• |
ide | kryesore

Arrestohet brenda një plantacioni drøge një shqiptar në Spanjë

Lajme, Të fundit

Policia spanjolle ka arrestuar një shqiptar në një operacion antidrogë të zhvilluar pranë Katalunjës, në Pallars Jussà.


Pas hetimeve efektivët e policisë kanë zbuluar një plantacion të madh kanabisi në një pyll midis Senterada dhe Vall Fosca, i cili ishte në pronësi të dy shqiptarëve, të cilët tentuan të arratisen pasi u pikasën nga autoritetet.Mësohet se pas mobilizimit të policisë spanjolle njëri prej tyre u arrestua, ndërsa trafikanti tjetër i drogës ka arritur t’u shpëtojë forcave të policisë dhe është ende në kërkim.

 Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *