• |
ide | kryesore

Britney Spears: Më mirë rri me njerëz të pastrehë sesa me ata të Hollywood-it

-Instant, Paparazzi, Slider

Britney Spears  dëshiron që ndjekësit e saj të dinë se ajo nuk i pëlqen njerëzit e Hollywoodit.


Këngëtarja postoi një imazh që shkruante “Zoti nuk është i mirë” në llogarinë e saj në Instagram të enjten dhe deklaroi se do të preferonte “të rrinte me njerëz të pastrehë” sesa me ata në industrinë e argëtimit.


“A do të thotë kjo se djalli është shumë më i mirë???” e nisi ajo postimin, duke reaguar ndaj imazhit. “Më mirë do të rrija me njerëz të pastrehë sesa me njerëzit në Hollywood”,u shpreh më pas artistja.

Nuk është hera e parë që Britney-n bënë këto deklarata për personazhet e famshëm. Ylli i Crossroads ka qenë në sy të publikut që kur konkurroi në Mickey Mouse Club të Disney Channel. Më pas ajo mori statusin A-List pasi realizoi “Baby…One More Time” në fund të viteve ’90, duke u bërë një sensacion i tabloidit mes romancës së saj me ish-Justin Timberlake. Këngëtarja ishte nën një vëzhgim intensiv pas ndarjes së tyre në fillim të viteve 2000 dhe martesës së saj të stuhishme, më pas dy shtatzënive, me ish-bashkëshortin Kevin Federline.

Pas divorcit, Spears duroi shtypin e vazhdueshëm negativ pasi pësoi një ndarje publike që rezultoi në rruajtjen e kokës. Menjëherë pas kësaj, babai  Jamie Spears u vendos në atë që duhej të ishte një konservator i përkohshëm. Marrëveshja ligjore përfundoi duke zgjatur 13 vjet dhe i hoqi të drejtat themelore interpretueses, duke përfshirë aftësinë për të menaxhuar paratë dhe bizneset e saj. Konservatori përfundimisht u ndërpre në nëntor 2021, duke lejuar që ajo  të martohej me Sam Asghari, 28 vjeç, në qershor 2022./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.