• |
ide | kryesore

Demi Lovato zbulon historinë pas ‘Cool for the Summer’

Paparazzi

Gjatë një paraqitjeje në emisionin The Howard Stern të SiriusXM të hënën,Demi Lovato zbuloi historinë e patreguar pas hitit të saj të vitit 2015, “Cool for the Summer”.


“Po mendoja për lidhjen që kisha pasur me një vajzë dhe vendosa të shkruaj këtë këngë,” i tha Lovato prezantuesit Howard Stern.Kur Stern pyeti nëse do pranonte ndonjëherë se për kë ishte kënga – ose nëse do të tregonte emrin e gruas  që e frymëzoi atë – Lovato nuk pranoi, duke përmendur marrëdhënien e saj aktuale me muzikantin tjetër, Jutes.

“Unë jam në një lidhje tani dhe mendoj se kjo do të ishte e papërshtatshme,” tha ajo, me të cilën Stern u pajtua. Duhet ta kisha thënë atëherë.”

Megjithatë, Lovato sqaroi se gruaja e famshme për të cilën bëhet fjalë kënga nuk është në dijeni të rolit të saj në hit. Artistja gjithashtu konfirmoi se marrëdhënia “asnjëherë nuk ishte publike”. “Ndonjëherë shkruaj këngë dhe thjesht i lë, le të jenë”, i tha ajo mikpritësit kurioz.

Demi tregoi gjithashtu se kur po publikonte këngën tetë vjet më parë, ajo “nuk kishte frikë” se kjo do të ndikonte në karrierën e saj. “Në fakt nuk dola si biseksuale deri në moshën 24 ose 25 vjeç”, shtoi këngëtarja. “Unë mendoj se ardhja nga një familje e krishterë më bëri nervoz për këtë.”

Pavarësisht kësaj, prindërit e Lovato ishin më shumë se mbështetës për zgjedhjet e saj. Nëna e saj, Dianna De La Garza, tha: “Unë dua që të jesh e lumtur,” kujton Lovato, ndërsa njerku i saj kishte një përgjigje pak më qesharake./Lapsi.al

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *