• |
ide | kryesore

Ndërron jetë komediani i njohur

-Instant, Paparazzi, Slider

Komediani Louie Anderson, ka ndërruar jetë në moshën 68-vjeçare.

Publicisti shumëvjeçar i Anderson, Glenn Schëartz, konfirmoi lajmin për fansat.“Ai la pas dy motrat e tij, Lisa dhe Shanna Anderson. Shkaku i vdekjes ishin ndërlikimet nga kanceri”, deklaroi publicisti.Aktori vdiq në një spital në Las Vegas, ku po i nënshtrohej trajtimeve pasi u diagnostikua me sëmundjen. Anderson u bë i njohur si një nga komedianët më të dashur të Amerikës, duke fituar titullin “Një nga 100 Stand-Up komedianët më të mëdhenj të të gjitha kohërave” nga Comedy Central.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu