• |
ide | kryesore

Johnny Depp, regjisor në filmin e prodhuar nga Al Pacino

-Instant, Paparazzi, Slider

Johnny Depp ka arritur të marr një tjetër projekt filmik pasi fitoi gjyqin e tij për shpifje kundër Amber Heard.


Aktori i “Pirates of the Caribbean” njoftoi të hënën se do të drejtojë një film për artistin italian Amedeo Modigliani dhe do ta bashkëprodhojë atë me Al Pacinon dhe Barry Navidi.


“Saga e jetës së zotit Modigliani është ajo që unë jam jashtëzakonisht i nderuar dhe me të vërtetë i përulur ta sjell në ekran,” tha Depp në një deklaratë për Hollywood Reporter.

“Ishte një jetë me vështirësi të mëdha, por me triumf eventual – një histori universale njerëzore me të cilën mund të identifikohen të gjithë shikuesit.”

Ky është projekti i parë regjisorial i aktorit, pas filmit “The Brave” të vitit 1997 me aktorin e tij dhe Marlon Brando.

“Modigliani”, i cili bazohet në shfaqjen e Dennis McIntyre të vitit 1980 me të njëjtin emër, ndjek piktorin dhe skulptorin gjatë një 48 orësh të trazuar në Paris në 1916, kur ai nuk është në gjendje të shesë punën e tij.

Prodhimi i filmit thuhet se do të fillojë në Evropë në pranverën e vitit 2023.

Ndërsa është e paqartë nëse Depp do të luajë gjithashtu në “Modigliani”, ai tashmë ka marrë rolin e tij të parë të aktrimit që kur shënoi fitoren ligjore kundër ish-bashkëshortes së tij në qershor.

Pasi një juri e Virxhinias zbuloi se Heard, 36 vjeç, kishte shpifur për Depp, në një shkrim të Washington Post të vitit 2018 dhee  e urdhëroi atë t’i paguante atij 15 milionë dollarë, Johnny filloi të xhironte “Jeanne du Barry”. në të cilën ai portretizon mbretin Louis XV, në Francë në korrik./Lapsi.al

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.