• |
ide | kryesore

Fytyra tjetër e Erion Veliajt/ Gjuha e rrugaçit që shantazhon me SPAK kapjen e futbollit

-Instant, Kryesore, Lajme

Ata që e njohin pas kamerave nënqeshin me qesëndi kur diskutohet sjellja prej “djali të mirë” që Veliaj shfaq në publik. Shpeshherë i rrethuar nga fëmijët dhe i veshur me bluzat me ngjyra, kryetari i Bashkisë, që preferon ta përkëdhelin me epitetin “Lali”, nuk është aq i rafinuar sa ç’duket.

Mjafton ta gërvishtësh pak dhe shfaqet një njeri tjetër. Rrugaç në fjalor, shantazhues në komunikim dhe i paskrupullt për goditjet nën brez, “punëmbaruari” i Tiranës ka dalë edhe një herë tjetër zbuluar.


Mesditën e të dielës, kryetari i bashkisë thirri me urgjencë trajnerët e moshave, firmat e të cilëve i duhen për zgjedhjet e 2 Marsit në Federatën Shqiptare të Futbollit. Ka marrë përsipër të rrëzojë Dukën dhe për t’ia arritur qëllimit ka mbajtur para tyre një fjalim, për të cilin në çdo vend normal, do të ishte shkarkuar nga detyra.
Një burim i Lapsi.al tha se në hyrje të sallës, valët e celularëve u bllokuan për të ndërprerë çdo komunikim me jashtë ndërsa fliste Veliaj. Por siç duket Federata kishte infiltruar një prej mbështetësve në sallë, që ka regjistruar fjalën e Veliajt.

Në audio, kryebashkiaku dëgjohet të flasë si rrugaç i dehur gjatë një sherri banal. Shan dhe ofendon duke përdorur fjalë si “rrot*ari”, “k*rva”, “sh*rra” përpara grupimit të trajnerëve. Për më shumë, dëgjoni audio-pergjimin më poshtë, ku ai ai flet me arrogancën e një rrugaçi.

 

 

“Vjen Sul Mema aty, ku di unë o vlla se ça firmosa. Po mir mër Sul, që qesh me mu tani, si ka mundësi që jua ka marrë dinjitetin, jua ka marrë burrërinë, si mund t’i presi robi koqet dhe të sillesh si rrotë kari, duke qenë çun futbolli tërë jetën? Po ça t’i bësh, është tredh, nuk ka më dinjitet tashi. Tani pyetja është, do shkojmë të hidhemi në erë, apo do themi, jo vlla ne i kemi bolet prej hekuri dhe ti nuk na e tredh dot, që të bëjmë edhe foto me kryetarin e bashkisë dhe të firmosim gjëra që nuk i lexojmë fare, që nuk di as anglisht” thotë Veliaj.

Akoma më e rëndë bëhet situata, kur Veliaj kërcënon se Duka do të ketë të njëjtin fat si pronari i TV Orës, të cilin e quan me emrin e dikurshëm, Ylli Pasmaçiu. Për herë të parë, në këtë fjalim, Veliaj kërcënon edhe me ndëshkimin e drejtësisë, duke konfirmuar akuzat që i bëhen prej kohësh se institucionet e drejtësisë së re, kjo mazhoranë i ka në xhep.
“Tek Ylli do përfundojë kjo histori, do bëhen dy shokë, më mirë të na shohin të gjithë bashkë dhe të themi, po mo po, ne nuk jemi kurva që të fshihemi, jemi burra dhe 40 burra do shkojmë aty dhe do themi këto janë votat tona. Hape derën dhe do ta bëjmë shurrën mu në shtëpinë tate, që të kuptosh që këtu je tall boll dhe po ta bëjmë këtë lojë, dhe po të dalim nga kjo dhomë e zhveshjes në atë fushë, me këtë mentalitet, ne do fitojmë” shprehet Veliaj.

Pak orë pas daljes së audiopërgjimit, Veliaj ka tentuar ta sfumojë skandalin, duke e quajtur këtë “një bisedë djemsh, si në çdo fushë futbolli para ndeshjes”. Por në shantazhi që bën kryetari i Bashkisë është më shumë se kaq dhe shfaqja e tij prej rrugaçi është në fakt dëshmi e fytyrës së vërtetë që kryesocialisti Rama ka vënë si qytetar të parë të Tiranës.
Kryeministri ka heshtur për skandalin, duke pranuar në fakt se ai është njeriu që i ka ngarkuar Veliajt misionin e largimit të Dukës nga FSHF me të gjitha mjetet. E çuditshme është se për këtë skandal, hesht edhe opozita.

Zbardhja e bisedës së kryetarit të Bashkisë Tiranë, Erion Veliaj me anëtarë e SHRF Tiranë

Shumë faleminderit për prezencën sot. Është dhe jashtë mase se është ditë e diel, ditë për të ndejt me kalamajt, me familjen, bashkëshortët por nuk do ishim mbledhur sot, edhe unë i pari nëse nuk do e kishim menduar që kjo është gjë shumë e rëndësishme. Një nga arsyet që më ka sjellë sot është edhe një kritikë nga të gjithë ju, në mos nga të gjithë, nga shumica prej jush që më keni thënë “Lali i ke bërë gjithë gjërat, vetëm te ne nuk je përfshirë, nuk ia ke dalë”. Të jem i sinqertë, këto 6-7 vite ka pasur shumë drama qyteti, ka pasur situate, pandemia, tërmeti, shkollat, kopshtet, çerdhet, sheshi, liqeni, ujësjellësi, domethënë drama pafund. Një pjesë e gjërave kanë shkuar në vendin e vet. Qytetit i ka marrë punët për mirë. E mendova edhe si aksioner i Tiranës, aq sa kemi, 34%, por edhe si pronar i shumicës së terreneve të shoqatave, nuk mund të rrija indiferent.

Unë e kuptoj që ka ca njerëz që thonë “duan të na kompleksojnë”. Vetë nuk kanë kompleks kur futen në fushatë, kur nxjerrin Kombëtaren në fushatë, kur shkojnë pas një deputeti, kur shkojnë pas një partie, vetë nuk e kanë problem, por ne po guxuam ata kanë kompleksione dhe thonë po merren këta, po futet politika. Unë them se kur je aksioner i shtëpisë tënde, duhet të flasësh për shtëpinë tënde dhe kur je pronar i një pjese të shtëpisë tënde, duhet të flasësh për shtëpinë, kështu që unë kam vendosur të flas sot. I keni parë dhe lajmet gjatë ditës. Kjo histori ka kaluar dhe kufijtë e Shqipërisë dhe do merren edhe disa njerëz të tjerë, që edhe po të duam ne të ndalojmë sot, edhe ne të themi stop të gjithë, do bëhemi dele dhe do dorëzohemi për një mandat të gjashtë, edhe po të duam nuk e bëjmë dot se ka ikur nga dora jonë, kështu që pyetja është: ‘Jemi burra? Kemi fuqi? Kemi moral? Na skuqet fytyra kur shkojmë në shtëpi? Kur takohemi me fëmijët, kemi një lloj sedre? Fëmijët që kemi do I kthejmë në gjeneratën tjetër që shkon mish për top për këta apo do I dalim për zot? Them që ka ardhur koha me I dal zot. Në qoftë se ka burrni në këtë sallë, në këtë dhomë, në gjithë këta njerëz, duhet ta tregojmë nesër. Ky takim është takimi që bën çdo skuadër te dhoma e zhveshjes. Mblidhet skuadra te dhoma e zhveshjes dhe thotë “fitoren e kemi në fushë”. O të dalim me mentalitet fitues dhe të luajmë në skuadër ose na marrin përpara ata të tjerët. Kjo është tamam dhoma jonë e zhveshjes, për punët e qytetit dhe mbarëvajtjen e qytetit. Jemi në këtë sallë për 40 vota. 40 vota nga 54 ose 56 që janë nesër, që çfarëdo që të bëjë ai, ne jemi 40 vota, 40 burra. Sigurisht nuk kanë ardhur dhe drejtuesit e shoqatave, që ndoshta kanë votuesin në krah ato, këtu jemi të paktën në këtë sallë 40 burra, 40 vota. 80 burra për 40 vota. Unë me këtë sallë fitoj Tiranën dhe gjithë Shqipërinë, jo më një shoqatë futbolli. Po të kem 40 burra që janë burra. Këtu pyetja nuk është çfarë do bëjmë. Unë e kam marrë përsipër, unë i kam dalë ballë, unë i kam thënë që mua më ke përballë. I thashë dhe …….. sot, unë jam përballë. Jo FIFA dhe UEFA, po Jezusi me Muhamedin të zbresin, nuk e ndalin dot këtë, se ti nuk mund të vjedhësh te fëmijët, ti nuk mund të bësh zyra te ….., ti nuk mund të besh Bentley me lekët e _, ti nuk mund të blesh shtëpi me lekët e Mayfair në Londër me lekët tona dhe të…… Nuk ka mundësi, se e di që ne kemi dele dhe është turp për vete të thotë që ……………. Enver Hoxha ndejti gjatë por mandati i gjashtë, Saliu dy mandate dhe një President, tre, Fatos Nano dy mandate, pesë, ky gjashtë. Seriozisht?? I bie që ne jemi dele. I bie që ne gënjehemi me 250 mijë lekë, domethënë ndonjë për 2 milionë, por një prej nesh me 250 mijë lekë. Po pse, po pse?

Tako dhe atë ……….., tha o vëlla që kur kaluam ………., që kur ikën ata që vidhnin shapkat e konvikteve, po luajmë sumo. Mora ………. në Uzbekistan, Luiza është tani në Kenia, Izmiri është tani në Itali. Po mirë mo ne i kemi kushtet dhe kur janë këto mundësi për të bashkëpunuar, e kemi bërë. Çfarë kushtesh duhen të tjera? * Hë se flasim kështu me zë, po hë / probleme me mikrofonin në sallë**

Harxhuam 2 milionë euro te fusha që kanë këtu në Laprakë, ata e kishin bërë për pallat. PVD1, PVD2 do ikte fusha. I dhamë shpronësim, kthyem fushën. Kush punon në Kombinat e di që aty ku kemi hapësirë, edhe shkollat, ne i kemi këto mundësi, por nuk ia jap dot lekët e taksave një hajduti. Nuk ia jap dot lekët e taksave një hajduti. Nuk e bëj dot, nuk ma bën zemra. Edhe në modelin olimpik, ikën hajdutët, i shkuan lekët sportistëve dhe e kemi ………. si sport. Kështu që po ju them, kush nuk ka provuar këtë qytet, disa mund të keni votuar, disa nuk keni votuar, nuk ka problem, por secili e di që në këtë qytet punët kanë shkuar mirë. Shtëpia që ke sot, vlen pak më shumë se para 6 viteve, se është rritur prona me 10-15% çdo vit. I vetmi ishull që ka mbetur komplet pa vënë dorë është futbolli, jo si aksioner i Tiranës por si drejtues i qytetit, në qoftë se në shtëpi rri një familjar, kemi një dhomë në shtëpi dhe nuk futemi, po nuk jemi më zot shtëpie, nuk jemi më. Si mund të ketë një dhomë në këtë shtëpi të madhe të Tiranës që ne nuk kemi akses? Që ne nuk kemi akses?? E rrimë si dele aty. Një pjesë e juaja e di që keni ulur kokën, sepse padashje keni dhënë delegim të kotë, se nuk e dinit që filmi ishte “t’ja jap shoqatave se nuk e kanë mendjen në mësim”. Nuk ka asnjë problem, prap jemi 40 vota. Nuk ka asnjë problem. E di që dikujt ia keni dhënë që nuk ka lidhje fare me ne dhe nuk është fare këtu sot, që është zari i atyre, por pyetja është a kemi këtë burrni, ta marrim shtëpinë tonë? Pastaj është shumë, pas 20 viteve, 5 mandateve, nëse ky grup nuk e bën këtë punë mirë, punë e madhe se të paktën e mësuam se si rrëzohet sistemi dhe e rrëzojmë prapë, se kushdo që të vijë pas, ne jemi për Ed Prodanin, por edhe Prodani, Shako, kushdo të vijë pas, tani që ne dimë si të organizohemi, asnjë nuk është i pandryshueshëm. Ata mendonin që ishin të pavdekshëm. Ata mendonin që nuk kishte FBI, që nuk kishte DEA, që nuk merrej njeri me kontrollin, nuk merrej njeri me shitjet e ndeshjes, që nuk merrej njeri me kartonat që trafikoheshin, që nuk merrej njeri me borxhet që bëhej pastrim parash.

Po tani që janë futur të gjithë këta njerëz që po merren? Do jetë mësim për këdo tjetër.

A vë unë dorën në zjarr për këta të dy, kurrë në botë nuk e vë dorën për veten time, por ligji, edhe për lali Erin thotë, çdo letër higjienike me faturë, çdo kovë asfalt me faturë. Pra, unë mund të jem më i poshtri, po vetëm fakti që ekziston një sistem që e kontrollon kryetarin e bashkisë, nuk ke nga e luan bythën, se të vjen KLSH, të vjen auditi, të vjen SPAK-u. Çfarë është ky ishull që nuk i vjen asnjeri? Ishull i pavarur, San Marino në mes të Shqipërisë, që nuk e prek njeri me dorë. Po nëse organizohemi, çdo tjetër, po gabove po nuk na shërbeve dhe po nuk na u përgjigje dhe po nuk i solle lekët këtu siç i ka sjellë UEFA dhe FIFA, atëherë do ikësh edhe ti. Se kur ia dhanë leksionin atij që mendonte që ishte i pathyeshëm, të tjerëve ua japin e ua japin. Ky është parimi. Po ju flas si vëllezër. Me zemër në dorë, unë nuk kam interes, unë nuk luaj futboll prej vitesh. Nuk kam as moshë, nuk kam as kohë. Djali im është tre vjeç, nuk jam këtu që të fus çunin. Nuk kam lidhje fare fare. Ditë e diel sot, kam plot kumri në qytet. Por unë them që këtë duhet ta zgjidh. Se është karshillik shumë i madh që i bëhet këtij qyteti. Mos të zgjidhim një banalitet ku mer delegatët, mer …. Hajde firmose këtë sikur, se duhet të mbarojë kshu. Dhe unë po them, e kemi për dinjitetin tonë, nuk e kemi se kemi inat me ata, e kemi se duam këtë vend. Duam ata 100 kalamaj që secili ka marrë përsipër, të ketë një lloj idealizmi, të ketë një lloj besimi, të mendojë se do bëhet një ditë si Ronaldo. Po nëse ata mendojnë që tani që ky pastron këto lekë, dhe çdo gjë duhet të jetë GO Tech-u, Eco Market, AIBA, Supersporti, çdo gjë një familje. Po prit o burrë, se do hanë të gjithë. Do jetojnë të gjithë. Po si mund të jetë çdo gjë në një familje, si mundet?

Dhe jeni të kënaqur me një lëmoshë, e më dha 250 mijë lekë, më bëri trajner të moshave, më dha një fugon, më dha një biletë. Po talleni mo? E kemi në dorë vetë. Po pse të bëhemi lypsa të futbollit, ne duhet të jemi zot të futbollit. Kjo është shtëpia jonë, është Tirana dhe problemi i këtij është që nëse kryetari i bashkisë apo kryeministri shkon të votojë, zgjedhësit zgjedhin udhëheqësin. Ky i zgjedh vetë zgjedhësit dhe thotë, ky nuk më pëlqen, ky nuk më pëlqen, do votojnë ata që pëlqej unë. Ou? Çfarë demokracie është kjo. Kështu që çuna.. që të shkonte si cjapi te kasapi. Kemi një javë a dy javë që merremi me këtë punë dhe ne nuk shkojmë si cjapi te kasapi. Sot dhe njerëzit që më kanë thënë personalisht që o vlla, as nuk e merrja vesh si ishte ajo, kap firmos një gjë nuk kuptova, sot janë bo ….. se në këto dy javë na janë hapur sytë të gjithëve, mua të parit që s’merrja vesh fare nga kjo gjë, se dija fare, po për dy javë mu hapën sytë. E dini çuna, më mori … që parë. i thashë, unë deri nesër. Në qoftë se ai pret Tiranën nesër dhe 40 cunat e mi, unë nuk e di ku do dal. Thonë tironsit, ruhu nga robi i urtë. Robi i urtë duron sa duron por kur i vjen këtu (ndoshta prek hundën me gisht) plas. Kështu që i thashë thuaj shefit tënd, o të iki vetë pas Tiranës, ose ne nuk do ndalemi. Ne pas fitores në Tiranë do shkojmë qytet më qytet dhe do themi ‘’ne zara dhe dele nuk jemi’’, këto janë lekët e futbollit, nuk janë lekët e x-t.

Janë për futbollin, nuk janë për zyrën tënde. Nuk janë për vendin tënd, nuk janë për charter-in tënd, nuk janë për … nuk janë për Business Class-in tat, nuk janë për fëmijët e tu në Londër. Janë për futbollin, për çunat dhe për ato pak goca që luajnë. Kështu që unë e kam ndarë mendjen, po e keni ndarë mendjen edhe ju, më jepni një dorë nesër, t’i hedhim tuç ata, 8 me 2 dhe nesër ne dalim faqebardhë. E di si bëhet kjo? Shihni kë keni në të majtë, kë keni në të djathtë, janë skuadra jonë. Kjo është skuadra jonë, se po filloi secili këtu, unë kam xxx, ai ka xxx, po te ndeshja e fundit më rrafi Geri, ndeshja e fundit më rrafi Albani. O çuna, nuk është kjo për këtë muhabet. Ne pasi të fitojmë nesër, prapë do jemi rivalë se do ndeshemi, do keni skuadra, do kemi, se do kemi beteja të njëri-tjetrit që janë të këndshme për t’u pasur. Po beteja jonë kryesore është të fitojmë sistemin. Po të ketë sistemi fair-play, cic-micet tona.. se unë e di që këtu përveç se jemi shokë jemi dhe rivalë se secili do skuadrën e vet përpara, por kjo është tjetër temë. Ne duhet me fitu luftën me këta, pastaj betejat e vogla, i kemi më kollaj, se kur ka fair-play, secili kënaqet. Kështu që ju lutem me dorën në zemër, po keni burrni, po keni dinjitet, hajd ta marrim…. Kjo është një skuadër që 100 burra po them ne marrim Tiranën, jo më shoqatën, jo më një OJF. Vjen Sul Mema aty, ku di unë o vlla se ça firmosa. Po mir mër Sul, që qesh me mu tani, si ka mundësi që jua ka marrë dinjitetin, jua ka marrë burrërinë, si mund t’i presi robi koqet dhe të sillesh si rrotë kari, duke qenë çun futbolli tërë jetën? Po ça t’i bësh, është tredh, nuk ka më dinjitet tashi. Tani pyetja është, do shkojmë të hidhemi në erë, apo do themi, jo vlla ne i kemi bolet prej hekuri dhe ti nuk na e tredh dot, që të bëjmë edhe foto me kryetarin e bashkisë dhe të firmosim gjëra që nuk i lexojmë fare, që nuk di as anglisht. E kuptoni që po bëhet futbolli qesharak dhe figurat e futbollit po bëhen lolo.

Sa sakrifikojnë dhe kur nuk del llogaria, edhe dy vitet e Covidit. Dhe kur shikon që ti lekët e Covidit i bën zyra dhe Bentley, ti thu po prit mo vlla, prit se nuk ka kuptim. Po e keni këtë burrni, ne do shkojmë nesër aty bllok, do caktojmë Gerin, që të jetë le të themi si lider të skuadrës, se do një kapiten. Nuk po them që është lojtar më i miri, por një kapiten e do, që mos të ngrenë dorë, jeshile të kuqe aty. Ne nesër në rend dite, kemi vetëm kryetarin, kemi vetëm kryetarin dhe statuti thotë, dhe do bërtasim të gjithë nesër, nëse ti nuk i ke 2/3, ti nuk e ndërron axhendën. Dhe nëse keni firmos pa dashje, unë ju kuptoj se unë vetë nuk jam jurist. Edhe unë vetë po të isha, do thosha hë mo ai e kupto, Tirona eee.. do thosha, hë mo vari lesht se ku merrem unë me këtë punë. E di që e kanë bërë disa veta këtë gabim, sot do keni edhe juristin, edhe noterin, është edhe noteri këtu. Është noteri në fund të sallës? Po. Dy noterë dhe do firmosim. Çdo gjë që është firmosur deri tani, nuk vlen. Hyn në fuqi sot, kemi noterin aty, çdo gjë tjetër që ata mund ta kenë marrë firmën, nuk vlen. Dhe votat tona janë këtu sot. Ne nesër votojmë vetëm kryetarin, që është Ed Prodani. Pasi votojmë kryetarin, kryetari i ri të thërrasë për mbledhjen e re dhe nga 40 do të bëhemi 56. Se nuk do ketë njeri që do votojë delegatët e atyre të mangut. Kjo është fuqi. Se po shkuam nesër, ta fitojmë kryetarin, ata votojnë delegatët, ………. Dhe prapë do na bëjnë hilet që janë bërë 20 vjet. Dhe do na trajtojnë prapë si dele. Nesër, në bllok të gjithë, siç jemi këtu sot, vetëm kryetarin, rendin e ditës. Rendin e ditës do ta ndryshosh me 2/3. Nuk i ke 2/3, se ja ku janë 2/3 këtu sot. Për sa kohë 2/3 i keni këtu, mos e tradhtoni këtë skuadër, se do shkruhet historia e futbollit.

Dy mundësi janë për atë faqe të historisë, një mundësi është që data e nesërme të hyjë si dita që çliroi futbollin shqiptar ose dita e vdekjes së futbollit shqiptar. Këtë faqe mund ta shkruajmë vetë. E kemi vetë në dorë për ta shkruajtur. Po qëndruam nesër besnikë të kësaj situate, edhe votuesit edhe ata që janë të shoqatave që ndoshta nuk janë këtu, nuk është votues por është dashamirës i ndryshimit, nëse ne i qëndrojmë kësaj, ky film mbaron.

Dhe nesër ne votojmë vetëm kryetarin, fakti që ishte mbledhja në 9, e çuan në 11 dhe e kanë çu në 3 dhe janë duke iu lut gjithë qeverisë që t’i presi në takim nesër do të thotë që ka maru. Ata janë në ofensivë, në difensivë, ne jemi në ofensivë. Ata janë duke luajtur në mbrojtje, me ruajt portën, ne nesër shkojmë me i bo golin në shtëpi të tyre. Unë nesër do jem te parku olimpik. Ndeshja është në 3, siç jeni 100 burra këtu, 40 votuesve të tjerë, që janë anëtarë të shoqatave ose menaxherë, do takohemi te parku olimpik, te ndërtesa ngjit….. siç erdhëm sot me burrni, që i pa televizioni vetë, bashkë me atë Ylli Pasmaçiun, se tek Ylli do përfundojë kjo histori, do bëhen dy shokë, më mirë të na shohin të gjithë bashkë dhe të themi, po mo po, ne nuk jemi kurva që të fshihemi, jemi burra dhe 40 burra do shkojmë aty dhe do themi këto janë votat tona. Hape derën dhe do ta bëjmë shurrën mu në shtëpinë tate, që të kuptosh që këtu je tall boll dhe po ta bëjmë këtë lojë, dhe po të dalim nga kjo dhomë e zhveshjes në atë fushë, me këtë mentalitet, ne do fitojmë. Jeni dakord?

©LAPSI.AL

38 Comments

  1. Cfare s’po na degjojne veshet e s’po na shohin syte, kemi pare e s’keni pare po edhe pederast edhe garip edhe b*thq*r edhe gangster kjo as eshte pare as eshte degjuar. Ky plehu, eshte ai qe e ka bere prapanicen ne forme vagine, me operacion plastik 600.000 €, e ka dokumentuar Kastrioti tek emisioni i tij!

  2. Pirdhni Pirdhni se liroheni.

   Ai i fitoi dhe ca vota te tjera me ate fjalor qe perdori.
   Numri i shqiptareve qe nuk e duan Duken dhe qe thone , ‘ mire ja beri qenit se e meritonte’ , u shtua dhe me shume. Per ata me shume ka rendesi te largohet nje shushunje 20 vjecare , se sa gjuha e Lali Erit.
   Jemi nje popull jashte normales dhe mos prisni reagime normale prej tij. Kete gje e dine shume mire Rama dhe ky birbo.
   Un kaq di tju them , qe ky pergjimi vetem sa ja rriti dhe me shume popullaritetin ketij birbos.

 1. YMER GELBAZA DHE FRROK CUPI JA VJEDHIN FOTOT ARMINA MEVLANIT DHE SHKOJNE E MASTUBOJNE NE ZYRE TE EXI RAMES DHE LAL DHE MASTURBOJN NE ZYRET E TYRE thotë:

  LAL DHJERI EDHE PRANON ME JA FUT KARIN NE BYTH LORENC VANGJELI BATIN HAXHIU DHE CARLO BOLJA BOLINO

  1. Qe Duka duhet te zhduket nga federata kjo nuk diskutohet por qe ta luftoje Kryellumi i Bashkise Tirane kjo eshte tragjedia qe na ofron Edi Rama. Llum gjithandej, llum dhe kryellum, si do te pastrohet ky llum ? kjo eshte ceshtja.

 2. Do ta pastroka nga Llumi FSHF e Futbollit,
  personalisht Lalke Rrena, kokrra e Horrit,

  Kudo te pyesesh anembane nga Shqiperia,
  te thone Simboli i Rrenes eshte ai Er Velia,

  ai qe dy dasma tha i beri – Me te Mamit pension,
  qe as dhe ajo e shoqja Ajola ne shtepi nuk e beson,

  eshte Lalka pra qe qe pa e zgjatur me more miq,
  Pa ju skuq e zverdh surrati tha – Kam shitur Fiq!

 3. Cfare s’po na degjojne veshet e s’po na shohin syte, kemi pare e s’keni pare po edhe pederast edhe garip edhe b*thq*r edhe gangster kjo as eshte pare as eshte degjuar. Ky plehu, eshte ai qe e ka bere prapanicen ne forme vagine, me operacion plastik 600.000 €, e ka dokumentuar Kastrioti tek emisioni i tij!

 4. po nuk durove na e merr njehere ne goje ..Hetimet per Armand Duken katunarin e shijakut sapo kane filluar dhe ai do shkoje ne burg bashke me Sali Kurven Atje do tja fusin karin ne goje njeri tjetrit

  1. Po ca fucking qytetari je ti me te qifsha rracen qe i lepin bythen nje “bolehekuri” qe i qi grun Kastro Ziso ? Qytetar ti mer te qifsha robt qe paguan faturen e ujit te lali Erit 45000 leke e nderkohe edhe 50000 lek uje ne dycan? Ptu bythqir Terpani!

 5. Keta gra qiret shantazhojne me -SPAKUN- SE ESHTE -PJELLA E HAJDUTEVE DHE KRIMINELEVE EDHE –S–PA—-KAKA-

  1. Kjo esht gjuha qe i ka mesuar mamikurva lalbithes.
   Shume trimoshe lalka
   Problemi eshte se e tradheton bitha
   Perpara eshte parthena….
   Kurse mbrapa i hyjne dhe trena.
   Skeni pare gje akoma.

 6. Ky qeni i bashkise eshte bere shume trim! Mase ke te drejte o qen por nuk eshte gjuha e nje politikani kjo o zdroms zgjebs.. Te lexojne te gjithe o pleh; me femije te rij e vajza e te moshuar.. Nuk flitet si tek fabrika e tullave ne kamez, o lavire…. Por duket qe ju zgjodhi qeni plak Zoros nga gjirizet e shoqerise shqiptare. Mblodhi te te kompleksuarit, homo lesbo skizifrene, impotente, imorale, me pak fjale gjithe zgjyra shqiptare erdhi ne krye me vjedhje me rrena me pabesira, me tradhetira,te gjitha mjetet qe ju si funderrina, i perdorni pa droje e turp…

 7. Ne kete vend eshte bere muti kala!

  Po ky gorja flet kot se nuk ka bythe! FSHF-ja varet direkt nga UEFA/FIFA. Dhe keto te fundit jane si puna e NATO-s. Te pushkatojne nqs i nderhyn. 😀

  Megjithate keta plehrat e Sorrosit jane te hidhur. Fusin ndonje Kim verdalle, dhe ta bejne gjemen. Luhet pare e madhe aty jo llafe!

  Ky bythci i Bashkise eshte per rikonicjon, pergatit terrenin. Pas tij vjen sulltani i Surrelit me ushtri.

 8. Une e kisha thene edhe disa jave me pare , keto hijenat e sektit mavi kerkojne te kapin gjithçka . Nderkohe i gjati ine eshte duke pregatirur nje ligj per te marre bregdetin nga bashkite . Tani vetem dy president nuk jane ne dore te tyre , ai i republikes dhe ai i FSHF-se . Ai i republikes ose per nje muaj ose per gjahte eshte i tyre , prandaj edhe te gjitha silurat e propagandes dhe te pushtetit jane drejtuar kunder FSHF-se dhe z.Duka . Keta jane bere te frikshem , shuuuuume te frikshem . Nese degjoni fjalet e Lejfenit , ai here pas here thote : pse dele jemi ne ? Ose , pse per dele na marrin keta te FSHF-se ? Ka pese mandate ne pushtet , ne nuk jemi dele thote lejfeni . Por harron Lejfeni se ky sekti mavi qe ai drejton , ka kohe qe popullin e tij po e trajtojne si lepur . Çfare beri me shume apo çfare kishte me shume se keta qoftlargu ? Asgje .

  Por ajo qe i bene me te frikshem keto vemje te pushtetin dhe parase eshte shprehja qe vete Lejfeni tha :
  “Ishulli i vetëm që na ka mbetur pa marrë”, eshte FSHF-ja . A nuk mendoni se keta jane te frikshem o vellezer?
  Analizoni kete shprehje per te kuptuar se e vetmja rruge per ti ndeshkuar keto funderrina te shoqerise Shqiptare eshte REVOLUCIONI . Çdo fjale tjeter eshte fukarallik dhe nenshtrim .

  Pa rregulla te qarta loje , pa ndryshime kushtetuese dhe zgjedhore dhe sidomos pa revolucion , keq e me keq do shkoje ky vend .

 9. DONI ME PERRALLA ME KUÇEDRA E DRAGONJ? KENI PALLOSHIN ,KENI SUPERYLLIN LEJ FEN.
  TANI HANI MUT E FLINI GJUME O POPULL

 10. Jo FIFA dhe UEFA por edhe sikur Jezusi e Muhamedi të zbresin ne toke nuk e ndalin dote marrjen e FSHF .
  E shikoni , keta pisa popullin nuk e llogarisin me , biles nuk kane me frike as Zotin e as te derguarit e tij . Keta ndjehen padron te ketij mut vendi qe pjell vetemperbindesha . Te hypt vetja ne qejf thone anglezet . Krruaje me gjedhe filu o lalfiku , krruaje se do tja nish rehatin bythes .

 11. Për ironi të fatit ata që mbrojnë Armando Dukën në tërësi janë mbështetës të Sali Berishës dhe “Foltores”, e cila lufton gjoja për zgjedhje të lira në PD dhe mbron një njeri dhe institucion që nuk bën kurrë zgjedhje. Kjo flet shumë për falsitetin e kauzës së tyre dhe për ëndrrën e tyre të vërtetë, për të qenë njerëz të paprekshëm gjithë jetën, dhe në karrike, dhe në pasuri. Si Armando Duka

  1. I pa emer 20:52 ,te mbrosh te drejten,nuk do te thote “te mbrosh duken apo te mbeshtetesh berishen”.
   Nqs te duken te drejta skandalet pa fund te perditshme ne kurriz te shqiptareve,qofsh ti,por me siguri je nje nga perfituesit e ketyre skandaleve,nuk ka shpjegim tjeter.
   Dhe nese eshte keshtu,as qe duhet te marresh guximin e te komentosh,nuk ke sy e faqe.Por nuk behet me fjale per cipe,e liga ka dale hapur dhe ndjeheni te fuqishem,lart,shume lart ndjeheni tani,po mos harroni se sa me lart te jeni,aq me keq do e pesoni kur te gremiseni.

 12. E po shitesi i fiqve eshte bere trim!
  Shan e ofendon si bastard, mendoni cfare model qyteti reklamon ky gojendyre!

 13. Qe Erion Veliaj eshte klysh kurve kjo dihet tashme ne mbare opinionin publik brenda dhe jashte kufinjve, por edhe qe Mond Duka eshte kryehajdut edhe kjo me dihet. Edhe Papa po te ishte aty pas 20 vitesh kryetar do i kishte xhepat plot. Nejse muhabet hajdutash

 14. Biznesmeni: Si më mori Berisha truallin pranë Ambasadës për të përgjuar amerikanët, SHIK-u më rrëmbeu vajzën 14-vjeçare,o shpellkari i ores 21:23 qe i i salihut te klanit te zemunit qe tani i ka vene dhe tritolin armandos ne shtepi qe beset ta perdori dhe ti si shpellkar do e besosh

 15. rrugace dhe bythqire jane Duka e Sali Berisha me gjithe pederastet e Lapsi.al fillo nga kokloqja Andi Bushati

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu