• |
ide | kryesore

Akuzohet për shkelje të barazisë në tendera, Sonila Qato paraqitet në GJKKO

-Instant, Lajme, Të fundit


Ish-drejtoresha e Autoritetit Rrugor Shqiptar Sonila Qato është paraqitur këtë të premte në Gjykatën e Posaçme, GJKKO, për seancën paraprake të gjykimit. Me herët SPAK i ka komunikuar akuzën e shkeljes së barazisë në tendera, në lidhje me tenderin e rrugës Kardhiq-Delvinë.

Hetimet ndaj Qatos u zhvilluan për shkak të kallëzimit që është bërë nga një kompani ndërtimi dhe Kontrolli i Lartë i Shtetit për abuzime me tenderin e rrugës Kardhiq-Delvinë.


1 Comment

  1. BURG !

    Hajdute pronash kur ishte Drejtoreshe ne AKKP (Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit te Pronave)….
    Hajdute fondesh si Drejtoreshe e ARRSH (Autoriteti Rrugor Shqiptar)

    HAJDUTE E CERTIFIKUAR

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *