• |
ide | kryesore

Një gropë plehrash pafund

1, Ide
jo

Historia e inceneratorëve është si ato gropat… që sa herë t’i prekësh kutërbojnë. Këtë ka ridëshmuar sot një shkrim i revistës ekonomike Monitor, bazuar në dokumenta, që tregonte se si me metodat e njohura, me emra fallco, inceneratori i Tiranës kishte marë edhe 310 mijë euro nga paratë tona, për të ngritur një serë. Shkrimi i gjatë ngrihej mbi një antitezë. Historinë e një fermeri i cili kishte aplikuar pranë Agjensisë për Zhvillimin Buqësor dhe Rural (AZHBR) dhe ngaqë nuk kishte përfituar dot fondet që i takonin, kishte falimentuar dhe ishte nisur për emigrim. Nga ana tjëtër, një bujk i rremë, një nga ata që i japin emrat e shumtë me qera bosëve të inceneratorëve, që sikurse tregojnë dokumentat kishte firmosur në bordero edhe si punëtor i thjeshtë edhe si administrator, sapo aplikoi në AZHBR, përfitoi plot 310 mijë euro nga grande që Shqipërisë i ishin falur nga Komuniteti Evropian. 


Lexo me tej:


Dhe një ministre në aferën e inceneratorëve/ Ku i çoi Frida Krifca fondet e BE

Sado prekës që të jetë ky paralelizëm, ai tregon shumë më tepër sesa atë që ndodh nën regjimin e Rilindjes, ku as që imagjinohet që qytetarët të kenë shanse të barabarta. Ai shkon përtej edhe akuzave të zakonshme për rryshfet dhe korrupsion, ku një fermer i vërtetë nuk e merr ndihmën ndërsa tjetrit që i takon, digjet. 

Pra kjo histori, sado empathi që të ngjallë e tejkalon fatin e Dashamir Çelës nga Berati, të cilin qeveria e tij bëri gjithçka për ta falimentuar, derisa e detyroi të largohej nga vendi. Fakti që projekti i tij nuk u financua dhe ai i një anonimi që kishte nga mbrapa bosët e inceneratorëve, as që nuk u vu në dyshim, na dëshmon për superpushtetin korruptiv që kishte ky oktapod, tentakulat e të cilit patën kapur gjithë shtetin.

Superskandali/ Zbulohet skema si ka vjedhur qeveria me inceneratorin e Tiranës

Ky episod i vogël allishverishi (sepse po u morre me 300 mijë euro këta të tallin), tregon se përpos ministrisë së Mjedisit, roli i së cilës është vërtetuar, bashkisë së Tiranës që firmoste duke tejkaluar kompetencat, asaj të Fierit që nuk ka parë se ç‘ka miratuar, atyre dhjetë dikastereve që kanë qenë aq efikase sa kanë thënë “PO” brenda një dite të vetme, në lojë paska qenë edhe ministria e Bujqësisë. Pra kudo që i vinin syrin bosët e inceneratorëve, ata ushqeheshin me para publike, ashtu si edhe sot, që janë në arrati, por vazhdojë të paguhen me 29 euro për ton, për plehrat që nuk i djegin por i groposin aty pranë serës të ngritur me fondet e BE për Shqipërinë. 

Skandali/ Veliaj gënjen nën betim për firmën e hedhur pro inceneratorit   

Prandaj kjo gropë mbetjesh nuk ka fund. Se ajo është ideuar dhe realizuar nga ata që kishin pushtetin për të komanduar çdo ministri dhe çdo bashki. Dhe prandaj sa herë e prek ajo nxjerr në sipërfaqe plehrën e radhës, që ka mbetur ende e painceneruar.

©Lapsi.al


64 Comments

 1. Po ata te jashtmit qe ne po vdesim gjer tu bashkohemi cfare bejne me parate e taxapaguesvet te tyre , u a hedhin ne gryke ketyre ujqervet tone te pangopur pa kontrolluar fare apo edhe pa lexuar asnje resht nga shkrimet e mediave te pavarura si Birn apo Monitor jo me te degjojne opoziten. Kot shpresoni o bashkeatdhetaret e min te mjere. Paraja korupton edhe engjej e jo me ca nenpunsa te ambasadavet

  1. Ky sistem instaluar nga sorros e co.,e ka shndrruar demokracine e para 3 dekadave e gjys ne maske letre qe fshehu prapa zhberjen qe ne te vertete u behet perdite gjithe arritjeve mbi te drejtat publike e sociale ne favor te cimentimit te interesit individual dmth fuqizimit te shfrytezimit kapitalist.
   Ka program per rimbursim te bujkut? Aty fut duart i pangopuri kapitalist.
   Ka programe per emigrim te kontrolluar? Me viza shkollash, llotari, punesimi? Aty fut duart te perfitoje i pangoouri kapitalist. Cdo ndihme publike nga qeverite, eshte shndrruar ne input vetem per individin kapitalist.
   Programe ekonomike e sociale per te cilat u luftua dekada me pare nga popujt ne perendim dhe i dhane emrin ‘wellfare state’ vendeve te tyre, ne vendet me sistem hibrid si shqiperia e shkrete dhe evropa lindore perdoren me qellimin e kundert ate te cimentimit te mentalitetit kapitalist ku njeriu per njeriun eshte ujk.

   1. Mos e ndyni ju komunistët opozitarizmin ndaj qeverisë mafioze të Ramës, me ideollogjinë marksiste të luftës ndaj kapitaliimit.
    Ishte sistemi demokratik i konkurencës së lirë kapitaliste ai që i çoi vendet europerëmimore njëqind vite para në nivelin kulturor e ekonomik të jetesës , krahasuar me varfërinë e madhe ku i çoi popujt sistemi diktatorial komunist.
    Është ish Partia e Punës kjo e mavijosur Parti socialiste që drejtohet nga bojaxhiu Rama, që hyri në politikë duke shitur ikona të vjedhura.
    Kush ta ka rënjosur në kokë këtë parullën mashtruese komuniste për kapitalistët se për ta njeriu për njeriun është ujk ?
    E ke nga mëndja tënde, nga prindërit komunistë apo nga mendësia e bandave mafioze të trafikut të drogës që jo rastësisht në Shqipëri kanë preajrdhje komuniste familjare ?

 2. Rama eshte pas kesaj afere, pse i bie nga larg. Askush nuk ka pushtet sa rama per te bere te gjitha keto .

 3. HAJDUTE ME EMER E VULE, PROKURORE QE RRINE SI PULE.KERKUAM DREJTESI, KERKOJANI RAMES QE I KA NE SHTEPI.KUSH I BESON ME TEJ KETIJ HAJDUT, MASHTRUSI, KA FUTUR KOKEN SI STRUCI.KA SERVILE E TE TRASHEGUAR, QE VIJNE E JANE NGA RRACE KRRUAR.. MENDONI PER NESER E FEMIJ, SE UA MOREN JETEN KETA DITEZINJ. SHIHNI CBEJNE, E SI PO JETONI, NGA RRETHIM I QEVERI BETONI.KETA BIRBO TRASHGIMTARE,PER PARANE MENDOJN ME PARE. JANE GJOJA PRO AMERIKANE, POR NE GJAK E LEKURE ,RREVOLUCIONARE TE GENIT, ME DHEMBET E ATI QENIT.

 4. Qe te vjedhe parate e taksapaguesve europiane te destinuara per te ndihmuar fermeret e varfer shqiptar ustallaret rilindaso-sorosiste duhet te kalojne ne te pakten 5 ministri, 3 agjensi shteterore, ojq, polici, prokurori dhe qershia mbi torte vete europianet qe japin mend lart e poshte.

  Kjo tregon qe fatkeqesisht kanceri mavi ka kaluar ne faze te perparuar ku te gjitha organet jane infektuar dhe eshte ceshtje kohe qe te vdesi mbajtesin, ne kete rast Shqiperine…

 5. Plehrat ishalla ne plehra perfundofshin.

  Keta jane edhe hajduter dhe kriminela kur do i vij fundi si dhe ndonje ambasade qe mbush trastet me dollaret e droges qe po shkaterron familjet shqipetare.

  Dollare gjaku

 6. ARRESTOHET YMER GELBAZA KELLIRA,POLICIA E KAPI DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRROK CUPIT AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT SHE ZENIT TE BABIT thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT,KRESHNIK SPAHIUT,DRITAN HALE’sEXI RAMES DHE ALEXANDER VUCIC

 7. ANDI BUSHATI ,ARMAND SHKULLAKU FATOS LUBONJA DHE ALBIN KURTI TALLEN KEQ ME ZAGARIN E MJERUAR DHE FRUSTRUAR SEXUAL YMER GELBAZA KELLIREN thotë:

  YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT,SE VETEM SPARTAK NGJELA KA ME SHUME KOHE PA E LAGUR HAHA HAHA

 8. Po pse kot u katapultua si ministre kjo thoni ju? Qe te promovohesh nga Rilindja duhet te kesh 2 cilesi, te jesh pa moral dhe te jesh i zoti te vjedhesh. Asnje fond i AZHBR nuk eshte dhene pa marre 20% kjo ministrja kur ishte drejtoreshe. Mjafton ti beni nje kontroll pasurise se saj dhe ministrit te atehershem te bujqesise dhe do e kuptoni

 9. Nje shprehje popullore thote : Jo çdo e keqe vjen vetem per te bere keq . Le te sherbejne kjo afere superkorruptive per ti dhene fund se keqes e per ti hapur porten se mires , per te ndertuar shtetin e se drejtes .

  Ne kete megaafere korruptive pothuajse te gjitha institucionet e shtetit dhe e gjithe elita mavi i ka bere duart “pis” me vetedije te plote . Eshte detyre hyjnore e SPAK-ut qe te vendos se nga do te shkoje rezultantja midis se keqes dhe se mires . Statusquoja le te mbreteroje e keqja dhe mban hapur “dyert e ferrit” ne toke , ndeshkimi sjell prosperitet dhe hap dyert e parajses mbi toke .

  Inceneratoret duhet te jete fillimi i fundit te kasaphanes 32 vjeçare te kesaj politike shterpe dhe vrastare .

  Inceneratoret , duhet te jene shkaku i nje katarsisi te thelle per politiken dhe politikanet qe shtetin e shohin si mjet per tu pasuruar vete dhe jo si nje mjet per prosperitetin e Shqiperise dhe Shqiptareve .

  Inceneratoret , duhet te sherbejne per rikthimin e menjehershem te ndeshkueshmerise se rrepte ndaj politikaneve abuzues deri ne majat me te larta te saj dhe njekohesisht te sherbeje si nje mesim dhe vetndergjegjesim per Shqiptaret .

  Inceneratoret , duhet te sherbejne per krijimin e Republikes se Re , ku politikani te jete sherbetor i popullit dhe jo grabitesi dhe tirani i tij .

  Shtatori eshte muaji vendimtar i Shqiptareve per te ndare shapin nga sheqeri . Shtatori eshte muaji ku te gjithe Shqiptaret pa dallim partiak , fetar apo krahinor duhet te jene ne shesh per te percaktuar fatin e vet por edhe te Shqiperise , per te vendosur perfundimisht se nga do te shkohe kahu i rezultantes midis se mires dhe se keqes .

  Eshte koha per ndryshime , eshte koha per revolucion gjithperfshires !

 10. Alqi me babain, çfarë ka bërë më shumë se Monika me vëllain? Si financonte partinë vëllai i Kryemadhit përmes SGS me bekimin e Metës,agjentet salih berisha metaj kane vene ne levizje mediat qe i paguajne nga vjedhjet dhe shitja e droges dhe bandat e cunave te londres qe kane pushtuar brigjet angleze dhe franceze me refugjatet e botes perfshire dhe shqiptaret,financimet sherbejne per zgjedhjet lokale

 11. Per sa kohe qe alternativa eshte nje tufe tjeter plerash (si Sala, Meta e te tjere), Rama do vazhdoje te vjedhe pa asnje pike turpi

  Nje demokraci funksionale nuk vjen duk rrezuar nje hakdut per te sjelle nje tjeter.

  1. Jo se nuk ke te drejte ,por ne kete periudhe dhe sidomos pas shume e shume skandalesh te relativizosh eshte mekat i madh . Duhet te iki patjeter palloshi

   1. Ky nuk eshte relativizim

    Reezimi ka sens vetem nqs ai qe vjen me pas mund t’a coje perpara vendin. Te rrezosh nje hajdut per te sjelle nje tjeter muk con perpara vendin. E shumta, i zbraz xhepat njerit per t’ja mbushur tjetrit – dhe koston e “revolucionit” e paguajme une e ti

    1. Ore nuk jam kundra , jam 101% me ty . Ne duhet te bejme te mundur demaskimin dhe rrezimin e kurvave mavi se e meruan kete vend por njekohesisht duam rregulla te barbarta loje dhe ndryshime radikale ne menyre qe ata qe do vijne me pas te mos abuzojne .
     Nuk duam boll vodhe ,IK . Duam , ju qe vodhet te shkoni direkte ne burg , duam ndeshkueshmeri dhe njekohesisht garanci qe keta qe do vine te mos guxojne te vjedhin apo abuzojne me popullin .

     1. Demaskimi i kurvave mavi patjeter qe duhet bere, po rrezimi nuk vjen duke sjelle si alternative Salen e Meten.

      Nuk ka sens asnje “revolucion” alla “Lapsi” pa alternative te besueshme.

      Nuk ka sens t’i vesh flaken vendit me tezen: te heq mavite e pastaj shohim. Kjo i sherben vetem ardhjes se Sales e Metes ne pushtet.

     2. Te dy keni te drejte . Kjo klase politikanesh e ka mbyllyr ciklin e tyre . e mira eshte te vije nje klase tjeter politikanesh por tek e fundit o “une’ , me mire berisha dhe meta sesa pallosh kurva .

 12. “Opozita s’është komisariat protestash”/ Manjani kundër Berishës e Metës: S’dilet në rrugë për çdo gjë, Rama rrëzohet me ide. Urgjent kandidatët…!

  1. Manjani ja fut kot , nje organizate mafioze nuk luftohet me mjete demokratike . Keta kane shkaterruar çdo rregull loje , kane kap drejtesine , kane kap shtetin , kane blere ose tentojne te blejne te gjithe ata qe i kundershtojne , biles edhe Manjani do ta kete marre ndo nje oferte qe me siguri e ka kundershtuar .
   Plumbi del me plumb .

 13. YLLI MANJANI ,ASI KRASTA DHE ANDI BUSHATI TALLEN KEQ ME YMER GELBAZA KELLIREN-OR YMER KY GREG KRISTAQ RAMA TE DHA NOJ LEKE SE JA ZBULOVE BABAIN E TIJ BIOLOGJIKE thotë:

  YMER KUR E JE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT

 14. Drejtori i FBI emerohet nga presidenti per 10 vjet. Ky drejtor, Christopher Wray, eshte emerim i Trump.

  Avokati i pergjitheshem, Garland, ish- gjykates federal, ish- emerim i Obamës per gjykaten supreme, njihet si njeri shume i matur.

  Perveç kesaj, per te bastisur nje shtepi, duhet urdheri i gjykates. FBI duhet te shkoje ne gjykate dhe te provoje qe bastisja eshte e nevojeshme.Ta futi ylli i salihut prasin ne bythe xixa

 15. YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT,TE JANE MBUSHUR BOLET TE JANE BERE SA KOKA E GREG KRISTAQ RAMES thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH KOL SALLAKU SKYPE,FRROK CUPIT,MUHAMED VELIUT DHE CAR BOL’it

 16. Përveç anës qesharake të këtij personazhi, që del në konferencë live në të gjitha televizionet për të denoncuar një skandal me kapele kashte në kokë, prania e tij rrëzon dhe bën ta pabesueshme çdo kauzë të opozitës.

  Kjo, pasi ai është një ndër njerëzit që akuzohet si i përfshirë në disa afera të rënda korrupsioni, duke përdorur pushtetin e vjehrrit të tij Sali Berisha, në kohën që ky i fundit ishte kryeministër.

 17. Sali Berisha dhe Ilir Meta janë investuar në një sulm të përqendruar kundër këtyre heronjve që në temperatura të larta po luftojnë çdo ditë me flakët.

  Por, e gjitha kjo i është kthyer në bumerang Sali Berishës dhe Ilir Metës, pasi qytetarë të shumtë në komentet e tyre në Facebook i akuzojnë ata si nxitës dhe urdhërues të vënies së zjarreve.

 18. YMER GELBAZA KELLIRA SI NUE ZAGAR DHE MANJAK SEXUALQDO DITE PO MASTUBON AFER PALLATIT TE ARMINA MEVLANIT, TE GJITHE GAZETARET PO E TALLIN ZAGARIN- thotë:

  YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT HAHA

 19. 32 vjet pas rënies së komunizmit, Ilir Meta do ta detyrojë Sali Berishën të bëhet luftëtar ekstremist i mbrojtjes së Sigurimit të Shtetit. Ky është një lloj shpagimi për gjithë pengmarrjen 32- vjeçare të Ilir Metës nga Sali Berisha, por nga ana tjetër dhe një goditje për ta bërë atë të pavlefshëm si politikan opozitar. Azhdo qendro pas bythes se salih metaj qe te hash mut te fresket

 20. ANDI BUSHATI TALLET KEQ ME YMER GELBAZA KELLIREN ,YMER ZAGARI DO TE NGORDH DUKE MASTURBUAR ME FOTOT E ARMINA MEVLANIT NE RRJETET SOCIALE ,haha haha thotë:

  YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT SPARTAK BRAHOS SPARTAK NGJELES RRAHMAN RRAJES ALEXANDER VUCIC DHE REXHEP ERDOGANIT

 21. Koalicioni në kaos/ Meta po bën zëdhënësin e Balliut apo po i “rrëmben” Berishës shefin e organizimit në PD? Kreu i PL i poston fjalimin: Të lumtë Klevis….!

 22. Babai i Çlirim Gjatës së PD-së dënoi me vdekje priftin Hil Gjoni se shau partinë! Berisha e bëri ‘xhelatin’ deputet dhe e vuri në krye të drejtësisë

 23. ANDI BUSHATI DHE ARMAND SHKULLAKU KANE NJE PYETJE PER YMER G KELLIREN,YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT?! thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH CAR BOLIT FRROK CUPIT SKENDER MINXHOZIT DHE ALEXANDER VUCIC

 24. Për 32 vite me radhë, si askush tjetër, Sali Berisha, një ish-konunist i ’68-s ka përdorur kartën e anti-komunizmit në funksion dhe për llogari të pushtetit.

  Ai kundërshtoi ligjin për hapjen e dosjeve në vitin 1992 dhe ish të përndjekurit politikë u vetëdogjën të gjallë dhe hynë në greva urie vetëm gjatë dy mandateve të tij.Qendro ke bytha salih metaj se tani do dhjesin ngopu

 25. nuk ka plere me te madhe se ty dhe xhinsi jot i kapajve ,bushateve dhe neshove o te qifsha varrin e Hysniut

 26. Numri i njerëzve të prekur nga uria në rag global arriti në 828 milionë në vitin 2021, me një rritje prej rreth 46 milionë që nga viti 2020 dhe 150 milionë që nga shpërthimi i pandemisë COVID-19 sipas Kombeve të Bashkuara.

  Përqindja e njerëzve të prekur nga uria u rrit në vitin 2020 dhe vazhdoi të rritet në vitin 2021, në 9.8 për qind të popullsisë botërore. Rreth 2.3 miliardë njerëz në botë (29.3 për qind) kishin pamjaftueshmëri ushqimore, 900 mijë prej tyre përllogariten në Shqipëri.

 27. burgosjen e Sali Berishës e shikoj gjënë më të thjeshtë; por edhe gjënë më shpëtimtare për Berishën. Mendoni vetëm gjendjen e këtij njeriu e fenomeni: Është telendisur, ka dalë lakuriq siç ishte: brutal, i pa mençur, arrogant, i shkrehur, i ngrehur si mburravec, shan majtas e djathtas, hedh në gjyq Amerikën, fiton kundër Amerikës, merr levat e pushton zyrat… Lëre, lëre! Po të ishte burgosur që në fillim, do të ishte minimumi i të keqes; si zotëri në qeli. Por me sa kuptoj, ditën kur të vijë ora e gjykimit, ky do të jetë ‘për gjynah’. Në këtë gjendje që shihet, burgu për Berishën do të ishte ‘lule’. Kështu u ndodhi edhe Saddam Hussein e Millosheviç.O shpellkar Karuc i salih metaj eshte analize e OKB o loqja e majte e salihut

 28. YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH SPARTAK NGJELES SE KARIN NE PIDH NUK E FUT I DOT KURRRRRRR- KOL SALLAKU SKYPE MASTUBON LIVE NE SKYPE-e thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT CAR BOLIT,EDI RAMES DHE ALEXANDER VUCIC

 29. Azem Hajdari më tha se ‘o do ta vras Berishën, o do më vrasë’, Ilir Meta donte të ekzekutonte Becchettin për 2 milionë euro, ja si e helmuan me kafe ambasadorin e Shqipërisë në Çeki,xixa shko mbaji shishen e shurres spiunit salih metaj

 30. LAPSI.al TALLET ME YMER GELBAZA KELLIREN,-YMER GELBAZA KELLIRES NUK OFROHET ANJE FEMER SE I MBAN GOJA ERE MUT DHE NFA KARI I RRJEDH QELBESIRE DHE MUT NGA BYTHA E FRROK CUPIT thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT SE PIDH YMERI NUK KAP SOT KURRRRRRRRRR

 31. Fjala vjen, ka vendosur që njerëzit t’i thonë që dukesh idiot kur kërcënon fizikisht me “thyerje në mes” kundërshtarin. Një fjalor ekstrem i lacave të lagjeve në vitet ‘80. Ilir Meta nuk është se nuk e di këtë. Ai ka arritur mjaftueshëm vëmendje negative pas kësaj.

  Në mëngjes poston një foto të Kabulit dhe thotë se është Tirana e mbuluar me tym. Natyrisht që dhe këtu tërheq qindra mijëra komente negative. Shko mbaj shishen e shurre per spiunin salih metaj,shko tani spiuni salih metaj

 32. Nga përmbajtja e këtij Akti, kuptohet qartë pse SHBA ka goditur figura politike me impakt rrezikshmërie në rajon. Në rastin e Shqipërisë, i tillë shihet Berisha, tashmë i shpallur “non grata”, por dhe ortaku i tij politik Meta, goditja ndaj të cilit po vjen me hapjen e një dosjeje që zbulon të kaluarën e tij kompromentuese si ish-bashkëpunëtor i Sigurimit të Shtetit.

  Nuk është e vështirë të kuptohet se pas zhvillimeve të fundit në politikën shqiptare qëndron SHBA. Ashtu siç nuk është e vështirë të kuptohet se Uashingtoni nuk do lejojë riardhje në pushtet të dyshes Berisha-Meta, të cilët i sheh tashmë si të korruptuar dhe destabilizues.

 33. ANDI BUSHATI TALLET ME YMER GELBAZA KELLIREN ;YMER TE MBAN GOJA ERE BYTH MUT FARE PRANDAJ BREDHE VETEM SI NJE ZAGAR I MJERUAR DHE POSHTERUAR …Haha haha thotë:

  YMER E DI TI PSE NUK TE OFROHET ASNJE FEMER KURRRRRRR NE JETE ,

  1. Si sekretar i organizatëse së Partisë Komuniste të spitalit, që detyrë kryesore kishte zbatimin e vijës së partisë, luftën e klasave dhe çfaqjet e huaja dhe raportimin e armikut të brëndshëm dhe të jashtëm e organet e Drejtorisë së Punëve të Brëndëshme, sa i zellshēm dhe i ashpër ka qenë Saliu?

   Saliu duhet të dijë se deshmitare që janë gjallë për luftën e klasave që ka bërë Saliu si sekretar i organizatës së partisë.

   Saliu duhet të dijë se studentë janë gjallë se si Saliu i nxirrte nga fakulteti për çfaqje të huaja e flokë të gjata.
   Une dhjes ti ha mut per dite o ymeri salih metaj,ha mut prap tani se dhjeva

 34. ANDI BUY DHE ARMAND SHKULLAKU TALLEN KEQ ME ZAGARIN E MJERUAR FRUSTRUAR SEXUAL DHE SHQELMUAR NE KOKE DHE BOLE YMER GELBAZA KELLIREN thotë:

  YMER OK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT E MOS SHKRUEJ KETU TE LAPSI-al

 35. Berisha ja treguar se për pushtetin e tij, për interesat korruptive të familjes së tij, është vrasës i pashpirt. Vrau në 2 prill 1991, vrau në Gërdec, vrau në 21 janar, vrau atdhetarë të shquar si Remzi Hoxhën, prokurorin Xhevat Hana, Dritan Priftin, Trebickën, Olldashin e dhjetëra të tjerë. Për rrjedhojë nuk ka sesi të “kursej” Ilir Metën”Shko mor bythqire i vogel i salih metaj dhe ha Mutin e fresket te spiuneve

 36. ANDI BUSHATI TALLET KEQ ME YMER G KELLIREN -OR YMER KUR E KE FUTUR KARIN NE PIDH PER HERE TE FUNDIT,SE DO NDORDHESH DUKE MASTURBUAR ME FOTOT E ARMINA MEVLANIT NE RRJETET SOCIALE thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT , IDAJET BYTHQIRIT DHE ALEXANDER VUCIC

 37. Sali Berisha, sot aleati kryesor politik i Ilir Metës, ka deklaruar në gusht të vitit 2001 se Meta do ta mbyllë jetën e tij prapa hekurave.

  “Për PD, Ilir Meta është njeriu që përfaqëson klanin më të rrezikshëm të trafiqeve në Shqipëri, të trafikut të drogës, të trafikut të fëmijëve dhe të trafikut të vajzave të mitura. Në historinë e vendit, ky mbetet njeriu që me bandat e tij, ngjiti Shqipërinë në krye të listës së vendeve të planetit, të trafiqeve të skllavërisë së seksit, të fëmijëve të drogës dhe armëve.E paske shkerdhy motren o shpellkar i salih metaj

 38. OR YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH CAR BOLIT SE SI TE MBAN GOJA ERE MUT BYTH FEMER NUK KAP DOT KURRRR DERI TE NDORDHESH DUKE MASTURBUAR ME FOTOT E ARMINA MEVLANIT NE RRJETET SOCIALE -ANDI BUSHATI DHE ARMAND SHKULLAKU TALLEN KEQ ME YMER G KELLIREN thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT ,ADRIATIK DOBICIT ,EDI RAMES DHE ALEXANDER VUCIC

 39. Berisha sot la të kuptohet se ka edhe një pengesë tjetër. Pengesë që nuk vendoset prej tij, po prej Edi Ramës: pastërtia e kandidatëve.Ti o shpellkar nuk ngopesh me mut salihu shiko dhe nga metaj se ky eshte me i ri

 40. YMER IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT,SE DASHNORE NIK KAP DOT KURRRRR SE TE MBAN GOJA ERE MUT FARE hahah hahha thotë:

  YMER GELBAZA KELLIRA KA FUT KARIN ME BYTH FRROK CUPIT CAR BOLIT DHE EDI RAMES

 41. E sinkronizuar dhe me fjalorin e dhunshëm të Ilir Metës, me kërcënimet për thyerje në mes dhe plumb ballit, që ai përmend përditë si i forti i lagjes, e gjithë tipologjia e opozitës Berisha- Meta ngjan me një grup njerëzish të frustruar nga pafuqia e tyre, që ëndërrojnë të përmbysin kundërshtarët me dhunë, por që këtë gjë duhet ta bëjë dikush tjetër në emër të tyre.

 42. ANDI BUSHATI TALLET KEQ YMER GELBAZA KELLIREN,OR YMER DO TE NGORDESY SI ZAGAR MJERAN DUKE JA FUTUR KARIN NE BYTH FRROK CUPIT,KURSE ZENI I BABIT PO I NGROH BOLET NE PLAZH ME ARMINA MEVLANIN Haha haha thotë:

  YMER KUR JA FUT KARIN NE BYTH FRROK CUPIT KY FRROKU A TE LEPI KARIN APO JUEDHE KARIN NE LEPI FRROK CUPIT

 43. Gazetari Artur Zheji është përballur me një suprizë të pakëndshme në qytetin bregdetar të Sarandës.

  Qesen e mbeturinave që e kishte lënë te dera e pallatit e ka gjetur mbi automjetin e tij.

  Për shkak se nuk i ka dërguar në vendin e duhur, në koshat që janë caktuar nga pushteti vendor, mbeturinat kanë përfunduar mbi “Range Rover”-in e tij, ashtu siç shihet në foton e mëposhtme

 44. YMER GELBAZA KELLIRA ESHTE NEN KAMPION NE BOTE PA E FUTUR KARIN NE PIDH ,PRANDAJ ME YMERIN TALLEN TE GJITHE SO NJE ZAGAR I FRUSTRUAR SEXUAL SE I MBAN GOJA ERE MUT BYTH FARE thotë:

  YMER MOS SHKRUEJ KETU TE LAPSI.al PO IK FUTJA KARIN NE BYTH FRROK CUPIT SPY BRAHOS RRAHMAN RRAJES DHE SPARTAK NGJELES

 45. Bravo bushat per shkrimin ke bere per vete nje nga me te thekurit e tu qe ti i ben gojore gjithe diten eshte i vetmi sport qe ai e perqafon,vdes per gojore me ty.Po të shikosh në qarqet e këtij grupi, edhe këto ditë, por edhe në të shkuarën flitet për “nxjerrje me forcë nga zyrat”, “rrahje”, “marrje të sfurqeve dhe kosoreve”, levave dhe qysqive, të cilat bashkë me “dashin” që rrëzon porta u përdorën edhe më 8 janar në selinë e PD-së.

 46. ANDI BUSHATI TALLET KEQ ME ZAGARET E EDI RAMES YMER GELBAZA KELLIREN DHE YLLI PATEN…hahaha thotë:

  OR YMER PSE PO JA FUT KARIN NE GOJE YLLI PATES PASI TE JA NXJERR KARIN NGA BYTHA FRROK CUY DHE PASTAJ KY YLLI PATA SHKRUEN KETU TE LAPSI.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.