• |
ide | kryesore

Ndahet nga jeta, Darren Kent

Paparazzi, Slider
Darren Kent


Ylli i “Game of Thrones”, Darren Kent, ka vdekur në moshën 36-vjeçare.

Kent luajti Goatherd në një episod të vitit 2014 të “Game of Thrones”, si dhe luajti role të shkurtra në programet televizive “Green Fingers” dhe “Malpractice”.

Ai gjithashtu u shfaq në episodet e EastEnders dhe në fillim të këtij viti luajti një kufomë në Dungeons and Dragons: Honor Among Thieves.

Kent luajti rolin e tij të parë të aktrimit në filmin “Mirrors” të vitit 2008, ku luan Ben Carson, dhe më vonë fitoi çmimin e aktorit më të mirë në ceremoninë e çmimeve Van D’or të vitit 2012 për personazhin Danny në filmin Sunnyboy.

Kent vuante nga osteoporoza, artriti dhe një çrregullim i rrallë i lëkurës në fillim të karrierës së tij. Shkaku i vdekjes së tij nuk është konfirmuar.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *