• |
ide | kryesore

Përmet, policia shpëton 7 turistët e bllokuar në kanionin e Langaricës

-Instant, Arkiva, Lajme, Të fundit
Përmet, policia shpëton 7 turistët e bllokuar në kanionin e Langaricës

Policia e Shtetit


Ditën e sotme, në vendin e quajtur “Kanioni i Langaricës”, 7 turistë të huaj, duke eksploruar me këmbë zonën, kanë mbetur të bllokuar në pjesën e kanionit, për shkak të rritjes së nivelit të ujit në lumin e Langaricës, nga reshjet e shiut.Menjëherë pas marrjes së njoftimit, shërbimet e Komisariatit të Policisë Përmet dhe shërbimet zjarrfikëse, janë nisur në drejtim të zonës ku kishin mbetur të bllokuar turistët.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Përmet, në bashkëpunim me shërbimet zjarrfikëse dhe anëtarët e federatës shqiptare “Rafting Albania”, kanë kontrolluar zonën dhe kanë bërë të mundur lokalizimin e turistëve, në kanionin e Langaricës.

Falë punës së mirorganizuar dhe bashkëpunimit me shërbimet e tjera, punonjësit e Policisë kanë bërë të mundur nxjerrjen e 7 turistëve nga terreni i vështirë ku kishin mbetur të bllokuar.

Të gjithë turistët ndodhen në gjendje të mirë shëndetësore. Ata kanë falënderuar punonjësit e Policisë dhe shërbimet e tjera që i erdhën në ndihmë në kohë rekord.

DVP Gjirokastër fton qytetarët që për çdo rast nevoje për ndihmë, të telefonojnë në numrin pa pagesë 112.2 Comments

  1. Sepse ne terrenin turistik te ministres Kumbarise gjendja eshte dram..pa sinjalistika treguese, pa guida dhe pa siguri. Ne plazhe nuk ka fare baywatch imagjino neper lumenj haaa

    1. O rrot kari, nuk ka faj asnje minister apo shqiptar qe disa basterdeve te huaj u do qejfi te shkojne ne zona te pabanuara.

      Aty ne kanione ti linin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *