• |
ide | kryesore

Missy Elliott bën histori në Rock & Roll Hall of Fame

Paparazzi, Slider

Missy Elliot ka arritur së fundmi një tjetër sukses. Ajo është artistja e parë femër Hip Hop që nominohet për Rock & Roll Hall of Fame.


“Ky është një nder i jashtëzakonshëm. Jam shumë e përulur dhe mirënjohëse që jam ndër të gjithë të nderuarit e jashtëzakonshëm,” tha Missy në një deklaratë. “Kam kaluar karrierën time duke bërë llojin e muzikës që dua dhe do të thotë kaq shumë të dish se kam prekur edhe të tjerët”.


Artistja e “Lose Control”, vuri në dukje më tej se çfarë do të thotë njohja për të. “Por të dëgjoj që unë jam artistja e parë femër hip hop që është nominuar ndonjëherë në Rock & Rock Hall of Fame?!? Wow!! Ky është shumë më ndryshe pasi shpresoj t’i hapë dyert për femra të tjera !” Të tjerë të nominuar për këtë nder përfshijnë artistë si Kate Bush, Sheryl Crow, Cyndi Lauper dhe George Michael. Ceremonia e Induksionit të Rock & Roll Hall of Fame 2023 do të zhvillohet këtë vjeshtë me datën, vendin dhe më shumë informacione që do të shpallen.

Vitin e kaluar, Missy diskutoi jetëgjatësinë e karrierës së saj dhe se si ia doli në industrinë e muzikës.”Si një artiste solo, unë kam qenë në lojë për 25 vjet, por në industrinë e muzikës kam qenë këtu për 29,” u shpreh këngëtarja  për Essence në korrik 2022. . Është një arritje e madhe.”

Ajo vazhdoi vazhdoi: “Kur mendoj për albumet e mia, ju kujtohet shumë qartë se në çfarë hapësire ishit në atë kohë. Duke parë Missy 25 vjet më parë dhe duke parë Missy në 2022, është thjesht Një ndjenjë e mahnitshme. Ti kalon nëpër shumë ulje-ngritje, kështu që të qëndrosh në këmbë është gjithmonë një bekim.”/Lapsi.al


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.