• |
ide | kryesore

Fansat e Britney, në mbrojtje të saj pas publikimit të fotove nudo

-Instant, Paparazzi, Slider

Shumë fansa të Britney Spears kanë dalë në mbrojtje të saj pas kritikave për publikimin e fotove nudo.

Fansat kanë mbrojtur këngëtaren duke e krahasuar me Kim Kardashian e cila lavdërohet kur poston foto zhveshur ndërsa për Britney komentojnë se ka nevojë për ndihmë.


“Kim Kardashian ka 4 fëmijë dhe ajo poston foto lakuriq/seksi dhe të gjithë e duan dhe e duartrokasin, por kur Britney poston diçka të tillë ajo ka nevojë për ndihmë apo kujdestari ???” një fans shkroi në Twitter të hënën përpara se të pyeste, “Pse po ndodh kjo në 2022??”

Përdoruesi i Twitter ka bashkangjitur pamjet e fansave që komentojnë emoji me zemër dhe flakë nën një nga fotot e zhveshura të Kardashian, ndërsa Spears i thonë  të “vesh disa rroba” dhe i quajnë postimet e saj “aq shqetësuese”.

“Pra, Kim Kardashian mund ta bëjë këtë, por Britney Spears nuk mundet?” pyeti një fans.

“Kjo është vërtet e çuditshme për mua. Pse i pëlqeni kardashianët kur tregojnë trupin e tyre, por komentoni kështu kur ajo e bën këtë? njerëzit janë kaq të rremë, saqë është e trishtueshme dhe patetike” shkroi një tjetër person.

“#FreeBritney Ajo është ende duke festuar një gjë të vogël të quajtur LIRI! Dhe disa po thonë se ndoshta anija duhej të qëndronte në vend për shkak të këtyre fotove? A tha dikush që Kim Kardashian kishte nevojë për një anije kur ajo postoi të sajën? komentoi një ndjekës, duke iu referuar konservatorit gati 14-vjeçar të Spears që përfundoi në nëntor 2021.

Artistja u përfol në media pasi postoi selfie të ndryshme nudo. Mirëpo, fotot nuk u pritën shumë  mirë nga disa persona të cilët komentuan mesazhe të ashpra duke përfshirë “ndalojeni” dhe madje pretenduan se babai i fitueses së Grammy, Jamie Spears, “mund të ketë pasur të drejtë” kur e vendosi atë nën kujdestari në shkurt 2008.

Këngëtarja e “Gimme More” njoftoi shtatzëninë me të fejuarin e saj, Sam Asghari, në muajin prill. Trajneri personal i i propozoi në shtator 2021 dhe çifti që atëherë ka zgjedhur një datë për martesën e tyre.S pears është tashmë nënë e djemve Sean Preston, 16 vjeç dhe Jayden James, 15 vjeç, me ish-bashkëshortin Kevin Federline./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.