• |

Video/ Ballkani fantastik, Daja likuidon 2-0 Ludogorets: Struga e Duros barazon në transfertë

ballkani

Rezultate pozitive për skuadrat shqiptare në ndeshjet e vajtjes së raundit të parë të Champions League. Kampionët e Kosovës, Ballkani kanë mposhtur me rezultatin e pastër 2-0 Ludogoretsin, duke shkuar pranë kualifikimit. Barazon ndërkohë në Vilnius Struga e teknikut tjetër shqiptar, Shpëtim Duro.

Rezultat fantastik për Ilir Dajën, që në Bullgari do të shkojë me dy gola avantazh. Sfida u zhbllokua përpara fundit të pjesës së parë me Korenicën që mposhti Padt. 45 minutat e para u mbyllën me avantazhin minimal të Ballkanit. Pas rifillimit gjërat u bënë edhe më mirë. Ballkani shënoi edhe golin e dytë, kur në minutën e 55′ Zyba ktheu në gol asistin e Korenicës.

Lexo më tej: Video/ Shtylla shpëton BATE Borisov, vetëm barazim për Partizanin: Cara i përgjigjet Antilevskit

Paraqitje dinjitoze edhe për Strugën e Shpëtim Duros. Kampionët e Maqedonisë së Veriut, arritën të barazonin pa gola në transfertë ndaj Zalgiris të Lituanisë. “Takimi i parë i skuadrës tonë në Champions League rezultoi pozitiv – tha Duro -. Edhe për sa i përket rezultatit, por njëkohësisht edhe mënyrës së interpretimit të lojës. Jam shumë i kënaqur me skuadrën”.