• |
ide | kryesore

Princ Harry zbulon momentin kur e kuptoi se Meghan ishte shpirti i tij binjak

-Instant, Paparazzi, Slider

Princi Harry e kuptoi se Meghan Markle ishte “shpirti i tij binjak” gjatë një prej udhëtimeve të tyre në Afrikë.


Duka i Sussex kujtoi momentin ndërsa mbajti një fjalim kryesor për nder të Ditës Ndërkombëtare të Nelson Mandelës në selinë e Kombeve të Bashkuara në Nju Jork.


“Që kur vizitova për herë të parë Afrikën në moshën 13-vjeçare, kam gjetur gjithmonë shpresë në kontinent,” tha ai.

“Është vendi ku u ndjeva më afër nënës sime dhe kërkova ngushëllim pasi ajo vdiq,” vazhdoi Harry, “dhe ku e dija se kisha gjetur  shpirtin binjak, gruan time.”

Harry dhe Meghan vizituan kontinentin dy herë gjatë lidhjes së tyre dhe një herë pasi u martuan.

Çifti udhëtoi fillimisht në Botsvana menjëherë pasi ata filluan të takoheshin në korrik 2016 dhe u kthyen gushtin e ardhshëm për të festuar ditëlindjen e 36-të të Dukeshës së Sussex.

Shtatorin e ardhshëm,më pak se pesë muaj pasi Meghan lindi fëmijën e parë të çiftit, djalin Archie , familja me tre anëtarë filloi një turne 10-ditor në Afrikë.

Harry i tregoi një transmetuesi britanik në atë kohë se ai ndihej “vetëvetja” në Afrikë, duke shtuar se Cape Town do të ishte një “vend i mahnitshëm për ne që të rrisim djalin”, sipas Sunday Times të Londrës.

Sidoqoftë, në fillim të vitit 2020, Harry, Meghan dhe Archie, tani 3 vjeç, u zhvendosën shkurtimisht nga Britania e Madhe në ishullin Vancouver në Kanada, pasi u tërhoqën si anëtarë të vjetër të familjes mbretërore.

Familjarët Sussex, të cilët janë gjithashtu prindër të vajzës 1-vjeçare Lilibet, së shpejti përfunduan duke hapur një dyqan në Santa Barbara, Kaliforni, ku aktualisht banojnë në një rezidencë prej 14.7 milionë dollarësh në Montecito./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.