• |
ide | kryesore

Përfundon rinumërimi, Rogozhina i mbetet PS

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
edison memolla, ps, rrogozhine

Rinumërimi i votave për kryebashkiakun e Rrogozhinës ka përfunduar. Diferenca mes kandidatëve është 23 vota nga 30 që ka qenë më herët, por rezultati nuk ka ndryshuar.


Edison Memolla nga Partia Socialiste është i zgjedhuri i qytetarëve të Rrogozhinës edhe pas rinumërimit.


Nga këto 23 vota, 2 janë ende në diskutim pasi nuk gjenden në kuti dhe është vendosur të kontrollohet në kutitë e këshillit bashkiak për të parë nëse do të jenë aty.

I gjithë procesi është ndjekur nga kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Shkëlqim Hoxha.3 Comments

  1. I vetmi mekanizëm presioni që mund të ushtrohet mbi Sali Berishën është anti-berishizmi i dëshmuar në opozitë me rreth 100 mijë vota në kuti votimi dhe 250 mijë të tjerë që e refuzuan ta votojnë. Nëse bie ky mekanizëm presioni mbi Berishën, atëherë Berisha nuk ikën kurrë, humbja nuk ikën kurrë dhe bashkimi me Berishën është vetëm bashkim me humbjen.Nuk ka fituar ai i salihut

  2. Emer hu.bur, kodosh, e bire KURVI, i vetmi lakuriq, imoral, i pa familje, rrugaz, edepsez, drogmen, hajdut e bashkepunetore me grupin anti kombetar,grupi per drejtesi qe hodhi bomben tekVEFA, ka qene edhe ky banditi krye hajduti tend shpirteror.Ky kopuk mohoi te birin, sulmoi te jatin, te emen e la ne vetmi deri sa vdiq, ju qelbesira sekti i besoni nji kafshe me surrat njeriu. Prisni, prisni skeni pare gje akoma, kjo eshte edhe per ju zuzare servila se pas qafe do e kini.Ai,Rama, me ato veset e me siperme nuk nje zot e perendi, e jo me per zorraxhinj si ju.Ti oturaku Rames, I PA EMER, si sherbyes e komentues pernji byrek, rri atje ne bodrumet e sektit e na hidh ndo nje trillim te ri, se persa me siper je bere i peshtire ashtu sic te ka bere joteme,,,,,KODOSH…

  3. BravoRRogozhin, edhe te burgosurit votojne qeverine. Po a mund te mendoje kush, qe kjoqeveri e denon,e ai e voton. Cfare sdegjojme ne cudirat qe te bekerka ky pushtet, por vetem SHTET KETA NUK DIJNE. Sa per nostalgji na e paskan patur keta per sundimtare e pushtues qe ti komandojne. Vetem popull nuk mund te quhet, turme ndoshta po, qe i ve para nji bandit rrugaceror kryeminister, qe edhe pa te ngrene kercejne,,tallava.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *