• |
ide | kryesore

Berisha denoncon Irfan Hysenbelliun: Kapteri i Taulant Ballës që financon mediat me paratë e inceneratorëve, manipuloi deklaratën time për llogari të Bashës (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit

Ish kryeministri Sali Berisha ka denoncuar botuesin e Focus Media Group, Irfan Hysenbelliu për atë që ai e quan si “mashtrim të opinionit publik” për llogari të Lulzim Bashës. Berisha thotë se deklarata e tij e bërë gjatë një takimi elektoral në Durrës është manipuluar. Për ta faktuar këtë ai publikon edhe variantin e plotë të videos.


“Te specializuar per manipulim provash dhe genjeshtrash, ja si mashtron opinionin per llogari te njeriut qe genjen dhe kur fle, Irfan Hysenbelliu, kapterri i Taulant Balles qe financion mediat me parate e inceneratoreve! Keshtu, deklaraten time se ‘nuk ka njeri qe mund te thote se Durresi sot eshte me mire se 22 vjet me pare’, balla-media e Irfanit e fallsifikon me titullin: ‘Berisha mbron Gjushin dhe se ai ka deklaruar ne Sukth se: Durresi sot eshte me mire se 22 vite me pare’!Turp mediatik! Bashkangjitur keni videon origjinale me versionin e manipuluar nga mediaballa e Irfanit!“, shkruan Berisha.

6 Comments

  1. Berisha = njeriu i fakteve

    Sorros = organizata e fake news, organizata e privimit te lirise me Nonviolence dmth me metoda paqesore, qe automatikisht perkthehet-me kurveri.

  2. irfani me urdher te rames po te jep live te gjitha takimet e hale foltores Po ti jep me urdher te rames se ti plak kurv bashkpunon me ramen fshehtas dhe ja faturon lul palles Po ne parlament kush ta jep kohen qe nuk te takon Po te mbajne fort ne ploitike se nuk i vjen keq per ty po mbas teje e kane rradhen te gjith hajdutet

    1. mos harroni te pini ilacet i nderuar, shendeti me i rendesishem se politika… gjithe te mirat

  3. Ka qene merit e partise qe i merrte njerzt nga vise te humbura dhe i shkollonte i bente njerez. Te ishte sot sala do ishte me dhi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *