• |
ide | kryesore

Prokuroria merr provat e para nga policia për pallatin 10-katësh të djegur në Tiranë

Lajme, Të fundit

Përfundon në Prokurori rasti i pallatit 10-katësh që u dogj 6 ditë më parë në Tiranë.


Policia ka dërguar materialet e para ndërsa po hetohet zbatimi i standardeve të ndërtimit, konkretisht për fasadën dhe materialin e përdorur.


Sakaq, para dy ditësh parë ndërtuesi i pallatit ka dërguar skelat për të ndërhyrë në pallat, por nuk është lejuar nga banorët dhe policia.

Bashkia ka kërkuar një takim në orën 18:00 me banorët e pallatit për të zgjidhur problemin e strehimit.Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *