• |
ide | kryesore

Henry Cavill: Nuk do të luajë më ‘Superman’

-Instant, Paparazzi, Slider


Henry Cavill zbuloi përmes Instagramit të mërkurën se nuk do të riprodhojë rolin e tij si ‘Superman’.

Ai tha në mesazhin e tij se “sapo pati një takim” me bashkë-kryetarët dhe bashkëdrejtorët ekzekutivë të DC Studios, James Gunn dhe Peter Safran.

“Është një lajm i trishtuar”,shkroi Cavill. “Nuk do të kthehem si Superman.”Pasi u tha nga studio të njoftoja rikthimin tim në tetor, përpara punësimit të tyre, ky lajm nuk është më i lehtë, por kjo është jeta.” (Në tetor, Cavill u tha fansave se do të riprodhojë rolin e Supermenit pasi ai bëri një film të pakredituar në Black Adam.)

Megjithatë aktori u shpreh  se e kupton  vendimin e Gunn dhe Safran për të mos e rikthyer “Ndryshimi i rojes është diçka që ndodh. Unë e respektoj atë. James dhe Peter kanë një univers për të ndërtuar ;I uroj atyre dhe të gjithë të përfshirëve në universin e ri fat dhe suksese. Ne mund të vajtojmë për pak, por atëherë duhet të kujtojmë …. Supermeni është ende përreth. Gjithçka për të cilën ai përfaqëson ekziston ende, dhe shembujt që ai na jep janë ende atje! Ka qenë një udhëtim argëtues me të gjithë ju, e tutje e lart”

Twitter, Gunn njoftoi gjithashtu se ekskluziviteti i Superman do të vazhdojë pa Cavill ndërsa ai foli për të ardhmen e tij. Historia jonë do të fokusohet në një pjesë të mëparshme të jetës së Supermenit, kështu që personazhi nuk do të luhet nga Henry Cavill,” tha ai.“Por ne sapo patëm një takim të mrekullueshëm me Henry-n. Folëm për një sërë mundësish emocionuese për të punuar së bashku në të ardhmen”./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *