• |
ide | kryesore

Regjisorja e “Harry & Meghan”, akuza ndaj familjes mbretërore

Paparazzi, Slider

Liz Garbus, regjisorja e “Harry & Meghan”, kritikoi zyrtarët e Pallatit Buckingham për përpjekjen e tyre për të “diskredituar” serialin.


Dokumentarët me 6 pjesë panë Dukën dhe Dukeshën e Sussex-it të zbulonin se si ishte jeta para, gjatë dhe pas të jetuarit në pallat. Ai gjithashtu dha një vështrim të brendshëm të rrethanave që e shtynë çiftin të largohej nga familja mbretërore britanike në vitin 2020. Garbus, e cila drejtoi të gjithë serialin, thotë se çdo episod i jep publikut një pasqyrë të “lojërave të supozuara ” që Harry & Meghan u detyruan të duronin nga duart e mbretërve të tjerë.


“Për shembull, Buckingham Palace tha se ne nuk kërkuam komente për dokumentarin kur e bëmë,” u shpreh Garbus për Vanity Fair. “Ata e bënë këtë për të na diskredituar…dhe duke na diskredituar, ata mund të diskreditojnë përmbajtjen e shfaqjes.” “Ne jetuam disa nga ato momente që ishin paksa si ‘Alice Through the Looking Glass’”, shtoi regjisorja e nominuar për Oscar.

Në fillim të dokumentacionit, një mesazh u ndez shikuesve që thoshte: “Anëtarët e familjes mbretërore refuzuan të komentojnë përmbajtjen e kësaj serie”. Duke kundërshtuar pretendimin, një burim i tha Page Six se as Pallati Buckingham, i cili përfaqëson Mbretin Charles III dhe Queen Consort Camilla, Pallati Kensington, i cili përfaqëson Princin William dhe Kate Middleton, as ndonjë anëtar i familjes nuk u kontaktuan për koment./Lapsi.al

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.