• |
ide | kryesore

Shuhen dyshimet, nuk ngrihet çmimi i energjisë për tetorin

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Ere, shuhen

Shuhen dyshimet sa i përket tërheqjes së qeverisë Rama nga rritja e çmimit të energjisë për muajin tetor. Enti Rregullator i Energjisë ka mbledhur bordin ditën e sotme ku edhe u diskutua ndryshimi i çmimit të energjisë elektrike.


Kjo mbledhje vjen pasi qeveria vendosi mos aplikimin e fashës për abonentët familjarë.


Gjatë fjalës së tij kreu i Bordit Petrit Ahmeti, tha se çmimi i KESH për OSHEE nuk do të ndryshojë.

“Çmimi i KESH për OSHEE nuk do të ndryshojë. Çmimi i energjisë do vijojë të jetë i pandryshuar. ERE ka marrë vendimin mbi legjislacionin”, tha kreu i bordit Petrit Ahmeti. Kështu shuhen edhe dyshimet sa i përket mosdakordësisë së vendimit të fundit të qeverisë më 30 shtator, dhe ERE-së.

Lexo më tej: Çmimi i energjisë/ Arsyet pse u zbyth Rama 

Lexo më tej: Kriza e çmimeve/ U rrit apo jo tarifa e energjisë për tetorin?

Lexo më tej: Shpjegimi/ Pse çmimi i lirë i energjisë është meritë e Berishës dhe Ramës 

Lexo më tej: Vendimi/ Gjobë çdo drejtuesi institucioni që nuk kursen energji 


5 Comments

 1. Mir per tetorin ja hodhëm, po për muajin Nëntor, Dhjetor, Janar, etj … çfar do të ndodh ??!!

  *P.S. Shkeleni këtë popull sa të keni mundësi, me të dy këmbët!

  1. Kush kishte dyshime per cmimin se Ere e shpalli ligjin deri ne 800 kWh u vertetua se ishte gabim. Mbi cdo gje vendos partia , ose me drejt udheheqsi yne i lavdishem Edi Rama qe i u befte dita njemije te cilin se ze gjumi ngase mendon dite e nate si tia lehtesoje hallet ketij populli

 2. U mor vesh qe nuk do na e fusin ne Tetor por me vone.

  Po e pat qe s’ju del, mbyllni kontraten. Keshtu shpetoni dhe nga vartesia dhe vjedhja.

 3. E moret vesh ore fashon do na e fusin me rastin e festave te nentorit se ne tetor ka ditelindjen shoku enver dhe ju vjen turp ripjellsave🤮🤮🤮🤮

 4. Anetaret e Bordit te deleve
  Petrit Ahmeti – Kryedele
  Erjola Sadushi – Delja e pare
  Maksim Shuli – Delja e dyte
  Raimonda Islamaj Delja e trete
  Turp

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.