• |
ide | kryesore

‘Është miku im’/ Deputetja Vokshi nxjerr videon e Ramës në Kuvend, Nikolla i heq fjalën

-Instant, Lajme, Të fundit

Seanca e sotme plenare, ku pritej të diskutohej çështja ‘McGonigal’, nisi me debate. Deputetja e Partisë Demokratike, Albana Vokshi mori fjalën në Kuvend. Ajo u shpreh se procesverbali i sotëm është turp. Vokshi nxorri një video të kryeministri Edi Rama, në të cilën thotë se ish-agjenti i FBI-së është miku i tij. Pas kësaj, kryetarja e Kuvendit, Lindita Nikolla i hoqi të drejtën e fjalës.


Deri më tani kreu i qeverisë ende nuk ka shkuar në Kuvend dhe nuk dihet nëse do ia delegojë interpelancën ministres Elisa Spiropali.


Debati:

Vokshi: Ky është procesverbali. Turp nuk ka më turp. Kjo tregon mënyrën sesi ju po e keqdrejtoni këtë Kuvend. Ju e lejoni që të veprohet në këtë mënyrë, këtu keni një video.

Rama në video: Ai është miku im (për ish-agjentin e arrestuar të FBI-së).

Nikolla: Ky nuk është procesverbal.

Vokshi: Është procesverbal.


13 Comments

  1. Mire mire o voksh se i them une here tjeter te ta japi dhe rama ne goje qe te te mbylli ate goje te shpifur qe ke

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.