eshte perdorur dhe perdoret rendom ne situata te tilla parrugedalje, jo vetem politike.
   Paraqitet “dosja e re” para publikut, qe me pas gjithe aparati gjigand i propagandes te therrase ne kor: ja erdhen provat e shumekerkuara!
   Uroj qe te mos jete kjo, se do te ishte me te vertete e mjerueshme per politiken e vendit qe e simpatizojme kaq shume.

  2. Ky famozi, Pablo Escobar, vjen per te marre valixhen e tij, me miliona $, para te vjedhura shqiptareve te varfer, nga rivdekja sorosiane, me ne krye antinjeriun edvin kristaqi! Shqiptaret e vrane kulcedren e frikes, nese USA eshte; soros, Escobara, Kima, Luja, Blinkena, e fundrina te pariciklueshme te ketij lloji, ne shqiptareve s’na mbetet tjeter vetem t’i tregojme gishtin e mesit USA & co. sic beri A. KURTI dhe sot eshte kryeminister me shumice apsolute, te pamundur matematikisht si pasoje e sistemit elektoral, ndersa ai lapangjozi qe i ulte breket USA, qe perbetohej dite-nate per “miqesi te perjetshme”, per “hale-ate strategjike” e nxorren me shkelma nga presidenca, sot eshte ne Der Hague. Kur ke mbeshtetjen e popullit tend USA te ruan spartak ngjelen, sorosi te hane frrok cupin dhe nuk ka trafikant apo Escobar qe te ben gje, ky eshte fakt, KAQ!

   1. Edhe po pati dosje duhet ti çoje ne Paris ne Gjykate, ketu nuk ka asnje vlere!! Ska asnje prove, po te kishte do ti nxirrnin, Prova ka vetem Delina Fico, i ka fshehur te “vendi punes” Edhe Amerika merret me thashetheme!! Vetem i zoti e nxjerr gomarin nga balta!.

  3. Escobar ti rruani leshte e k… dhe te b…ndersa Yuri Kim ti rruani leshte e p… dhe te sqetullave she ti beni supe per Sali Berishen qe ta haje dhe ti beje mire. Po mbeti ca nga kjo supe do jeni me fat ju Lapsi qe ta shijoni

  4. po vjen për të na e rruar

   po ça dosje o kalemii

   dosjet e delina ficos apo emailet e lali erit për griseldën

   po eskobar ka vizita rutinë nl rajon ja ishte në maqedoni do vejë ne të gjithë vendet… e ça pastaj

   baba taku ne dosjet. haha

   o lul basha o kuluf ik o delenxhiu i ramës

  5. Duajeni veten me vepra sic e deshironi me zemer shpirt dhe sdo te zhgenjeheni .nese veproni si per veten edhe tjeret kujdes hakun ndaj gjithckaje thotë:

   Eskobar vjen me nje detyr te caktuar dhe largohet me nje mesazh te qart.ashtu sic erdhen dhe do largohen edhe keto qe jan ne pushtet .dhe ky eshte interesi konflikti interesit .dhe ne zhvillim .pamundesija permbushjes dhe reflektimi kerkesave popullore .jan shum sfida te paparashikuara per te gjith mbasi ka evolim .konkurues teknologjije dhe konkurence se kush te kap me shum ne kete bot nga perfitimet.dhe perball gjitheve sfidat e mospermushjes interresit .per shkak se gjith duan zgjerim hapsire nderkoh qe hapesira dhe mundesit .nuk i permbushin interesat .dhe perball gjithave te gjith duan te drejten hakun te ket bot dhe spranojn padrejtesi tu behet.ne ket pik dhe keto sfida jo premtuese per ti zbutur dhe bere premtuse .eshte ne menyr te vullneteshme qe gjitha palet te kuptojne dhe reflektojne dobit burimet e tyre duke u largu nga padrejtesit pazaret skandaloze ne kurriz te drejtave te tjereve. Dhe pranojne te kthehen nga te demeshem ne te dobishem per njeri tjetrin duke respektuar dinjitetin njerzor te drejten hakun dhe te largohen nga padrejtesit vetem keshtu me vepra dalim aty ku shprehemi te gjith me fjal liri te drejta dobi zhvillim kudes ndaj jetes dhe begatis njerzore.perderi sa te drejten hakun e deshiron sejcili per veten e vet koha e kerkon ne menyr te ndersjell te per te gjith.nje grup njerzor edhe sikur te marrin nen kontroll mendjen dhe fuqin njerzor.permes teknologjis dhe per te mbajtur pushtet te rrenojn gjithcka te arritur .duke i bere analfabet te paditur dhe injorant njerzit .keta nuk arrin asgje mashtrojn njerzit por jo zinxhirin e funksionit te dobive zgjilljeve qe jan ne unitet me krijuesin e tyre dhe protagonist eshte mendja dora fuqija njerzore formimi njerzore sipas kritereve qe Zoti ka caktuar njeriu nuk jep dobi nuk angazhohet ne zgjillje ne menyr te imponuar dhe as stimuluar por dhe nese arrihet dicka minimale ajo esht perfundim i shpejt.sepse njeriu jep dobin ne saje te kritereve sipas vullnetit zotit 1 i lir me te drejta formim adekuat besim tek Zoti lutje drejtuar Ati .kryrje obligimesh veprash te mira.vetem atehere ka ne mezin tone qartesi gjalleri zgjillje siguri paqe shpres shpetim.duke zhvilluar teknologji shkatrruese konkurenc shitje domosdo vin politika imponimi perplasje shkatrrimi ne mezin njerzor.un nuk pajtohem me padrejtesin korrupsionin kriminelet te shfaqura nga cila do ane qe vine sikurse nuk pajtohem .me format .dystandarteshe per zgjilljen e problemeve por pajtohem metem me domosdoshmerit qe ne burim sjellin dobi zgjillje ne politika ligje dhe veprime keto i rregullon vetem sistemi vlerave.pra ju me forc arrini nenshtrim .por kurr sundim se fuqija ne ket konkurec ju shterron shpejt.sepse kur gjithcka del nga natyraliteti hyjnor i funksionit .shkatrrimi dhe ndeshkimi per te gjith ne si njerzim llogaritet si shpejtesi ne kohe sipas mases kufijve te imunitetit plus vullnetit te MALLIT ZOT. DHE ME TE DREJT LIND PYETJA PERSE TE VETSHKATRROHEMI CFAR PERFITOJM .PERSE TE MOS PRANOJM ZGJILLJE FUNKSIONI NE MEZIN TON

  1. Na plasi ai i ka femijet ne amerik ne I kemi femijet ne shqiperi shqiperia nuk eshte as e jurist Kim as e rames as e lulit shtepine duhet ta rregulloj I zoti I shtepis perndryshe I huaj mbush xhepat me dollar sic ika ngopur rama dhe kris dhe iken me valixhet plot sikur iku Luja dhe Arvizu me plot para pse nuk nderhyne ne pune e brendeshme politike te greqise edhe atje ka plot te korruptuar

   1. O Tahip ti thua Shqiperia nuk eshte e Yuri Kim , as e Rames e as e Lulushit . Keshtu qe mbetet te jete e Sali kriminel komunistit se ate nuk e ke permendur o bythe qim

  2. S’na rruhet pse vjen njohin e ikën tjetri.
   Sa të kemi Berishën, nuk pjerdhim për Amerikën.
   Dale, dale… Nuk keni pa gjo akoma. Ditë të zeza kanë për t’ju pa sytë.

 1. Na plasi ai i ka femijet ne amerik ne I kemi femijet ne shqiperi shqiperia nuk eshte as e jurist Kim as e rames as e lulit shtepine duhet ta rregulloj I zoti I shtepis perndryshe I huaj mbush xhepat me dollar sic ika ngopur rama dhe kris dhe iken me valixhet plot sikur iku Luja dhe Arvizu me plot para pse nuk nderhyne ne pune e brendeshme politike te greqise edhe atje ka plot te korruptuar

 2. O Andi, o mik…po Biden do godase pa meshire Berishen nga Samiti i Demokracise. O Andi po si harrove cke shkruar dikur per Berishen

  1. Merhum Taze allias (merobaze) po ti o débile harrove qe e ngrie berishen ne qiell, kur edhe ti shkruaje per te, deri sa te pjerdhi se e pa se c’h…e ishe

 3. Te haje mut tani Merua – pa prova eventuale, vizita e Xhimit s’ka asnje efekt mbi 11 dhjetorin!
  Qarte Mero Gellbaza?

 4. Qe te kete sukses goditja kunder Berishes..!?
  Dosja,ne se ekziston, duhet te paraqitet ne gjyq.Ne asnji vend tjeter nuk ka vlere.

  1. Lalëve t’ju hash atë që bëjnë çdo mengjez ti.
   Janë njerëzit më të mirë e më të zgjuarit në Shqipëri.
   I kanë fëmijët të gjithë me shkollë dhe shkëlqejnë edhe në Evropë. Jo me pisllëqe. Me tru…

    1. Po o Loni, po. Shko dhe shih statistikat në Universitetet e Tiranës.
     Ose shko në cilin fshat të duash në Myzeqe.
     Nuk ka familje që nuk ka një apo dy fëmijë me shkollë të lartë.
     Kur them shko në çdo fshat, e kam fjalën për fshatrat me lalë, dmth në fshatrat e krishterë. Sepse këtyre ju thonë lalë.

  2. Pse i thoni Gelbaze xhan!!!
   Edhe po pati dosje duhet ti çoje ne Paris ne Gjykate, ketu nuk ka asnje vlere!! Ska asnje prove, po te kishte do ti nxirrnin, Prova ka vetem Delina Fico, i ka fshehur te “vendi punes” Edhe Amerika merret me thashetheme!! Vetem i zoti e nxjerr gomarin nga balta!.

 5. Avazi me perthyrje krahu ate qe dine me bo me mire gringot..kuptohet ate ku i ulin breket legenet pa shtylle kurrizore

 6. Ndersa patronazhistet e sufllaqeve, do shihni vetem dite te bardha ne Shqiperine e Rames duke ulur breket sa here qe t’i teket atij dhe njerezve te tij te besuar

 7. Ore idiot. Leri patronazhistet dhe sufllaqet e tyre se ata jane ne qeveri dhe gezojne te mirat e pushtetit. Halli eshte i kopese se demokrateve sado me mbeshtje mediatike te floktores edhe nga lapsi po ashtu, po shkon drejt shperperjes se pashmangshme. Keshtu eshte kur i shkon nga mbrapa nje komunisti.

 8. Spartak bolen do takoj te parin pasi vetem ai do Ameriken ????kurse ne te djathtet qe e kemi pas dhe e kemi enderr USA. do ham bare simbas Spartak bicikletes ?.

 9. Ky famozi, Pablo Escobar, vjen per te marre valixhen e tij, me miliona $, para te vjedhura shqiptareve, te varfer, nga rivdekja sorosiane, me ne krye antinjeriun edvin kristaqi! Shqiptaret e vrane kulcedren e frikes, nese USA eshte; soros, Escobara, Kima, Luja, Blinkena, e fundrina te pariciklueshme te ketij lloji, ne shqiptareve s’na mbetet tjeter vetem t’i tregojme gishtin e mesit USA & co. sic beri A. KURTI dhe sot eshte kryeminister me shumice apsolute, te pamundur matematikisht si pasoje e sistemit elektoral, ndersa ai lapangjozi qe i ulte breket USA, qe perbetohej dite-nate per “miqesi te perjetshme”, per “hale-ate strategjike” e nxorren me shkelma nga presidenca, sot eshte ne Der Hague. Kur ke mbeshtetjen e popullit tend USA te ruan spartak ngjelen, sorosi te hane frrok cupin dhe nuk ka trafikant apo Escobar qe te ben gje, ky eshte fakt, KAQ!

 10. Po cke o Ramazan i voge, pse shqetesohesh til?! Leje te shkoje PD-ja drejt shperberjes dhe aman mos u merakos shume per kete pune. Per ty dhe gjithe Pauliner-it eshte gje e mire kjo qe po ndodh ne PD.

  Ti meri fustanin baxhelles patronazhiste qe ke ke shpia e jepja Ramazanit se i duhet ta veshi se shpejti…..

  “Kopeja” e demokrateve dhe “Dashi” qe po prine” kopene” do i fus booooolet ne goje Ramazanit te madh dhe gjithe Ramazaneve patronazhiste.

 11. Pse ka hesht Berisha deri më tani, unë e kam thënë shpesh, këta kanë qenë në simbiozë si urthi me plepin, të shtrirë në një krevat dhe i kanë vënë ëtë dy njeri tjetrit dorën në qafë dhe e kanë kruajt atje ku u vjen rehat .

  Basha ka dash ta shesë vendimet e tij sikur i merr ai , Berisha, dhe kështu e ka shit dhe te ndërkombëtarët , që unë nuk çfarë të bëj, pra një lloj flirti me njëri tjetrin edhe kanë mbijetuar 8 vite.Shpellkare sy petrita te salih karaxhic berisha qe hani mut salihu sa here shkruan Andi I hysniut te partise kinder amerikes,hani mut

 12. Ky Blinkeni do sjelli na i prove konkrete se u be muaj qe e presim apo perralla me Amerike brenda. Lulushi ne 11 iken ne te semes dhe merr me vete Sorrosianet e PD-se. Salijanin, Dumen keta llumra qe kur qihen i thone njeri tjetrit “O pleh” per eksitim. Nje pyetje kam per zombit rilindas ke doni me shume Lulin apo Doshin.

 13. Nje i paafte me shume ne politiken lemsh te Jashtme te amerikes
  Te shohin Rusin qe po u merr Ukrainen
  Sa per Kim mbetet me andikapatja e kesaj politike sorosiane

  1. Edhe po pati dosje duhet ti çoje ne Paris ne Gjykate, ketu nuk ka asnje vlere!! Ska asnje prove, po te kishte do ti nxirrnin, Prova ka vetem Delina Fico, i ka fshehur te “vendi punes” Edhe Amerika merret me thashetheme!! Vetem i zoti e nxjerr gomarin nga balta!.

 14. O Bushat, O Shkullak, perse kerkoni fakte nga amerikanet. Nuk ju mjaftojne ato qe keni shkruajtur ju personalisht nder vite per Sali Berishen ? Edhe ju i konsideroni shqiptaret pa memorje ? Mire politikanet tane sharlatane dhe te korruptuar por ju cfare halli keni qe e fusni veten ne kallepin e tyre ? Per parime nuk e beni sepse i bie te mohoni vetveten, mund te na thoni per cfare mbroni Berishen, nuk ju mjaftuan 30 vite me berishizmin por doni ti leni ne trashegimni si demone femijeve tane Argiten dhe Shkelzenin. Turp i Madh dhe femijet e qoftelargut Enver u zhduken nga skena politike.

  1. O Tirkars, kerkojme fakte nga amerikanet pikerisht qe mos te jene kalamajte e nipat tane duke thene “Zaho ik”. Kaq e thjeshte eshte or bythqim qe vetem tironc nuk je ti.

 15. Te gjithe dime te shajme, edhe me ndyre se ti por e shara nuk eshte argument. Nje shkrimtar i madh ka thene: Zot me mire me hidh aty ku ka kolere sesa aty ku ka injorance.

 16. ka ardh me taku sivllaun edscobar karin se ashtu osht I pune me rendesi boterore, liderrit ka fillu ti krruhet sumajka

 17. Analiz komplet idjote. Buk per suflaket e qim pekes. Sa te kemi sal berishen spjerrdhim ne as per amerik e as per asnje super fuqi. Me te do shkojm nga fitorja ne fitorje dhe do i fusim plumbin ne ball imperializmit amerikan. Si u katandiset me keq se PPSH

 18. Bejini nje pyetje vetes te gjithe, se ai “i ndershmi” birishe nuk e thote kurre: prej 30 viteshne politike qe eshte shitur lart e poshte, qe ka prishur normae rregulla nderkombetare, qe ka shkelur ku i ka dash korra e .arit, kujtoni se eshte kaq i paster e pa prova inkriminuese ???? Duhet te jesh injorant ta besosh perralen qe servis birisha. jo me pak jane edhe meta e rama ne te njejten hale dhjesin te gjithe.
  Duhet te kuptoni nje gje: Amerika te mbeshtet, te financon, te ul ne kolltuk qe ti besh yqmin, por nese i del nga rreshti ta dish qe ti kane mbajtur te gjitha shenim, e per keto shenime eshte fjala. Prisni se nuk keni pare gje akoma vertete, ky veremli e ka qelbur deri ne masen qe i ka bere gropen vetes jo PD-se, PD-ja do te jete aty ku eshte per aq kohe sa rri ne shinat e shtruara……. Dhe mbani mend, nuk eshte as ceshtje e blinken apo soros, qe sorosin ky kur ju kerkua nuk e shpalli non grata ne vitin 1995, por eshte ceshtje qe ne usa edhe pse rremuje pas zgjedhjeve te nentorit 2020, disa gjera po shkojne aty ku duhen, e kjo sigurisht jo nga biden-i por nga ata qe realisht mbajne e terheqin fijet

 19. *Lapsi është hera e pare që më keni fshirë mesazhin e postuar dje. Çfar ndodhi? Ju kane kërcënuar edhe juve?*

  “Dosja e fortë” e ketij emisari sorrosian përbëhet vetem nga presion dhe kërcënime. Ja kanë marë dorën kësaj pune këta tani…. Dhe sa për korrupsion të gjithë politikanët tanë dhe të huaj duhet të futen ne burg apo te shpallen non-grata. Nuk keni dëgjuar se ç’ka bërë Bideni dhe djali i tij?! Te korruptuar jan deri në palcë.

  Ka ardhur ujku të ruaj delet….!

 20. Zoterija vjen nga halli jo nga qefi. Basha i ka mbushur puturet dhe si duket i ka tundur kembet shoqes Kim i te vije e takoje ndonje nga DASH o do dorehiqet. Krahasuar me 1945 kur amerikanet na sillnin diversante, tani diversante jane bere vete. Shume e turpshme. Dhe bravo anhlezeve qe nuk u perzien kesaj radhe.

 21. Për herë të parë, me zë dhe figurë, “Fiks Fare”, publikoi mbrëmjen e së martës (7 dhjetor 2021) dëshminë e mjekes, të ndarë nga jeta në vitin 2011, e cila tregon se njeriu kryesor për dëbimin e saj ka qenë ish-kolegu Sali Berisha, me të cilin në atë kohë kishte edhe një raport njerëzor. Ndërkohë, 9 kolegë dhe të njohur të saj, kanë treguar ndër vite për kamerën e emisionit investigativ të gjithë historinë, ku e përbashkëta e tyre ka qenë vetëm një emër; ish-Presidenti dhe ish-Kryeministri i Shqipërisë, Sali Berisha.

 22. Emisioni Investigativ “Fiks Fare” hedh dritë mbi një nga ngjarjet më të bujshme të viteve ’80, me protagonist kryesor Sali Berishën, në atë kohë sekretar partie, i cili me veprimet e tij ka arritur që të internojë një nga mjeket më të njohura të asaj kohe, znj. Margarita Kostaqi dhe bashkëshortin e saj mjek, Milto Kostaqi.

 23. Sali Berisha ka qenë sekretar Partie brutal, dhe duke nxitur internimin e çiftit të mjekëve që i kishin shërbyer Mehmet Shehut, në një fshat të Kavajës, shpresonte të ecte para në karrierën e tij si komunist.

  Sot kjo dëshmi është publike me zë dhe figurë dhe atë duhet ta shikojë çdo demokrat, çdo mbështetës qorr i Sali Berishës, dhe mbi të gjitha, secili qytetar shqiptar që mendon se duhet të jetë antikomunist, por shkon pas Sali Berishës.

  1. Çfar propozon ti, kush duhet të zgjidhet ne krye të vendit? Konkretisht çfar zgjidhje jep ti në këtë situatë?

   P.S. Masat injorante as nuk e kane idenë se me çfar satanikesh kane të bëjnë.

 24. O i pa emer po margarita me kiçon ça ishin nuk ishin komunistë ,atje lart në krye
  Pastaj ju komunistët ecni me moton
  Kush t’ja fusi shokut i pari kështu bënte edhe gjyshi yt enveri.

  1. Po kishte marre dhe briskun ti rruje karin Sales dhe nje dildo per pidhin e robve te tu dhe per gjithe rilindesit e Ramazanit.

 25. Edhe po pati dosje duhet ti çoje ne Paris ne Gjykate, ketu nuk ka asnje vlere!! Ska asnje prove, po te kishte do ti nxirrnin, Prova ka vetem Delina Fico, i ka fshehur te “vendi punes” Edhe Amerika merret me thashetheme!! Vetem i zoti e nxjerr gomarin nga balta!.

 26. O Lul, nuk shkon kjo pune keshtu! Nuk mbahesh dot ne kembe me pako serumi e pampersash ! Je katandisur ne tollumbace,ne balone tabake! Do valevitesh ca kohe,pastaj era do te degdise nje zot e di se ku….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu