• |
ide | kryesore

Anulohet koncerti i parë pas tragjedisë së Astroworld i Travis Scott

-Instant, Paparazzi, Slider

Sërish fati nuk është në anën e Travis Scott! Koncerti, në të cilën ai do të performonte që pas tragjedisë në Astroworld, tashmë është anuluar.
Festivali i Nevada’s Day N Vegas u anulua për shkak të “një kombinimi të çështjeve të logjistikës, kohës dhe prodhimit”, njoftuan organizatorët të premten.
Festivali do të zhvillohej gjatë fundjavës më 2-4 shtator në Festivalin e Las Vegas Grounds.
“Na vjen keq të njoftojmë se jemi të detyruar të anulojmë Day N Vegas për 2022,” shkroi kompania promovuese Goldenvoice në faqen e saj të internetit.


“Ju do të rimbursoheni brenda 2-4 javëve të ardhshme.”- vijon më tej njoftimi.
Paraqitja e Scott në Day N Vegas do të kishte shënuar herën e parë që ai do të performonte në një festival që nga tragjedia në festivalin e tij në Houston në nëntor 2021.
Gjithashtu, pjesë e këtij koncerti do të ishin dhe yje të tjerë si: SZA, J. Cole, 21 Savage, Pusha T dhe Summer Walker.
Festivali Day N Vegas do të mbahej vetëm 15 minuta larg nga vendi ku u zhvillua Festivali Route 91 Harvest në 2017, ku të paktën 60 njerëz humbën jetën tragjikisht nga të shtënat masive.


Scott ka qenë shumë pasiv që nga tragjedia në koncertin e tij. Madje, ai ka performuar vetëm në disa shfaqje private.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.