• |
ide | kryesore

DEA pas køkainës në Tiranë/ Arrestohet zyrtari shqiptar (VIDEO)

-Instant, Arkiva, Kryesore, Lajme
DEA

Një operacion i DEA-s amerikane në bashkëpunim me SPAK-un dhe policinë malazeze arrestoi sot 15 persona, mes tyre ish-kryetarin e komunës Frakull, Viktor Çervanakun.Bëhet fjalë për një ngarkesë rreth 400 kilogramë pleh kimik të përzier me kokainë, që ka ardhur nga Mali i Zi në Shqipëri.

Dyshohet se droga ka ardhur në portin e Tivarit të Malit të Zi nga Kolumbia.

Katër shqiptarë u arrestuan në Tiranë për këtë sasi kokaine. Në videot që shihni më poshtë duke policia që shoqëron Viktor Çervanakun në banesën e tij.

Për ngjarjen reagoi edhe kryeplaku i fshatit Frakull i Madh. Sipas tij, në banesën e Viktor Çervanakut u gjetën 200 thasë me pleh kimik, brenda të cilëve dyshohet se ishte fshehur kokaina.

“Thasë kanë pleh kimik. Mund të jenë nja 200 thasë dhe ishin përjashta. Kishte vetëm fishekë. Banesa është e Viktor Cervenakut. Mund të ishin nja 50 polic. Nuk e di nga kishin ardhur thasët. Por është drejtor tani në bashkinë e Tiranës”, tha kryeplaku për mediat. Shihni thasët me drogë të sekuestruar.

Katër shqiptarët u arrestuan sepse kanë dalë në përgjime dhe mbaheshin në vëzhgim. Janë sekuestruar edhe armë, 2 kallashnikovë, 1 shotgun dhe 1 cifte.

Çfarë mësohet deri tani nga mediat është se droga që kishte mbërrirë në Tivar në korrik është tranportuar më pas në Fier. Aty dyshohet se përpunohej në një laborator droge.

Raportohet se edhe pse DEA kishte interceptuar ngarkesën, nuk kishte ndërhyrë për arrestime deri sa të zbulohej porositësi. Kjo mbetet për t’u verifikuar. Katër shqiptarët, përfshi Çervanakun, janë mbajtur nën përgjim që prej muajit korrik. ©LAPSI.AL 

Lexo më tej: Drøgë në Portin e Tivarit/ Disa të arrestuar, kontrolle në Tiranë 

 


22 Comments

   1. Disa dite me pare ky Vik tori shkruante qe opozita ti rruaj topet Rames,tani e kuptoj i ziu se Rama ja rrasi ka…n me gjithe tope keshtu qe opozita tani ben sehir dhe tori del i qi…..r.suksese ne jete tori

  1. Lali ska gisht, eshte qelibar ,lyen shkallet, shet fiq, dynjaja e ka inat edhe rames ti marrin te keqen. Te bejne laboratore sa te duan populli i do

   Ci qi robt me gjithe lali kelliren

  2. Bushat, nese je vertete gazetar botoje fjalen e plote te Gaz Bardhit sot ne parlament sepse ishte oponenca me e mire, me seriozja dhe me profesonalja.

 1. DEA e ka shume kollaj te gjeje drogen. Ku jane rilindasit dhe ndertuesit e pallateve, aty e ke dhe kokainen

 2. Lali Eri e solli nga Frakulla kete trimin rilindas qe ktheu shtepine ne laborator atje, madje e vuri drejtor, se Tirana nuk kish djem kaq te afte…

 3. Çervanaku, i vënë zyrtarisht nën akuzë për trafik droge, është militant i PS dhe mbështetës i thekur i Edi Ramës.

  Një javë më parë ai ka bërë një shënim të gjatë në rrjetet sociale ku shpreh të gjithë dhurimin e tij për Ramën duke thënë se do të jetë kryeministër deri në 2030, ndërsa duke përdorur fjalor banal fyen opozitën dhe mbështetësit e saj.

  Ja postimi i tij:

  O opozita. Inceneratoret inceneratoret Rama Rama. Pirdhni pirdhni se ne nje vrym i bini gjithe diten dhe naten ju. E ka zgjedhur populli EDI RAMEN JO JU O OPOZITA. Deri ne zgjedhjet e 2025 i rruani leshte Edi Rames ju po shikoni nga 2030 ta po iku xete Rama se do merzitet pa per ju nuk pierdh Rama fare o Opozita e leshit. Doni ju sdoni e do populli Edi Ramen. Ju flisni si e jeme zeqos ne maje te thanes shikoni endrra naten si dhelpra per koqet e dashit. E ka zgjedhur sovrani dhe do ta zgjedhi prap e prap. JU I KENI HARRUAR VJEDHJET TUAJA GJIGAND.E PO KINI GJETUR POPULLIN SHQIPTAR QE FLISNI NGA BYTHA SE NE NJE VENDE TJETER U KISHIN DJEGUR TE GJELLE. Po vajtet 30 vjet ne pushtet nuk u ngopet me doni o u ngelte ne fyte hajdutlleku. Po boolle skeni me as turp as cipe. As ndere. Ngelet ne tv RamaRama. Irrofshi topet Rames se skeni ca i beni ju Rames se jeni nje grusht more jeziter. Partia Socialiste eshte super GJIGANDE RAMA SUPER GJIGANDE. PUTHUNI ME MILON PER PUSHT TET. SA TE JETE RAMA GJALLE.

  1. Viktori ka qene polic ne komisariatin nr.3,me pare se partia Socialiste ta perzgjidhte per te pare ne komunen Frakull Fier,ka bere 3 mandate dhe historikisht ka qene bashkpunuar me segmente te krimit,makina e tij fuoristrade transportonte droge dhe me pare,pesoi nje kolpo pasi 1000000 euro i futi me interes te nje biznesmen i njohur ndertimi i cili humbi jeten dhe bashke me te Viktori humbi dhe parate dhe ne pandemi ishte i vetm ne tirane qe mbante lokalin me qera qe kishte te fusha e aviacionit.
   I bente presion Gramozit (Rucit) pasi i kapen djalin qe ishte denuar per plagosje dhe shetiste i lire ne tirane ,i ka bere vazhdimisht presion Spiropalit me foto ku i pranishem ishte dhe edvin rama ne tavolinat e tyre kishte bollek te madh,dhe e punesouan te paren Anilen,analfabete te posta tirane e re,te shoqen e ketij gomari-socialist dhe me pas kete horr te OST me urdher te Gramoz Ruçit,te cilin e kishte sajdisur kur ishte kryetar komune dhe qe i ka premtuar lirimin e djalit bandit nga burgu i Fushe Krujes,ne fillim do ia conin ne fier e me pas do ta nxirrnin,do te kete dale tani !!!
   Ka me shume se 100 hektare ullinje e toka ne Fier te tij dhe ne emra te dy djemve dhe goces qe e ka te Petro Nini ku rri dhe me qera vete !!!

   1. Tani do ti vjell te gjitha,koha kalon por Zoti nuk harron,cdo gomar si puna e ketij trapit te njejtin fat do pesoj kur i hyn vetja ne qejf.

 4. Ku eshte Jorgo paliKARI!
  Çudi qe rilindasit te marren me droge !!!!!aNe jemi profesore , kishim edhe nipin e Enverit qe ishte profesor !!!!
  Bastarde jane ato qe kane mamate kurva siç jane rilindasit !

 5. Prokuoria te tregoj detaje nga operacioni dhe emrat e te ndaluarve per te ditur opinioni puplik kush jane dhe a kane lidhje politike dhe pasuria e tyre e paligjshme qe duhet konfiskuar.

  1. Të ishim në demokraci ashtu duhej bërë. Por kur shteti është vetë trafikant……
   Paska qenë edhe zyrtar i bashkisë, drejtor!

 6. Pu ça ftyr nallone ky krieplaku !!!

  Si kushuri i pare i taulant palles duket nga prerja oktagonale e kokes !!!

  Kta patronazhulsat nuk po duken, jane ke portali i meros, presin direktivat

  Plus jane te zene me temen:
  “pse nuk duhet opozita t’ja nxije faqen shqiperise ne 6 dhjetor!”

 7. Patronazhistet po shohin si ja qi grate arqen arixhiu. Nikolla ka ngritur pretendime per mos qirje nga koleget. Eshte ofruar nje patronazhist nga cermenika (djale i mire nga anet tona) me banim ne tirane.

  1. Po arrexhiu Arben Ahmetaj (Tigri) nga behet?
   Se bashku me lali Erin e Tao Pallen duhet te shkojne te vendi, te Saimiri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.