• |
ide | kryesore

Rrëfimi i shoqes/ Mashtruesja Milena Deraj u ndihmua edhe nga i shoqi që punon në kryeministri

Arkiva, Lajme, Të fundit

Në denoncimin që bëri në prokurori shoqja e mashtrueses Milena Deraj tregoi se i kishte dhënë shuma të ndryshme punonjëses së Bankës së Shqipërisë herë 10, herë 20 mijë euro deri sa shumë kishte arritur në 225 mijë euro, me premtimin se paratë do të investoheshin në bono thesari.


Por pasi kishte kaluar periudha kur duhej të merrte interesat kanë nisur shqetësimet e para. Elira Shyti ka takuar bashkëshortin e Milena Derajt, Genci Derajn për të cilin kishte dëgjuar se punonte në kryeministri. Ky i fundit e kishte siguruar se paratë do t’i merrte të gjitha, ç’ka shton dyshimet se burrë e grua vepronin së bashku.


“Pasi kaloi periudha qe Elira priste të merrte kthimin e investimit të saj, Milena ka filluar të shtyjë datat duke i thënë se vonesat ishin për shkak të procedurave të Bankës. Në një nga herët e shumta që i ka kërkuar Milenës që t’i kthente paratë, Milena ka kryer një transaksion në shumën prej 20 000 Euro (njëzetë mije) në bankën Credins, para të cilat shtetasja thote se nuk i janë kredituar kurrë në llogarinë e saj. Gjatë kontakteve për problemin e saj me Milenën, ka njohur edhe bashkëshortin e saj i cili quhet Genci Deraj. Genci në të gjitha kontaktet që ajo ka pasur i ka thënë të ketë besim pasi do t’i merrte lekët e saj dhe madje edhe fitimin që i kishte premtuar edhe Milena. Pasi kaloi shumë kohë dhe Milena vazhdonte i shtynte afatet se do i kthente lekët, pas shumë insistimeve të saj, ka arritur të bindë Milenën qe t’i njihte detyrimin që i kishte, para një noteri në mënyrë që të kishte një dokument zyrtar për gjithë paratë që ajo i kishte marrë. Shtetësia thotë se Milena e ka mashtruar vazhdimisht duke e mbajtur me shpresa dhe duke përdorur pozicionin e saj si punonjëse e Bankës së Shqipërisë” thuhet në dosjen për mashtruesen Milena Deraj.

Ndërkohë që shoqja priste paratë me gjithë interesat, Milena Deraj ka pranuar në prokurori se kishte investuar 200 mijë euro për ndërtimin e një shtëpie në Salari të Tepelenës me punime guri./Lapsi.al3 Comments

  1. Opa shkoqja e veliajt (ky i fundit nuk di gje), opa doli buli qe punon ke karoministri (edhe ky nuk di gje se ja hajne dardhat pas shpine) …. .
    Mbani mend njerez keta vemjet e ridhjerjes do hane njeri tjetrin… .sepse e dine shume mire sa leke kane bere, sa leke kane, ku i mbajne dhe ku i lene…. njesoj si ajo klosi qe ja hongri sanitarja…..
    Mos ti vije cudi ridhjeresave qe do fillojne te dalin biznesmene qe do thone: Dardhat tona i ka marre dhe ngrene karomnistri .. .ketu do isha kurioz qe a do kerkoje mbrojtje karoministri nga biznesmenet qe do i shkulin dhembe e dhemballe… ?
    Te presim ca do thote mamica me/pa cica dhe lekinda e dallkaukeve

  2. I ka investuat ne shtepi guri ne salari imagjino si eshte administrata e ketyre fshatar hajduto komuniste e cuditshme te gjithe nga zona e pare
    operative dhe Kane goje e shajne geget

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *