• |
ide | kryesore

Ariana Grande ndërpret bashkëpunimin me Braun

Paparazzi, Slider


Ariana Grande është gati për fillime të reja.

PEOPLE konfirmoi se artistja, ishte larguar nga menaxheri i vjetër Scooter Braun pas një dekade të punës së bashku. Tani një burim i afërt me situatën thotë se ishte vendimi i Grande për të lënë Braun dhe kompaninë e tij. “Ata janë miq, por ajo dëshiron të shkojë në një drejtim tjetër”, tha burimi. “Po, ka negociata që po ndodhin për shkak të kontratave. Por kjo është zgjedhja e saj. Është koha për diçka të re.”

Një burim i industrisë muzikore me njohuri për situatën i tha më parë PEOPLE se “të gjithë klientët e Scooter Braun janë nën kontratë dhe negociatat kanë vazhduar për disa muaj pasi Scooter hyn në rolin e tij më të madh si CEO i HYBE America”, duke shtuar, “Njerëzit po përhapin thashetheme të bazuara në atë që ata dinë. Ekipi i Scooter-it në SB Projects është ende duke menaxhuar JustinBieber dhe Ariana ndërsa po punojnë për mënyrën se si duket kjo strukturë e re.”

Grande nënshkroi fillimisht me Braun përpara publikimit të albumit të saj debutues në vitin 2013 Yours Truly. Ai e menaxhoi artisten  përmes publikimeve të saj të mëvonshme, duke përfshirë albumin e saj të vitit 2014, My Everything, 2016 Dangerous Woman, 2018 Sweetener, 2019 dhe Thank U, Next.

Në vitin 2018, Braun foli për Variety për një ndërprerje të shkurtër në marrëdhënien e tyre të punës pasi Ariana e pushoi – më pas e ripunësoi – përpara publikimit të rekordit të saj në 2016.  “Ata thanë: “Mos e ktheni kurrë atë!”, por unë thjesht thashë “Le të qëndrojmë të heshtur dhe të lëmë të vërtetën tonë të jenë veprimet tona”, tha Braun për gazetën për reagimin e ekipit të tij. /Lapsi.al

 

 


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *