• |
ide | kryesore

Brad Pitt dhe Lewis Hamilton, së shpejti në një film

-Instant, Paparazzi, Slider


Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se aktori i njohur Braad Pitt dhe Lewus Hamilton do të luajnë së bashku në një film të ri të lidhur me Formula 1.

Sipas mediave , xhirimet e filmit kanë nisur dhe se Apple po ndan nga 130 deri në 140 milionë euro për këtë punë, projekt ky i kërkuar nga Paramount, MGM, Sony, Netflix dhe Amazon.Filmi flet për një ish-pilot të Formula 1 në pension, që luan rolin e këshilltarit për një talent të garave. Skenari i filmit  është përgatitur nga Ehren Kruger  i cili është i njohur për filmat“Top Gun: Maverick”, “Ghost in the Shell”, “The Ring”, “Arlington”, dhe “Scream 3” .


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *