• |
ide | kryesore

Britney Spears reagon ndaj veprimit të ish bashkëshortit të saj: I neveritshëm

-Instant, Paparazzi, Slider

Britney Spears ka reaguar së fundmi ndaj videove të  shpërndara nga ish bashkëshorti i saj ku ajo shihet duke i bërtitur dy fëmijve të tyre.


Përmes avokatit të  saj, Mathew Rosengarte i kërkoi Kevin Federline të respektonte privatësinë e saj.


“Britney i ka mbështetur fëmijët e saj dhe i do shumë. Pavarësisht nëse e kupton apo jo, zoti Federline jo vetëm që ka cenuar privatësinë dhe dinjitetin e nënës së fëmijëve të tij, por ka përdorur edhe fëmijët e tij, privatësinë e të cilëve duhet të mbrojë. ”, thuhet në deklaratë.

Ai vazhdoi, “Duke lënë mënjanë intervistën e tij në TV, vendimi i keq i zotit Federline për të postuar një video të vjetër të fëmijëve të tij 11 dhe 12 vjeç ishte mizor, i neveritshëm. Përveç kësaj. për të nënçmuar veten dhe duke shkelur normat shoqërore, ai tani ka krijuar gjithashtu çështje të ndryshme ligjore për veten e tij, duke përfshirë, por pa u kufizuar në, implikimin e statuteve të ngacmimit kibernetik.”

Avokati shtoi: “Ne po punojmë me Instagramin për të siguruar që zoti Federline t’i përmbahet rregullave të tij. Ndërkohë, siç thotëBritney, çfarëdo që po ndodh mes saj dhe djemve të saj duhet të mbetet private. Ne i bëjmë thirrje të pushojë së diskutuari publikisht për çështje private, nga të cilat nuk përfiton askush.”

Grindja publike filloi javën e kaluar kurKevin  dha një intervistë për The Daily Mail, duke pretenduar se djemtë e tyre nuk donin ta shihnin Spears.

“Djemtë kanë vendosur që nuk duan ta takojnë  tani mamanë  e tyre. Kanë kaluar disa muaj që nuk e kanë parë. Ata morën vendimin të mos shkonin në dasmën e saj.”

Ish balerini rrëfeu gjithashtu se e ka pasur të vështirë t’u shpjegojë vendimin e Spears për të postuar foto nudo. “Shiko, ndoshta kjo është vetëm një mënyrë  që e nidhmon atë të shprehet” shpjegoi Federline . “Por kjo nuk e largon faktin se çfarë u shkakton djemve. Është e vështirë. Nuk mund ta imagjinoj se si ndihet një adoleshent që duhet të shkojë në shkollë të mesme.”/Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.