• |
ide | kryesore

Fitoi cmimin “Albumi i vitit”, Adele falenderon publikisht ish bashkëshortin

-Instant, Paparazzi, Slider

Këngëtarja e njohur Adele fitoi së fundmi cmimin e “Albumit  të vitit”  në BRIT Awards 2022″.

Gjatë fjalimit të saj, Adele  falënderoi ish-bashkëshortin e saj, Simon Konecki dhe djalin e tyre Angelo.”Dua të falënderoj të gjithë me të cilët punoj, por dua t’ia dedikoj këtë djalit tim dhe Simon-it, babait të tij, ky album ishte i gjithë udhëtimi ynë, jo vetëm i imi. Jam shumë krenare për veten time që kam qëndruar pas armëve të mia dhe kam nxjerrë një album për diçka kaq personale, jo shumë njerëz bëjnë më gjëra të tilla. Dhe djali im ka qenë kaq i sjellshëm dhe i duruar me mua gjatë viteve të fundit, kështu që kjo është për të”, u shpreh ajo.Këngëtarja dhe Simon filluan të takoheshin në vitin 2011 dhe mirëpritën djalin e tyre, Angelo, në tetor të vitit 2012. Ata u martuan në vitin 2018 dhe pas një viti njoftuan ndarjen e tyre.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.