• |
ide | kryesore

“Kupën e Italisë futeni në b***ë”: tallja ofenduese e lojtarëve të Milan ndaj Interit hap hetimin e Figc

-Instant, Sport

Prokuroria e Federatës së Futbollit Italian ka hapur një hetim “për dyshime për shkelje të nenit 4 të Kodit të Drejtësisë Sportive” (që kërkon respektimin e parimeve të drejtësisë dhe besnikërisë, ed) për banderolën e vendosur nga lojtarët e Milanit gjatë festimit të fitores së titullit. Gjatë udhëtimit të autobusëve të hapur drejt qendrës së Milanos, u shfaq mesazhi “Kupën e Italisë futeni në b***ë..”, një tallje ndaj Interit, që kujton atë të vitit 2007 kur Ambrosini kishte mbajtur në dorë një pankartë ku shkruhej “Titullin futeni në b***ë” (zikaltrit kishin fituar kampionatin, kuqezinjtë Champions).

Banderola, me shumë gjasa, ka arritur në duart e lojtarëve përmes tifozëve, është mbajtur nga Maignan dhe Krunic. Derbi ka vazhduar edhe pak minuta më vonë kur Rebiç ka mbajtur një pankartë ku tallte Inzaghin me fjalët “Spiaze”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.