• |
ide | kryesore

Chris Rock rikthehet pas shuplakës së Will Smith

Paparazzi, Slider

Është mbyllur një datë për komedinë e re të Chris Rock në Netflix.


Chris Rock: Selective Outragedo të ketë premierë më 4 mars, gati një vit pas incidentit të Oscarit ku Will Smith goditi Rock. Ngjarja u zhvillua në ceremoninë e Oscars më 27 mars, përpara se Smith të fitonte për aktorin më të mirë. Ai doli në skenë dhe goditi Rock-un pas një shakaje qëai bëri për flokët e Jada Pinkett Smith.


Incidenti rezultoi në dorëheqjen e Smith nga Akademia e Arteve dhe Shkencave të Filmit dhe një ndalim nga ndjekja e ngjarjeve të Akademisë për 10 vjet. Smith përfundimisht i kërkoi falje komedianit në korrik me një video falje: “Kam kontaktuar me Chris. Por mesazhi që u kthye është se ai nuk është gati të flasë . Chris, të kërkoj falje. Sjellja ime ishte e papranueshme dhe unë jam këtu sa herë që të jesh gati për të folur.”

Rock që atëherë ka bërë shaka për incidentin dhe madje e ka përmendur atë në skenë gjatë turneut të tij në Mbretërinë e Bashkuar me shokun e tij komedian Dave Chappelle.

Chappelle thuhet se e quajti veprimin e Willt një “zgjedhje shumë të çuditshme”, gjatë setit të tij. Ai përshëndeti autenticitetin e Rock-ut gjatë gjithë viteve përpara se të pretendonte se Smith “krijoi një përshtypje të një njeriu të përsosur për 30 vjet”, sipas Deadline.

Sapo në skenë, Rock foli gjithashtu për momentin, duke thënë: “A të dhembi kjo? Zot në rregull… nëna—– më goditi për një dema – shaka, shakaja më e bukur që kam thënë ndonjëherë.”/Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.