• |
ide | kryesore

Vota për Milanin dhe mamin/ Çuditë e fletëve të votimit që u gjetën në kuti

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
kuti

Qytetarët e Tiranës dhe mbarë Shqipërisë, iu drejtuan ditën e diel kuti ve të votimit për të zgjedhur përfaqësuesit e tyre vendorë për 4 vitet e ardhshme. Në Tiranë qytetarët patën më shumë alternativa zgjedhjeje se në çdo qytet tjetër, pasi numri i kandidatëve ishte 6-të.


Por mesa duket ka pasur edhe qytetarë që si ka bindur asnjë nga këta alternativa, duke shtuar në fletën e votimit të preferuarin e tyre.Dikush ka shtuar si kandidat “Mami im”, si dhe duke vendosur shenjën e kryqit përkrah. Kjo fletë votimi ka shkaktuar të qeshura dhe humor brenda ambienteve të numërimit të votave.

Ndërsa në bashkinë e Pogradecit një tjetër votues ka lënë një tjetër mbishkrim në fletë i pakënaqur për kandidaturat. Ai ka shtuar emrin e yllit të repit korean Min Yoon-gi. Në fund të fletës së votimit është vizatuar edhe një zemër e madhe për të treguar dedikimin ndaj muzikantit korean.

foto galeri

Ndërsa në një qendër numërimi në një kuti është gjetur një fletë, ku një tifoz i skuadrës së Milanit ka shprehur dashurinë e tij për skuadrën e zemrës. Numëruesi tjetër qesh dhe lexon ç’ishte shkruar. “E pavlefshme, çfarë thotë? Forca Milan!,”-dëgjohet në një video të publikuar dhe të shpërndarë masivisht në rrjetet sociale. ©LAPSI.al2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *