• |
ide | kryesore

Letra e fundit e John Lennon, së shpejti në ankand

-Instant, Paparazzi, Slider

Letra e nënshkruar nga  John Lennon-it pak para ndarjes së tij nga jeta ka dalur së fundmi në ankand.


Letra u nënshkrua personalisht nga JL më 8 dhjetor 1980. John ia dërgoi llogaritarit të tij, Barry Nichols, dhe liston 3 persona të cilëve John u dha miratimin për të votuar në një takim vjetor për korporatat e Beatles  që do ndodhte 9 ditë më vonë në Londër.Ky kujtim i veçantë pritet të arrijë midis 30 -50 mijë dollarë.


Artisti  u vra nga Mark David Chapman teksa po hynte në ndërtesën e apartamentit të The Dakota në Central Park. John Lennon firmosi gjithashtu një kopje të albumit të tij “Double Fantasy”, të cilin Chapman ia kishte kërkuar që ta nënshkruante disa orë para xhirimit. Ajo u hodh në ankand në vitin 2020 dhe u shit për 900 mijë dollarë.

Gotta Have Rock and Roll është përgjegjëse për ankandin e letrave, i cili hapet të mërkurën./Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.