• |
ide | kryesore

Veliaj në betejë, për allatet e Ramës

-Instant, 1, 2, Ide

Erion Veliaj nuk është rrugaç. Ai nuk është as i fortë dhe as “danoç Tirone”, megjithë sforcimin për të folur me slang tirons prej urëvajgurori. Për hir të vërtetës, duhet thënë se Erion Veliajt nuk i kanë dalë as lidhje me banditë apo kriminelë, një tipar dallues ky i organiztaës së Rilindjes. Veshja gjuhësore që ai përdori në takimin e famshëm kundër Dukës, nuk përputhet me thelbin e tij. Kompleksi i “çunit të mamit” nuk shërohet nga dendësia e përmendjes së organeve gjenitale vend e pavend. Shkurt, ai përgjim që dëgjuam të gjithë nuk i shkon Erion Velisë, ai nuk është Erion Velija.


Po atëherë pse u detyrua kryetari i bashkisë të dalë nga vetja dhe të luajë një rol që nuk i përshtatet aspak? Nuk ka dyshim, që lufta për të rrëzuar Armando Dukën nga kryetar i FSHF, është sfida e Edi Ramës dhe jo e medemek aksionerit të Tironës, që përfaqësohet nga kreu i bashkisë. Për arsye që kuptohen por edhe për të tjera që ende janë një mister, kryeministri ka vendosur të fusë në dorë edhe “ishullin e fundit” që i ka dalë jashtë kontrollit. Edi Rama ka qenë një mik i Dukës, madje dhe i afërt. Ai nuk ka lënë rast pa dalë në krah të tij, sidomos kur ekipi kombëtar ia doli të kualifikohej për Euro 2016. Mjafton një rifreskim i memories për të risjellë imazhet kur kryeministri dizenjonte me “doçkat e tij” bluzën e Kombëtares, priste ekipin në kryeministri, përqafohej me Dukën dhe bënte batutat plot kripë me Xhani de Biazin.


Lexo me tej:

Fytyra tjetër e Erion Veliajt/ Gjuha e rrugaçit që shantazhon me SPAK kapjen e futbollit

Një arsye e sulmit të organizuar të Rilindjes ndaj Dukës mund të jetë edhe fakti që Rama nuk e ka më federatën një mekanizëm elektoral për ta përdorur sa herë i duhet. Në zgjedhjet e fundit parlamentare, kreu i FSHF u rreshtua në kampin opozitar, madje duke i ndihmuar vëllait të tij që kandidonte në listën e PD për Durrësin. Megjithatë, duke parë shproporcionalitetin e sulmit, keqpërdorimin e Velisë apo skuadriljeve të tatimeve e hetimeve, motivi politik tingëllon i pamjaftueshëm. Duhet të ketë një arsye tjetër, më të madhe, që e shndërroi këtë çështje në një luftë të këtyre përmasave.

Por cilatdo qofshin arsyet, ato lidhen drejtpërdrejt me Edi Ramën. Është ky që i ka kërkuar kreytarit të Bashkisë të hidhet në sulm dhe të sigurojë votat e pashallëkut që drejton. Dhe sigurisht, që nën ankthin e përhershëm të rikandidimit për mandatin e tretë, Veliaj nuk ka ngurruar të demonstrojë zellin e tepruar. Ai ka dashur t’i dëshmojë bosit të tij devotshmërinë për t’i shërbyer në aksionin e kapjes së FSHF. Nuk mund të shpjegohet ndryshe që një kryetar bashkie që ul kokën dhe zërin kur shefi i kërkon të lyejë shkallët e pallatit, bëhet arrogant dhe reklamon allate hekuri në një përplasje që e paraqet si personale.

Veliaj do t’i kishte patur vërtetë prej hekuri nëse do t’i kishte thënë jo Ramës, për të hyrë në një betejë që nuk është e tija as legalisht as moralisht. Mirëpo cilësia e materialit të organeve në fjalë, vihet në dyshim pasi edhe në këtë rast, Erjon Velija është programuar për shërbimin e radhës. Njësoj si me Teatrin. Për të rifituar të drejtën e kandidimit dhe për të mbajtur gjallë shpresën se një ditë do të jetë ai vetë në vend të atij që sot e urdhëron, Veliaj është i gatshëm për gjithçka. Të bëjë edhe të fortin me dialekt tirons, madje të tregojë sikur i ka të hekurta pikërisht ato që i mungojnë. 

Prandaj edhe në këtë rast, nuk është ai përgjegjësi i skandalit që po ndodh me ndërhyrjen e pushtetit në federatën e futbollit. Prapa këtij sulmi qëndron Edi Rama. Erjon Veliaj është lëshuar në aksion me urdhër dhe i duhet jo vetëm ta zbatojë atë, por edhe të dëshmojë se i beson dhe vepron me vullnet të lirë. Problemi i vetëm është se nga zjarri i pasionit për t’i shërbyer shefit të madh, kryetari i bashkisë i kaloi disa vija të kuqe. Jo fjalët me pullë të kuqe. Kërcënimet në emër të drejtësisë dhe shantazhi në emër të pushtetit, në një vend normal do ta kishin vënë në diskutim mandatin e një të zgjedhuri. Prandaj edhe shërbimi ka një masë dhe Erjon Velija duhet të bëjë kujdes për të mos dejgur veten në zjarrin e pasionit spiropalist për bosin e tij.

©Lapsi.al


35 Comments

  1. Baterdia e skandaleve te Rilindjes, ne vecanti te dy protagonisteve kryesore te saj, Rames dhe Veliajt, jane aq te shumta, sa edhe gazetare te regjur si Bushati dhe Shkullaku duken sikur bien ne njefare perseritjeje te kritikave ne shkrimet e tyre. Madje e tille do te thosha sa, here here, me duket sikur jemi perballe nje inflacioni kritikash dhe akuzash.
   E ne te vertete, shkrimet e tyre nuk e kalojne asnjehere cakun e kritikes se nevojshme, apo qofte edhe te nje akuze te tille. Por, pse ndodh ky fenomen i cuditshem. Shpjegimi, ne pamje te pare, mund te duket si tautuolgjik: tek baterdia e pamase e skandaleve.
   Ne fakt, shpjegimi i vertete eshte tek qendrimi qe mbajne vete Rama dhe Veliaj ndaj skandaleve te tyre dhe skandaleve te vartesve te tyre. Te gjithe e veme re , pas cdo skandali, qe qendrimi i ketyre dy zoterinjeve eshte talles ndaj gjithe atyre qe me te drejte i akuzojne. Nuk ua ndjen fare per opinionin e cilitdo dhe per ate publik ne pergjithesi. Pacipesia eshte vecoria e tyre. Keto kohet e fundit, kur kane shtene ne dore edhe sistemin e drejtesise, mezi c’presin per ta shprehur publikisht kete pacipesi, mesa duket per t’i lenduar akoma me shume kundershtaret dhe kritiket e tyre.
   Ne keto kushte, mendoj qe eshte tejet e kote te vazhdohet me shkrime te tilla, megjithese me te mirat ne gazetarin serioze shqiptare sepse, per ironine e skajshme realitetit shqiptar, vete arroganca dhe pacipesia e pushtetareve te korruptuar, e ka bere demode nje menyre te tille kriticizmi gazetaresk.
   ( Ne fillim te shkrimit, zoti Shkullaku thote qe Veliaj nuk eshte rrugac dhe se gjuha e tij nuk eshte problemi i vertete, duke vazhduar me pas te merret me “thelbin e problemit”, ashtu sic do te duhej te bente cdo gazetare serioz. Une nuk jam dakord; edhe sjellja e nje politikani edhe gjuha e tij jane pjese e pandashme e thelbeve te problemeve, ketu e atje, kudo e kurdo. Une jam nje qytetar i thjeshte dhe ne shoqerine e miqve te mi e kam ndot te flas me nje gjuhe te tille; po keshtu edhe miqte e mi; edhe kur e them ndonje llaf te piset ndonjehere, e perjetoj si nje mekat te vogel; por, perpara te panjohurve, apo ne publik, asqe behet fjale se do te mund te perdorja ate fjalor qe perdor Veliaj, i cili duhet thene se , edhe ne kete aspekt, imiton Ramen, gjuhen rrugacerore te te cilit e njohin te gjithe.)

  2. O Shkullak! A rrojnë njerëz të tjerë në këtë vënd? Vetëm Erjoni mer frymë këtu? Kaq mirë shkon ky vend sa ju keni mbetur keq dhe nuk gjeni dot asnjë problem për të trajtuar dhe shyqyr që kemi Erionin.
   Si ka mundësi, të gjitha shkrimet nja njëzet, flasin vetëm për Lalin. Të gjitha fotot e Lapsit janë të lalit.
   Po kush po e çan trapin për Erjonin mor burrë.
   Shqipëria është e madhe nga Nishi në Prevezë dhe ka miliona gjëra për tu analizuar.
   Këtu u shkruajka vetëm për Erjonin.
   Po ndrrojani titullin portalit. Quajeni, Erjoni, apo Veliaj, apo po të doni edhe siç keni qejf ta quani, edhe Lal Plehu.

 1. Keto lloj vemjesh nuk njohin forcen e fjales por ate te palles .
  Me keto vemje fjalet jane fukarallik , palla eshte drejtesi.

 2. Do ta pastroj une Llumin te Federata Futbollit,
  deklaron rrenacaku i Bashkise, kokrra e Horrit,

  eshte ky surrat meiti qe ka lene kokrren e namit,
  kur tha se 2 dasma me nga 600 vete i ka bere…
  …”me pensionin e Mamit”,

  ka mbire neper TV nga mengjezi der naten von,
  hiqet si Heroi pozitiv qe sikur dite e nate punon,

  asgje hic nuk thote kur pafund derdellit,
  vec bla bla bla me rrena ky surrat Meit,

  pa e zgjatur me tej me kete zarbo more miq,
  eshte ai qe rrejti ashiqare – Kam shitur Fiq!

  1. Mender teje nuk boni dy dasma por tre . Nje ne kala te gjirokastres , nje ne peze tek pronat e bab kurves dhe nje ne tirane me kurvat mavi e palloshin ne krye .

 3. Nuk eshte beteje per allatet e Rames por beteje mafioze per asetet e Federates se futbollit dhe parate e saj.

 4. Veliaj e din qe eshte i zevendesueshem, pasi rradha per allatet e liderit global te organizata e rilindjes eshte kilometrike! Dhe prandaj eshte i gatshem per gjithcka, vetem e vetem qe ti dhurohet karrigia e kryetarit sic e mori Luli

  1. “Karrigja e kryetarit siç e mori Luli”
   Krahason të pakrahasueshmen, Bashën, juristin me formim perëndimor, ministrin më të suksesshëm të qeverisë Berisha, me një lapangjoz e hajdut ordiner, që e nisi karrierën e tij me “Mjaftin”, duke vjedhur l
   laptopin e dhuruar nga qeveria hollandeze.
   Pa më thuaj more trim, se cili paskej qenë “më i merituari” në PD veç Bashës, që të zgjidhej kryetar i PD ?
   Meri me rradhë gjithë funksionarët e lartë të PD, e vere gishtin qoftë edhe tek njeri prej tyre që të ketë pasur rezultatet e Bashës në tre ministri apo të fitores në zgjedhje me Ramën për bashkinë e Tiranës ?.

   Cili nga këta funksionarë ka formimin intelektual e qytetar demokratik perëndimor si Basha ?
   A mos Patozi, Topalli,gjemeral Imami, Mul Noka apo qoftë edhe juristi i ri anemik Ivi Kaso e karrieristi
   kontravers Këlliçi ?

   Ngaqë nuk kanë as Rama, as Berisha e as Meta ndonjë fakt për ta akuzuar Bashën, që të tre medemek kujtojnë se po e “dërmojnë” ate me akuzat qesharake “Luli që fle”, “Lul pengu apo brava” apo “Luli që të gënjen për orën” siç shprehet ai që gënjën në çdo paraqitje publike, sharllatani Meta.
   A nuk ishte ky “Luli që fle” që e detyroi Ramëb që një muaj para zgjedhjeve të 2017, të dorëzojë gjismat e ministrive të qeverisë së tij ?
   A nuk ishte ky “Luli që fle” që e detyroi Ramën të ikte i tmeruar nga kryeministria, nga thirrjet e dhjetra mijë protestuesve “Rama ik” duke qenë vetë në ballë të 10 demostratave të tilla ?
   Berisha kujton se po e ndëshkon Bashën duke e quajtur “pengu Basha” (medemek peng i Ramës), kur i gjithë opinioni publik shqiptar ka bindjen e plotë se Basha ka qenë i detyruar të jetë peng i Berishës.
   “Lul brava” i ka vënë nofkën Berisha , dishepullit të tij.
   Po kush është personi që dënon drejtësia, ate që nën kërcënimin e banditëve forcon bravat e dyertë e shtëpisë, apo ate që sulmon shtëpinë me njerëz mbrenda duke shkallmuar brava, dyer e dritare, ngjitet me shkallë deri në katin e dytë duke hedhur copa betoni mbi kokat e “familjarëve” të tij mbrenda shtëpisë. ?
   Një xhuxh kameleon kujton se po e zhvlerëson Bashën duke thënë se ai të gënjen edhe për orën.
   Po a mund të gjesh ndonjë njeri në botë që nuk e paskej bërë rastësisht këtë “gënjeshtër kriminale” ?
   Është një “gënjeshtër” thjesht nga pakujdesia apo pamundësia për ta parë mirë orën.
   Po si mund të akuzojë për gënjeshtar një sharllatan që gënjen gjithë Shqipërinë me dredhjet e tij kamaleonike, herë si miku më i dashur e herë si armiku më i tërbuar me të gjithë ?

   1. Ky i formuari jashte ne muajt e fundit nuk ka treguar asgje perendimore, e asgje shqiptare.

    Ngaqe e meriton sot Rama ka mandatin e trete dhe Veliaj te dytin, madje po te perpiqet edhe pak me shume i dhuron Rames te katertin dhe Veliajt te tretin.

    Luli ka qene zjarrfikese keto 8 vjet, i ka sheshuar te gjitha protestat dhe aksionet opozitare. Me thuaj nje qe e ka cuar deri ne fund dhe kane perfituar qytetaret.
    Si mund te quash sukses 2017 kur i dhuroi Rames fitoren, nderkohe qe ministrat e Lulit kishin celesat e kashtes.

    PD nuk eshte prone personale e as e trasheguar e Lulit me shoke.

    Te kete dy pare mend ne koke Luli organizon zgjedhje dhe e mund Berishen e fiton legjitimetin. Por eshte kthyer ne oportunist qe pret te iki Rama e te behet ky kryeminister por kete pret dhe Veliaj.

    ps: Zgjedhjet i vendos Amerika jane legjenda urbane, ben mire qe Luli mos ta marre aq seriozisht kete mit se e kane provuar dhe partickat e tjera me para dhe dihet sesa vota kane marre.

   2. Jam shume kurioz per kete formimin “perendimor” te Bashes. Sa per dijeni, qe nga 1990 deri ne 2010 zoteria nuk kishte mbaruar akoma 3 vite shkolle (Bachelor) ne Hollande. Ju deshen paret e PD per te paguar universitetin qe e mbaroi (3 vjecarin) ne Hollande. Te qe per keto fare universitetesh, edhe Veliaj ka bere ndonje hale te paguar ne USA. Me kujtohet cadra e bashes, dhe “tmerri” i Rames..perballe saj..Me kujtohen 3 humbje rradhazi dhe ngutja per ti rizgjedhur brenda 20 ditesh

   3. Kush ishte kryeminister (bosi i Bashes) ne kohen qe Basha ishte ministri me i suksesshem? Freskoje pak memorien. Sa per dijeni, eshte kryeministri qe cakton kabinetin/ministrat dhe direktivat. Kupto ti plako? Sikur te mos ishte Berisha, Basha ose bente nje mut te madh ose shiste fiq me lali Erin. Peshku qelbet nga koka. Hajt shnet!

 5. Më se fundi po shoh që në këtë portal, po korigjohet shënjestra, e nuk po meren me “Lul bravën” që ja ka prishur terezinë Berishës, por me duetin Rama-Veliaj. protagonistët kryesorë të regjimit.
  Sa për mendimin e z.Shkullaku se Erioni nuk është nga ata “burra” që të ndyjnë gojën me fjalor banal, kjo ka të bëjë me dyfytyrësinë e këtij personazh grotesk e jo me pastërtinë e gjuhës “tironse”

 6. Une mendoj se Lejfeni duke sulmuar Duken nuk eshte në betejë te drejtperdrejte vetem për te marre presidencen e FSHF -se . Kjo eshte nje dopio loje e lejfenit per allatet e Ramës .
  Se pari sulmon z.Duka per te marre edhe kalane e fundit qe sektit mavi i ka ngel pa marre . Dhe per kete jane kail te perdorin edhe metoda mafioze te realizimit te qellimit te tyre te mbapsht edhe pse shanset per ta marre FSHF-ne jane pothuajse te pamundura .
  Se dyti , heq vemendjen e miletit nga raporti i Transparency International per korrupsionin ne vendin tone .
  Kjo e dyta eshte me e rendesishme per dyshen e mavjosur “lejfen-i gjati ine” . Sepse renia me nje pike bene qe ky raport te hedh posht propaganden nente vjeçare te sektit mavi per luften ndaj korrupsionit dhe per me teper te hedh poshte shprehjen me bajate qe i gjati ine e permend shpesh , se vetem ne socialistet dime te bejme shtet . Por ajo qe na e nxjerr te gjatin tone lakuriq eshte se ky raport hedh poshte vetingun ne drejtesi . Ky raport hedh poshte propaganden me lugen bosh dhe “drejtesine e re” te propaganduar me aq pompozitet nga sekti antishqiptar mavi .
  Vellezer , metodat mafioze qe ky sekt perdor per ta marre edhe ate qe eshte e pamundur , superkorrupsioni qe ka kapluar çdo qelize te shtetit , propaganda boshe e “drejtesise se re” na e nxjerrin “mbretin” tone te gjate lakuriq fare dhe na tregojne se qellimi i vetem i ketij palaçoje ka qene vetem marrja e pushtetit me çdo metode dhe menyre per te bere para’ dhe me nje pjese te ketyre parave te bleje pushtet ne te ardhmen .
  Qllimi i vetem i ketij palaçoje ka qene dhe eshte varferimi dhe jo prosperiteti i ketij populli , ka qene dhe eshte sundimi i nje pakice te korruptuar deri ne palce dhe jo progresi i shumices , ka qene dhe eshte diskretitimi dhe poshterimi i ketij populli dhe jo madheshtia e tij .
  Nese nuk rrallohen derrat me fytyre njeriu , nese nuk i priten kokat kuçedres se babzitur per pushtet e para , keq e me keq do te shkojme . E sigurt eshte qe vitin tjeter nuk do biem me nje pike por me dy apo me shume pike , e sigurt eshte se vitin tjeter ne çdo shtepi te shiptareve qe jane kundra ketij sekti antishqiptar do te gjendet nje kallup tritoli . Vellezer , ka ardhur koha qe kesaj qelbesire i duhet dhene derma . Revolucioni eshte zgjidhja . Tung

  1. Sa te keni faren e keqe te spiuneve te kuq aty…+ ato vemjet qe shesin votat+ pseudo opoziten bithegjalp si lulkurvi me gazlaviren etjera pise…
   Mire e keni
   Dhe pak e keni
   Mire ua ben psikonarkotiku sadisti misogini i pandreqshem.
   Skeni pare gje akoma.
   Fara e keqe e lenin stalin maocedun enverkurv & co…. sapo kane filluat fabulen me dele te nderkyera.

 7. Krahasuar me Bashen ,Veli mamaja eshte absolut ndryshe. Puntor,mashtrues,I shkathet dhe hajdut.Ka punuar dhe ha akoma fale punes dhe replaces.
  URIA HIP.
  Duka eshte nje mashtrues tjeter.
  Te shohim.

 8. Krahasuar me Bashen ,Veli mamaja eshte absolut ndryshe. Puntor,mashtrues,I shkathet dhe hajdut.Ka punuar dhe ha akoma fale punes dhe replaces.
  URIA HIP.
  Duka eshte nje mashtrues tjeter.
  Te shohim.

 9. YMER GELBAZA JA VJEDHE FOTOT ARMINA MEVLANIT DHE IK E HA FUT KARIN NE BYTH MET VELIUT DHE FRROK CUPIT thotë:

  YMER GELBAZA KUR MASTUBON NGA KARI I RRJEDH QELBESIRE DHE MUT ME QIME NGA BYTHA E FRROK CUPIT

 10. “Po kush po ua q* ropt këtyre kundërshtarëve tanë”, janë fjalët rrugaçërore të përdorura nga Sulejman Mema, njeriu që paguhet nga Armando Duka.Lapsi i pa varur pse nuk shkruani per kete derr tironci dhe ai islamiku Vercani qe cfare nuk thone me gjuhen e salihut

  1. o panine rilindase , o te qifsha ropt na rruajte karin me nje shkrim qe kopjon nga mero kurva dhe e hedh kudo . ropt o fisqire i kuq

  1. Nuk është normale dhe nuk është e pranueshme që një person, i sanksionuar për vepra të mëdha të korrupsionit të jetë fytyra e ndonjë partie.

   Dhe në këtë aspekt, e kemi bërë të qartë që nëse ndonjë parti udhëhiqet apo përfaqësohet nga ndonjë person, i sanksionuar nga Sekretari i Shtetit për vepra të mëdha të korrupsionit, atëherë nuk mund të pritni marrëdhënie normale.Me mire meron qe e ka futur ne grope salihun se te keshtu shpellkar i zellshem i salih karaxhic berisha qe vetem ka lindur per te vrare njerez

 11. Tre politikanë sot kërcënojnë me ultimatume SHBA-të. Sali Berisha kërcënon me trazira për t’i hequr emrin nga lista e zezë. Ilir Meta ka deklaruar se do të presë me gjoks raketat amerikane tek Mali me Gropa. Vladimir Putin kërcënon SHBA se do të përballet me raketat ruse.

  Kërcënimet e Sali Berishës dhe Ilir Metës ndaj SHBA sigurisht që janë qesharake në raport me kërcënimet e Putin. Megjithatë, përveç luftës kundër Perëndimit, dy butaforikët e Tiranës dhe Vladimir Putinin i bashkon eliminimi i mendimit ndryshe, zhdukja fizike e kundërshtarëve, urdhrat për vrasje, shantazhi, blofi, fiksimi për përgjimeve, korrupsioni etj.

 12. “Spektakël tek Çim Peka”/ Ironia e gazetarit: Syri bëri një superautogol. Veliaj u bëri shurrën mu në shtëpi

 13. Të mendosh se ai, Sali Berisha, një ndër politikanët më të pushtetshëm në Shqipëri, njeriu që kishte ngritur dhe ulur në karrierë dhjetëra figura; njeriu që kishte pasuruar e u kishte ndryshuar jetën qindra personave; njeriu që kishte ndarë pushtet dhe para për një kohë të gjatë me mijëra të tjerë…, të ndihej i vetmuar dhe t’i gëzohej dhënies kalimthi të një dore.

  Kohë të turbullta për Doktorin

 14. Njeriu, peng i “së majtës”, i falur nga dy kryeministra socialistë, për krimet e 1997 e më pas, ai që prej shumë kohëve duhej të ishte i dëbuar nga politika, qoftë dhe si martir i “së djathtës”, tani u dëbua nga brenda shtëpisë së tij; u dëbua turpshëm nga një tufë çakejsh që duan hisen e tyre dhe që kur ia përkëdhelnin shpinën, mendonin se nga ku mund t’i futej më lirshëm prapësia dhe braktisja

 15. Sali Berisha duhet të shporret nga politika, kjo është pak por e sigurtë. Edhe që doktori po përpiqet ta marrë peng PD-në për hallet e familjes së tij edhe kjo dihet. Por që Basha të shitet si i pavarur, sikur s’ka gisht në gjithë zullumet e afro dy dekadave që në bashkëpunim me Berishën, kjo s’ka ndenjëse ku të rrijë.

 16. nuk do ta rregjistrojnë dikë që nuk është i rregjistruar dhe nuk do të marrë pjesë në mbledhje. Ai është i lirë vetëm të jetë shërbëtor i Ilir Metës në këto zgjedhje. Bashkë kanë halle të ngjashme dhe rrugë të përbashkët. Por vështirë se Partia Demokratike mund të vazhdojë të shkojë për hallin e tij, pas Ilir Metës.

  Për hallin e Ilir Metës ka plot njerëz që në vite kanë ikur nga Berisha, por nuk njoh askënd tjetër që për hallin e Berishës të shkojë pas Ilir Metës. Përveç Sali Berishës, i cili është në hall.

 17. Berisha vijoi akuzat, Ilir Meta i përmendi për herë të parë Berishës një video të Shkëlzen Berishës. Meta zbuloi edhe një sekret, teksa tha se Shkëlzeni ishte në videot e Dritan Priftit, video e cila ishte parë nga Berisha. Shantazhi ishte i qartë dhe serioz. Berisha e mori mesazhin, dhe për të shpëtuar Shkëlzenin dhe veten e tij nga zbulimi i një tjetër skandali të mundshëm, mbylli gojën. Marsi i vitit 2015 shënon edhe përplasjen e fundit mes Sali Berishës dhe Ilir Metës.

 18. KETA SPYESIN PER HALLATE KETA BEJNE DHE ORDJI NE GRUP VELIA RAMA XOXA CUCI DAFINA BELINA E KREJT BASHK ME KUJTOHET KUR RAMA AFENDOJ XOXEN DUKE I THENE K… DHE BERISHA JA BERI TE MADHE KETE KETA PLEHRAT I LESHOHESHIN BERISHES PSE E PERSERIT TI SPRISH PUNE PSE E THA RAMA KER ORGJIST TE TIPIT GRISELDA JOLEZA …

 19. Ndryshe nga pjesa tjetër e botës, ku përdoruesit e gjuhës së urrejtjes izolohen, dënohen nga një shoqëri e tërë dhe nga ligji, me fenomenin Berisha ne i kemi ata në politikë krah tij, në media krah tij, editorialistë, botues e portalistë krah tij. Të vetmin hap për izolimin e tyre e kanë bërë shqiptarët, që me votë këmbëngulëse i dënojnë të qëndrojnë në periferi të shoqërisë e vendimmarrjes.

 20. Kur EDI të mos jetë më Timonier,

  Kur EDI të bjerë nga Fiku Pushtet,

  Dhe pas pilafit të shpallet Non-Grata,

  UNË DO BËHEM NJË BURRË SHTETI.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *