• |
ide | kryesore

Deborra-Lee Furness reagon pas ndarjes nga Hugh Jackman

Paparazzi

Ish bashkëshortja e Hugh Jackman, Deborra-Lee Furness, ka reaguar  për herë të parë që nga lajmi për ndarjen e tyre pas 27 vitesh martesë.


Aktorja u telefonua padashje nga prezantuesit e radios australiane Kyle Sandilands dhe Jackie O. Henderson të “The Kyle & Jackie O Show”.“Ne nuk kishim për qëllim t’ju telefononim. Të duam, shpresojmë të jesh mirë”, i tha Sandilands Furness, sipas Daily Mail. Furness nuk u duk e shqetësuar pasi ajo thjesht u përgjigj: “Faleminderit djema, e vlerësoj shumë.Jeni vërtetë të mirë.”

“Unë thjesht ndjej se është shumë shpejt,” shtoi Sandilands. “Nuk dua të përfshihem në asgjë. Por ne ju duam dhe ju mund të na telefononi kur të jeni gati për të biseduar.” Aktorja australiane i bëri jehonë mendimit të saj përpara se ta mbyllte telefonin.

Dyshja bënë bujë në fillim të këtij muaji kur njoftuan ndarjen e tyre. “Ne kemi qenë të bekuar të ndajmë pothuajse tre dekada së bashku si burrë e grua ,” thanë ish-të në një deklaratë të përbashkët për People.

“Udhëtimi ynë tani po ndryshon dhe ne kemi vendosur të ndahemi. Ish-çifti, i cili ka dy fëmijë, shtoi: “Familja jonë ka qenë dhe do të jetë gjithmonë prioriteti ynë”.

Ditë më vonë, Jackman trajtoi shkurtimisht ndarjen kur iu afrua një paparazi në NYC. “Nuk dua të flas për këtë në rrugë”, tha aktori në atë kohë. “Por unë vlerësoj mbështetjen tuaj.” “Është një kohë e vështirë”, shtoi ai.

Jackman dhe Furness u takuan për herë të parë gjatë xhirimeve të serialit “Correlli” në 1995. Aktorët u martuan një vit më vonë./Lapsi.alLini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *