• |
ide | kryesore

Video/ Shtylla shpëton BATE Borisov, vetëm barazim për Partizanin: Cara i përgjigjet Antilevskit

-Instant, F1, Sport, Video
Antilevskit

Partizani nuk shkon më shumë se barazimi 1-1 në ndeshjen e parë të raundit të parë të Champions League kundër BATE Borisov. Cara barazoi avantazhin e papritur të Antilevskit, në një ndeshje ku superiorë u dukën të kuqtë. Pa fat në debutimin e tij në pankinën e Partizanit për Zoran Zekic, që pa goditjen e Murataj të përplasej në shtyllë.


BATE nuk ishte e parezistueshme, por kujdesi i ishte imponuar gjithësesi Partizanit, që u fut në fushë me drojë. Pas një starti të fortë të bjellorusëve, skuadra e Zekic rriti lojën. Murataj, por edhe Mba e Mehmeti patën mundësitë e tyre për të shënuar golin e avantazhit. Ndonjë pasiguri më shumë, apo edhe nxitim plangprishës bëri që Kudravets të mos mposhtej. Nuk është se Qirko mbeti spektator, por gjithësesi pa rreziqe të mëdha. Krahu i majtë me kontributin e Antilevskit ishte diferencues për BATE.RITËM I LARTË DHE INTENSITET

Të kuqtë u ngritën në ritëm e nivel, me Rrapaj që mori përsipër skuadrën. Por pikërisht kur nuk pritej, me bjellorusët të heshtur prej më shumë se 30 minuta në anët e Qirkos, kaluan në avantazh. Në minutën e 58 Kontsevoy goditi me kokë mbi Sembene, duke impenjuar Qirkon. Topin e rikthyer ai e shërbeu në këmbët e Antilevskit që shënoi golin e avantazhit. Reagimi i të kuqve ishte i menjëhershëm dhe Cara stabilizoi rezultatin pas 8 minutash. Në zhvilimet e një goditje këndi, Murataj me kokë e dërgoi topin në shtyllën e dytë ku Cara e shtyu në rrjetë.

DEBUTIMI I GREZDËS

Partizani mund të kishte marrë edhe më shumë, por në minutën e 75 Murataj u ndal nga shtylla. Kapiteni mori bukur një top në zonë dhe e shkarkoi të majtën në shtyllë. Do të kishte qenë goli i një fitore shpresëdhënëse për në kthimin e pas një jave. Debutimi i Grezdës nuk la asnjë gjurmë, por Zekic shpreson që ai në Hungari të jetë shumë më lart, edhe mentalish, për të ndihmuar të kuqtë në një kualifikim të rëndësishëm.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *