• |
ide | kryesore

Gjenden 17 të vdekur në një klub nate në Arikën e Jugut

-Instant, Lajme, Planet

Të paktën 17 persona janë gjetur të vdekur në një klub nate në Afrikën e Jugut, raportojnë mediat lokale. Trupat u gjetën në Enyobeni herët të dielën dhe disa të tjerë thuhet se janë plagosur, raporton BBC.


“Rrethanat rreth incidentit janë nën hetim”, tha një zëdhënës i policisë për kanalin televiziv Newzroom Africa. “Nuk duam të bëjmë asnjë spekulim në këtë fazë”, tha  Tembinkosi Kinana.


Të afërmit e viktimave nuk kanë mundur t’i shohin trupat, thonë raportet dhe vendasit kanë kërkuar që vendi të mbyllet. Një numër i madh i personelit të shërbimit të urgjencës janë në vendngjarje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.