• |
ide | kryesore

Kukulla qesharake e financave/ Kontrolli i kompanisë së Armand Dukës ishte rastësi

-Instant, Lajme, Të fundit

Kukullat e Edi Ramës, nuk e kanë për gjë të recitojnë çdo gomarllëk që i sugjerojnë. Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Delina Ibrahimaj, pa iu skuqur aspak faqja dhe pa iu dridhur qerpiku, ka dashur ta bëjë publikun shqiptar të nesojë se përdorimi i ushtarëve tatimorë kundër biznesit të  kreut të FSHF Armand Duka, në kulmin e debatit për rizgjedhjen ose jo në krye të FSHF-së dhe një ditë pasi u bë publik audio përgjimi kundër veliajt është rastësi.

Ministrja e Financave tha se biznese të tilla, janë në kontroll të vazhdueshëm tatimor, për shkak të denoncimeve të ardhura, por dhe objektivave të administratës për të luftuar informalitetin. “Në fakt administrata tatimore funksionon në bazë të ligjeve dhe procedurave tatimore. Rasti në fjalë është rastësi që ndodh pikërisht në këtë moment, pasi vjen në zbatim të një denoncimi dhe një sërë denoncimesh të ardhura, të cilat administrata shtetërore duhet t’i verifikojë brenda një afati 7 ditor.


Ka qenë komplet në zbatim të procedurave dhe planit të punës të administratës. Subjekti që ju përmendët, por dhe subjekte të tjera, janë subjekte të kontrolleve të shpeshta tatimore, për të ezauruar të gjitha denoncimet, me qëllim përmbushjen e objektivave të administratës për uljen e informalitetit dhe objektivave të tjera që ju i dini tashmë”, tha Ibrahimaj.

Dy ditë më parë policia dhe hetimi tatimor kanë zbarkuar në bizneset e Armando Dukës, kryesisht tek kompania AIBA.

Deputeti Agron Duka ish-themelues i kompanise Aiba, u  shpreh se ky është një sulm i hapur i qeverisë dhe i Erion Veliajt. ‘I kanë marrë të gjitha institucionet dhe duan të marin edhe FSHF, do ta marrë me dhunë. le ta marrë po jonëpërmjet këtyre kërcënimeve” tha ai.

Por ajo që i bën qesharake pretendimet e ministres së Financave është fakti që po rastësissht tatimorët vajtën edhe tek biznesi i zv presidentit të federatës Lut Nuri.

©Lapsi.al 

7 Comments

 1. Gënjeshtër publike.Kulmi te paguajnë njerzit kete fare robi qe ti mashtroje 24/24?
  Ku eshte ky afati 7 dite?S’po merrem me dokrat e tjera.Po ne kemi letra me muaj e s’vjen nje pergjigje.Mashtruese.Por perfitoni nga qe veç debilat kan mbet atje ne Albanistan.

 2. hahahahahahaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ……………….
  me gudulis pak ketu poshte barjut o pallooooooooooosh

 3. Rastësi kjo, rastësi ardhja e erdoganit në përvjetorin e Skënderbeut
  Paska ndryshuar edhe rastësia???????

 4. Po dihet ai muhabet. Keta cdo gje e bejne haptas por ligjore. Ske ca ti thush. Thuj po deshe qe financat nuk kontrollojne bizneset, e thua dot , jo kshu qe delinrat apo belindrat punen po bejne. Per llogari dhe favor te njerit apo kunder dhe disfavor te tjetrit dihet por brenda ligjit ama. Shkurt tallin menderen dhe bejn car te duan. Pse frike nga kush do kene, lul brava??!!!

 5. Rastësi kjo, rastësi ardhja e erdoganit në përvjetorin e Skënderbeut
  Paska ndryshuar edhe rastësia???????

  femër ordinere dhe dështake

 6. Booooooooo ketyre eshte per tju shkerdhyer robt. Po keta kujtojne se jane te gjithe shqiptaret patronazhiste mer ja qifsha robt qe i hane llokum keto karlliqe. Na doli qe probabiliteti qe aksioni i kontrollit “i planifikuar”i kamikazeve tatimor te ndodhka ne te njejtin dite qe qeveriu ju ndersye Dukes eshte 1,hahahaha.

  Kete vetem nje robqire kamikaze rilindje si kjo kllufja ministre e patronazhistet e Rilinjdes e besojne.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu