• |
ide | kryesore

Rama në delir: Tenderat në Shqipëri do t’i japë Inteligjenca Artificiale

Arkiva, Lajme, Të fundit
Dosja "Beleri", Rama: Pala greke nuk dëgjon asnjë argument

Në fjalën e gjatë në asamblenë e Partisë Socialiste, Edi Rama duket se pati një moment deliri.


“Që brenda këtij mandati, prokurorimet publike t’i bëjë Inteligjenca Artificiale” – u shpreh Rama.Sipas kryeministrit, ky revolucion në shpërndarjen e tenderave publikë do të ndalë korrupsionin dhe shkuarjen e funksionarëve publikë në dyert e SPAK-ut.9 Comments

  1. A mund të na informoj SPAK nëse objekti i hetimit të tij është Sali Berisha i akuzuar publikisht për gjithë krimet e mundshme në menu, nga krime kundër njerëzimit me urdhërin e bombardimit të jugut në ’97 (kjo e vërtetuar nga dëshmitë e pilotëve, që u ulën në Itali) apo Shpërthimin në Gërdec, deri tek krimi me lejet e ndërtimit, siç është rasti i kompleksit partizani, që ja dha dhëndrit të tij. Jam shumë i sigurtë që publiku do ishte shumë i interesuar.

    1. Salen do ta arrestojne te fundit , ne fillim do shkerdheje Edushin dhe lalin e fiqve , ” pasi ti kene perdhunuar fshatce” pastaj do merren me salen tat .

  2. KUR NJERZIT MENDOJN FLASIN DHE VEPROJN SIPAS INTERESIT PERBALL NJE KRIJIMI DHE FUNKSIONI NDERGJALLESOR ME RREGULL MAS SHKOJN DREJT PERMBYSJES INTERESIT thotë:

    KUR E VERTETA TENTOHET TE MOHOHET ME FJAL .ATE E NXJERR NE SIPERFAQE FAKTET E ZHVILLIMIT .TE KUPTUESHME DHE PRANUESHME PER LOGJIKEN NJERZORE.PERDERI SA E VERTETA ESHTE RREGULLI BURIMOR I FUNKSIONIT ZGJILLJEVE NE CDO KUPTIM .DUKE ZBULUAR HAPTAS KESHTU QELLIMET E ANGAZHIMEVE .DHE DUKE EKLIPSUAR SI SHKALL IMUNITETI UNIK VETPASTRIM LE TA DIN TE GJITH SE GJITHCKA KA MAS CAK KOH SI NE KRIJIM FUNKSION DHE ZHVILLIM DHE NESE SI RESPEKTOJM CAQET NORMAT RREGULLAT PERMES VLERAVE VIRTYTIT ME HAK SI DOMOSDOSHMERI FUNKSIONI ASNJEHER SUKSESI SDO JET SI PRITSHMERI PER ASKEN KUSHDO QE MENDON SE MUND TE SUNDOJ PERMES ANTIVLERAVE DHE CDO MJETI QE DISPONON DO JEN PIKERISHT REZULTATI TYRE QE VULOS PERMBYSJEN E TIJE KETO JAN FAKTE KRIJIMI UDHEZIMI DHE ZHVILLIMI SKA FUQI TI NDRYSHOJNE

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *