• |
ide | kryesore

Serbët nisin propagandën/ Nxjerrin audio-përgjimin, por e përkthejnë gabim

Arkiva, Lajme, Të fundit
audio

Gjatë konferencës për shtyp, Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç foli për një audio-përgjim që sipas tij provonte se forcat e policisë së Kosovës i kanë lënë qëllimisht të vdesin serbët në veri. Në mbrëmje mediat serbe publikuan një audio-përgjim vetëm 4 sekonda.


Në të dëgjohet një zë në shqip që thotë: “Adem! Adem lajmërohu! dhe sërish “Adem (s’dëgjohet) lajmërohu”.Por media “kosovo-online” e ka përkthyer atë tjetër për tjetër. Sipas përkthimit të medias së serbëve të Kosovës, polici thotë: “Adem, Adem mos u shqetëso”, dhe më pas thotë: “Dhe nëse ai vdes, asgjë”.

Vuçiç tha se: “Ne ndoqëm atë që po bënte policia shqiptare, për një person pyetja është nëse ka shpëtuar, sepse nuk kanë dashur ta ndihmojnë. Kemi një regjistrim zanor ku policët shqiptarë qeshin dhe thonë se nuk kemi pse ta ndihmojmë. Le të vdesë”, – tha Vuçiç. ©LAPSI.al12 Comments

 1. Nuk e kuptoj perse vazhdoni te merreni me keta?!

  Te merresh me idjotesite e Serbeve eshte njesoj si te merresh me debillliqet e Foltores!

  Uh… harrova, ju jeni Lapsi i Foltores… pra me rregull treshi… Lapsi i Serbeve!

  WTF!

   1. Dakord! Kjo eshte cfare te ka diktuar Foltorja qe te thuash!

    Por ne fund te dites Ti duhet te pyesesh veten, “a po me japin ata mjaftueshem?”

    Se ne ketej u mbytem me arragosta vella! Seriozisht! Po ju?!

    Ti mendon se Sala do ndaje me ju fitimet nga ndertimet anembane Tiranes apo edhe thjesht nga “Mali i Tiranes”?!

    I don’t think so!

    So, think about it! 🙁

     1. Ne fakt ti thjesht po projekton veten tende tek mua.

      Se une nuk jam fare cfare ti thua qe une jam!

      Si ka mundesi qe jeni kaq njerez te ulet?! Kaq copa mishi?!

    1. Well, Palikari
     I don’t think that Ramazoni is sharing anything with any of you, max one suvlaki per comment, that’s it.
     What do you think?
     So why is Sala supposed to share his part?

  1. E DREJTA VJEN NGA ZGJUARSIJA DHE ANGAZHIMI DUKE ZEN VENDIN E PADREJTESIS thotë:

   TANI KA ZHVILLIME INTERESAN 1MOSLEJIMI BUSTIT MICOTAQIT NE TROJET SHQIPTARE .2HITIM KORRUPSIONI PER CESHTJEN E VARREZAVE GREKE NE SHQIPERI RENJE E KESAJ QEVERIJE .NDJEKJE PENALE PER TE KORRUPTUARIT .NGRITJA CESHTJES CAME DISTANCIM NGA EVROPA.KET DO TA IMPONOJN GREKERIT.PAS DESHTIMIT SERB .KOSOVA NGRE LAVDIN PER BASHKIM KOMBETAR .DERI TANI KISHTE BALANC .MES ARMIQEVE TAN GREKO SERB BALANC POLITIKE AKSIONESH TANI QE U THY NJERI KRAH PACMANGESHEM DO THEHET DHE KRAHU TJETER .TASHME SHQIPTARET FITUAN ZGJIMI DHE RINGRITJA NUK NDALEN NUK THYHEN NUK ZHDUKEN KY ESHTE MOMENT KOMBETAR ME NE FUND DINJITETI FUQIJA UNITETI KOMBETAR U NGRIT DHE ME TE VJEN CDO DOBI DHE SFIDOHET CDO PADREJTESI RROFT DARDANIJA PREJ KU KAN FILLUAR SHKENDIJAT E VETMBROJTJES FUQIS DHE BASHKIMIT FILLOJN DHE BASHKIMI KOMBETAR NE MEZIN TON KOMBETARE ZDO KEN VEND KU TE STREHOHEN DHE VEPROJN ME TRALLTARET SAHANLEPIRSIT KY DO JET DHE FUNDI TYRE

  2. I LUMT ALBIN KURTIT UDHEHEQES ME INTELIGJENC VIZIONARE .ME SHPEJTESI REKORDE NE KOH ME CILESI TE LARTE MES LUFTES DHE PAQES EKUJLIBRUES PREFEKT ME PAK HUMBJE SFUDOJ TRISHTOJ DHE NDRYSHOJ RAPORTE BALANCA BRENDA DHE JAsht vendit thotë:

   I VETMI UDHEHEQES QE VENDOSI NE AREN NDERKOMBETARE PIKEN E ZHVILLIMIT PER VLERSIM RALITETI NDARJE ME PROBLEMET DHE ORJENTIM DREJT ZGJILLJEVE ME HAK SI MOMENT QE SFAL KOH .ME ASKUT .PER TE MOS U KTHYR NE PROBLEME DHE KOSTO PER GJITH KY ZGJOJ BOTEN PER PRANIM DOMOSDOSHMERISH DHE JUSTIFIKIM PERGJEGJSISH

 2. JORGO E DIME QE JE I TREDHUR !SHKO BEJ PUNEN QE TE KANE CAKTUAR TE EUNUKUT QE E BEN MIRE , LAHU MIRE SE QELBESH DHE E QETHURA SI RROTE K,,,, TE SHKON SHUME ! E DIME QE DIN DISA FJALE ANGLISHT DHE I PERDOR QE TE DUKESH QE DIN DICKA ,ATO QE TE NJOHIN MIRE THONE QE JE POSHTE MESATARES POR PERPIQESH TE THUASH E TE SHKRUASH DICKA TE “MENCUR” JORGE BEJ PUNEN QE BEN ME MIRE TE EUNUKUT SE ATY PAGUESH MIRE ,

 3. Serbia është Rusi e vogël.Moto e tyre ne jemi e s’ka të tjerë. Gënjeshtra,mashtrimi , propaganda dhe politika ekspansioniste me veprime terroriste luftënxitëse.. aksioni i tyre.Rusia e Serbia binomi i së keqes në Ballkan e Europë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *