• |
ide | kryesore

Gazetari i njohur gjerman masakron Ramën për lidhjen me Serbinë

Arkiva, Lajme, Të fundit

Gazetari i njohur i të përditshmes së madhe gjermane Frankfurter Allgemagne Zeitung, i cili publikoi dje një analizë therrëse për Vuçiçin dhe ngjarjet ne Kosovë, nuk e ka kursyer as kryeministrin tonë për qëndrimet e tij ndaj Beogradit. Michael Martens artikullin e të cilit Lapsi.al e publikoi dje në shqip (shiko poshtë) e ka masakruar Edi Ramën në nje status ne “x”.


Analiza e fortë e FAZ: “Loja e Vuçiçit njësoj si e Millosheviçit”

“Edi Rama është padyshim kryeministri më i mirë që ka pasur Serbia që nga Nikola Pashiq”. Pashiq është një politikan i njohur serb i fundit të shekullit ta XIX dhe fillimit të shekullit XX qe kisht evene bast për eleminkmin e shqiptarëve. Pilërisht për këtë krahasimi i Martens është tejet therës.Michael Martens punon që në vitin 2001 në redaksinë e Frankfurter Allgemage Zeitung. Ai ka qenë korrespondent në Beograd në vitin 2002 duke mbuluar Evropën Juglindore. Nga viti 2009 deri në 2018 ai ishte gjithashtu përgjegjës për Turqinë dhe raportoi nga Stambolli dhe prej 2015 nga Athina. Që nga viti 2019, ai ka raportuar për Evropën Juglindore nga Vjena.

©Lapsi.al16 Comments

 1. Me vend!. Tradhtare te tille vetem ne shqiptaret mbajme ne krye, popujt e tjere i tregojne vendin atje…ku i takon!

 2. Do jete berishist gazetari gjerman 🤣
  Te gjithe qe evidentojne maskarallekun e liderit, jane shpellar, berishist.

 3. Ne mos kryemjnister, ministri i jashtem me i mire. Sa e ka mbrojt Rama Vucicin se ka bere as Putuni. Aresyet gjejini vete

  1. Ai është shqiptari tipik.
   Cili udhëheqës i Shqipërisë,përveç Ismail Qemalit nuk u bë vasal i Serbisë?
   Zogu?,Hoxha?, Ramizi?,Saliu?,Nano apo Rama!??

 4. Po mire mor Martens,dakort me ty!
  Po m’duket se zbulimi yt asht pak si i vonuar.Ne albancat e Allvaniqise e kemi ditur qysh ne kohen Thaqit,qe kryeshkerdhata Edvin tradhtari-antiveriori(perfshi Kosoven),asht AGJENTI i fshehte i Serbise.
  Ai ka lidhje te fshehta me Presikriminelin serb A.Vucic,dhe me pertine e tij.
  S’KENI PARE GJE AKOMA!

 5. Thithlopët e gjobave, tarifave, të vilave në Gjirin e Lalzit, Palasë e Farkë, të kullave, fabrikave dhe pastrimit të parave, dolën si virgjëresha në dritaren e shtëpisë publike, duke treguar me gisht ‘gjobaxhiun’.

  ‘Investigimin’ e financuar gjoja nga USAID e mori përsipër njëfarë gazetari Naim Noka, i cili i kushtoi edhe një editorial moralist në portalin e tij publik.live.

 6. Ta marrim keshilltar prane Bushatit dhe Shkalukut.
  Sa me shume e shajme vehten aq me shum e na duan armiqte.
  Hej ta lumsha bythen.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *